Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Targowe nowości marki Elitron

Targowe nowości marki Elitron

Podczas tegorocznej edycji targów Fespa (Berlin, 31 maja – 3 czerwca 2022 r.) firma Elitron zaprezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu cięcia, frezowania oraz bigowania. Na stoisku producenta goście wystawy mieli okazję obejrzeć m.in. urządzenie Kombo SDC+ 31.32, promowano także nowy moduł Digital Multi Degree (DMD) oraz automatyczny system podawania wraz z wbudowanym, nowym opatentowanym systemem Seeker czytającym znaczniki od spodu.

Kombo SDC+ 31.32 jest przeznaczony do cięcia dużych formatów, rolek oraz materiałów sztywnych. Prezentowany model został wyposażony m.in. w podajnik rolowy, a także w opatentowany przez firmę Elitron system wizyjny Seeker System PRO. Jedną z najciekawszych prezentowanych nowości był podwójny moduł do cięcia pod kątem 45° – to narzędzie podczas jednego przejścia tworzy gładkie cięcie pod kątem 90°, co skraca czas produkcji o połowę.

W przypadku materiałów o strukturze plastra miodu nowe narzędzie DL 45° ułatwia cięcie w kształcie litery V. Dzięki tej technologii możliwe jest rozpoczęcie cięcia V w dowolnym miejscu arkusza, ponieważ niezależne ostrza są sterowane elektronicznie. To samo narzędzie DL 45° może być również używane w tradycyjnym trybie V-cut tylko z jednym ostrzem.

Ponadto na stoisku Elitron można było także zobaczyć nowy moduł Digital Multi Degree (DMD) ze zmotoryzowanym olbrzymim ostrzem okrągłym i opcją ostrza V-Cut, jak również wydajny moduł frezujący o mocy 3 kW z nową automatyczną zmianą frezów, a także automatyczny system podawania wraz z wbudowanym, nowym opatentowanym systemem Seeker czytającym znaczniki od spodu.

Oprac. na podst. informacji LFP Industrial Solutions

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.