Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Zakład papierniczy Metsä Board Kyro obchodzi 150-lecie

Zakład papierniczy Metsä Board Kyro obchodzi 150-lecie

W tym roku mija 150 lat działalności zakładu Metsä Board Kyro. Zakład produkcji ścieru drzewnego przy progu wodnym Kyröskoskiw Finlandii został uruchomiony w 1870 r. Od tego czasu wytwarzano w nim masy papiernicze, ścier drzewny, tarcicę, różne rodzaje papieru i tektury na rynki międzynarodowe. Dzisiaj jest to nowoczesny i wydajny zakład, który produkuje wysokiej jakości tektury lite dla Metsä Board.

W ubiegłym roku zakład ten rozpoczął produkcję nowej, pozbawionej tworzyw sztucznych, tektury z ekobarierą, przeznaczonej dla przemysłu spożywczego i gastronomii, oraz zastosował sztuczną inteligencję (AI) do kontroli jakości. Ponadto trwa modernizacja odcinka maszyny do wykańczania tektury. Projekt wart 20 mln euro obejmuje instalację nowego nawijaka i przewijarki oraz modernizację układu obsługi odpadu. Uruchomienie nowych urządzeń jest planowane na jesień 2021 r.

„Personel Kyro jest dumny ze swojego zakładu. Nasi pracownicy zawsze stawiali czoła wyzwaniom, radząc sobie w trudnych czasach dzięki współpracy. Ludzie wiążą się z zakładem na długo, nieraz pracowało w nim kilka pokoleń z tej samej rodziny. Dzięki temu zakład Kyro mógł stać się tym, czym jest dzisiaj. Ciągły rozwój jest kluczem do sukcesu, wydajności i wysokiej jakości naszych tektur. Jesteśmy dumni, że możemy nadal rozwijać Kyro tak, jak robiły to wcześniejsze pokolenia” – powiedział Petri Huiko, wiceprezes Metsä Board i dyrektor zakładu Kyro.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.