Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Tektura sposobem na zwiększenie atrakcyjności marki

Tektura sposobem na zwiększenie atrakcyjności marki

Metsä Board przygotowała nowy zestaw próbek zadrukowanych tektur litych ze swojej nowej oferty. Ma on pokazać projektantom i producentom opakowań oraz właścicielom marek, w jaki sposób tektura może zwiększać atrakcyjność marki, oraz pomóc im w tworzeniu wyróżniających się opakowań (zwłaszcza na produkty spożywcze, kosmetyki, leki i towary luksusowe). Ponadto fiński producent wprowadza na rynek nową, ulepszoną tekturę – MetsäBoard Classic WKL o zwiększonej białości (co ma podkreślać kontrast pomiędzy obszarami zadrukowanymi i niezadrukowanymi).

Nowy wzornik przedstawia różne efekty wykończeniowe oraz sposoby wzmacniania efektu i zapewniania ciekawych wrażeń wizualnych i dotykowych poprzez użycie odpowiedniej powierzchni tektury. Próbki w nim zawarte odzwierciedlają zainteresowanie rynku naturalnymi i organicznymi opakowaniami. Pokazują, jak różne metody uszlachetniania, takie jak wytłaczanie wielowarstwowe, mikrowytłaczanie, lakiery połyskowe, nakładanie folii na gorąco, dodatkowe kolory, a nawet holografia, mogą dodawać „efekt WOW” do produktów codziennego użytku. „Próbki zostały zaprojektowane z uwzględnieniem oczekiwań rynku, takich jak rosnące zainteresowanie – zwłaszcza w branży kosmetycznej – tekturami niepowlekanymi, których powierzchnia umożliwia stosowanie specjalnych efektów i wykończeń. Ważną kwestią pozostaje zrównoważony rozwój. Obniżyliśmy gramaturę tektur, utrzymując wymaganą objętość i sztywność, przy użyciu mniejszej ilości surowców” – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director, Metsä Board.

Tektura MetsäBoard Classic WKL odznacza się – oprócz zwiększonej białości – szybszym wysychaniem farb drukarskich, nawet bez użycia suszarek, co jest przydatne w przypadku druku cyfrowego farbami na bazie wody. Szybkie schnięcie farb drukarskich oznacza również oszczędność energii, a tym samym redukcję emisji dwutlenku węgla w wyniku drukowania.

W ramach rozwoju usług zorientowanych na potrzeby klientów Metsä Board uruchomiła niedawno w Lubece nową usługę WKL Common Stock. Dzięki niej producenci tektury falistej w Europie kontynentalnej mogą korzystać z dostaw w standardzie just-in-time. Usługa ta poprawi dostępność białych kraftlinerów i pomoże zakładom przetwarzającym tekturę lepiej reagować na potrzeby rynku oraz utrzymywać konkurencyjność.

„Konsumenci oczekują, że ich doświadczenia z kontaktu z marką będą podobne w każdym kanale dystrybucji, również w handlu elektronicznym. Nasze białe kraftlinery nadają się do produkcji zrównoważonych i wytrzymałych opakowań e-commerce. Ponadto innowacje projektowe umożliwiają uzyskiwanie bardziej zrównoważonych rozwiązań. Doskonałym przykładem innowacyjnego projektu opakowania z tektury falistej jest koncepcja Stretching Inner Part, która umożliwia eliminację folii bąbelkowej z opakowań używanych w handlu elektronicznym” – powiedział Veijo Korkalainen, Metsä Board VP Sales WKL.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.