Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy / Luty w „Świecie DRUKU”

Luty w „Świecie DRUKU”

Drodzy Czytelnicy, styczniowe wydanie „Świata DRUKU” wkrótce trafi do Państwa rąk, a my rozpoczęliśmy już intensywną pracę nad lutowym numerem. Przygotowujemy go z myślą o organizowanych przez nas w ramach Akademii wiedzy konferencjach: „Innowacyjne opakowania”, „Jak wzmocnić brandy” i „Święto Książki”. Z nowym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 05–07.03), International Converting Exhibition (ICE) i Corrugated & Carton Exhibition (CCE) (Monachium, 12–14.03), oraz Dniach Druku 3D (Kielce, 26–28.03).

Główne zagadnienia, jakim poświęcimy miejsce w numerze, to:

 • Cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – rynek książki,
 • Prepress. Rozwiązania software’owe dla drukarni (m.in. workflow, automatyzacja, Web-to-Print) Projektowanie, przygotowanie i druk opakowań. Produkcja i przetwarzanie tektury falistej i litej;
 • Fleksografia. Podłoża giętkie. Taśmy samoprzylepne;
 • Zarządzanie marką własną. Zabezpieczania druków i ochrona marki. Współpraca pomiędzy brand ownerem (managerem) a studiem projektowym i drukarnią;
 • Technologie druku przestrzennego;
 • Faktoring i leasing dla branży poligraficznej.

Autorów tekstów zachęcamy do współtworzenia tego numeru, a dostawców i producentów do zamieszczania informacji w naszych zestawieniach tematycznych. Tym razem będą to:

 • Producenci opakowań i etykiet;
 • Produkcja książek w Polsce (dostawcy materiałów, maszyn i urządzeń; drukarnie dziełowe);
 • Dostawcy rozwiązań i usług dla działów DTP i prepress oraz oprogramowania (rozwiązania do kontroli, zarządzania produkcją, CMS, CRM, color management, oprogramowania Web-to-Print i przygotowania form drukowych);
 • Producenci tektury falistej, producenci rozwiązań do jej produkcji oraz opakowań z tektury falistej.

Zainteresowanych opublikowaniem artykułów promocyjnych, informacji prasowych lub innych materiałów prosimy o ich nadsyłanie do dnia 12 lutego pod adresami redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Zapraszamy do współpracy!

Zespół „Świata DRUKU”

 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Bardzo się cieszymy, że już teraz nasza propozycja spotkała się z dużym Państwa zainteresowaniem i mamy ogromną nadzieję, że we wrześniu bezpiecznie i w licznym gronie będziemy mogli wysłuchać interesujących referatów, jakie przygotowali zaproszeni przez nas prelegenci. Tymczasem zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia.
Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa (20–30 kwietnia 2021 r.). Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.
Blisko tydzień później o decyzji rezygnacji udziału w drupie poinformowała także firma Manroland Sheetfed GmbH, uzasadniając ją podobnie – ograniczeniami wynikającymi z pandemii oraz prognozowaną niską frekwencją na targach. Również ten producent zapowiada organizowanie webinarów i tą drogą informowanie swoich klientów o wprowadzanych do portfolio nowościach.

Firma Koenig & Bauer poinformowała oficjalnie, że potwierdza swój udział w roli wystawcy w przyszłorocznych targach drupa. Wcześniej zarezerwowane stoisko nie zostanie zmienione, a producent zamierza zaprezentować szerokie portfolio swoich rozwiązań.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.