Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Spotkajmy się na „Święcie Książki”

Niektórzy przepowiadali, że drukowanych książek nie będzie, tymczasem obserwujemy, że nie brakuje ich na rynku, a wydawcy wspólnie z drukarniami dziełowymi zaskakują czytelników nowymi pomysłami na uatrakcyjnienie odbioru treści, których realizacja jest możliwa dzięki nowoczesnym technologiom. Jak się okazuje, mimo mniejszych nakładów publikacji liczba i różnorodność tytułów wciąż rośnie, a wielbiciele tradycyjnych książek nadal po nie sięgają. Z tym większą przyjemnością Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca magazynu „Świat DRUKU” i organizator wydarzeń branżowych w ramach Akademii Wiedzy, zaprasza na konferencję „Święto Książki”, która odbędzie się 21 marca 2019 r. w Centrum Konferencyjnym Nimbus, mieszczącym się przy Al. Jerozolimskich 98 w Warszawie.

Zaproszenie do numeru marcowego

Trzecie w tym roku wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o nadchodzących targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), na których będzie ono dystrybuowane. Tematami przewodnimi będą: innowacyjne opakowania i etykiety (m.in. IML, shrink sleeve, booklet, peel-of, twin feeder, z kodem RFID); maszyny i urządzenia do produkcji opakowań; innowacyjne uszlachetnianie opakowań; znakowanie opakowań; kontrola jakości ich produkcji; systemy gospodarowania odpadami.

Spotkajmy się na targach RemaDays!

Drodzy Czytelnicy!
Właśnie zaczynają się Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays! Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska „Świata DRUKU” – czekamy na Was w hali F, stoisko 29a. Na to wydarzenie przygotowaliśmy specjalne wydanie naszego miesięcznika, promocję na jego prenumeratę, a także dobrą kawę.
Do zobaczenia!

Zoom na rynek opakowań i etykiet

W nadchodzących tygodniach skoncentrujemy się na rynku opakowań i etykiet, którym będą poświęcone dwa najbliższe wydania „Świata DRUKU” – lutowy i marcowy. Będą one dystrybuowane podczas targów branżowych: numer lutowy będzie obecny na Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack (05–07.03, Nadarzyn), targach ICE & CCE (12–14.03, Monachium). Z kolei wydanie marcowe pojawi się na Packaging Innovations (02–03.04, Warszawa) i SinoCorrugated (08–11.04, Szanghaj).

W lutowym wydaniu „Świata DRUKU” zajmiemy się w szczególności projektowaniem, przygotowaniem i drukowaniem opakowań oraz produkcją i obróbką tektury falistej i litej, fleksografią: podłożami elastycznymi i taśmami samoprzylepnymi. Ponadto w numerze znajdą Państwo cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – właśnie to wydanie będzie towarzyszyło 21 marca w Warszawie I konferencji dla wydawnictw i drukarń dziełowych „Święto Książki”, organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy; a także rozwiązania software’owe dla drukarń, zarządzanie marką własną i zabezpieczenia druków, technologie druku przestrzennego, wreszcie zagadnienia finansowania branży poligraficznej.

Zapraszamy do lektury styczniowego wydania „Świata DRUKU”

Drodzy Czytelnicy,

styczniowe wydanie „Świata DRUKU” za chwilę trafi do Państwa rąk, jest już dostępne na naszej stronie internetowej. Rok 2019 będzie koralowy – zawyrokowała pewna znana amerykańska firma, która w kwestiach barwy nie tylko wśród poligrafów uchodzi za autorytet. Barwa ta jest – według owej firmy – delikatna, ale jednocześnie energetyzująca, zachęcająca do aktywności. Ma symbolizować optymizm i pragnienie ekspresji. W ogóle wiosną i latem tego roku druki, zwłaszcza na odzieży, będą wibrować kolorami i wzorami, o czym pisze, podpatrując światowe pokazy mody, Michalina Szurgot. Paul Lindström przekonuje, jak ważne w cyfrowym druku na tekstyliach jest uwzględnienie rodzaju końcowego produktu i jego zastosowania już na etapie projektowania grafiki. W tym numerze zaglądamy także do muzeów, by podziwiać wielkoformatowe wydruki tworzące ekspozycje, pytamy o ścieżki, którymi podąży druk wielkoformatowy; podpowiadamy, jak uniknąć niektórych problemów w sitodruku i tampondruku, piszemy również o różnych sposobach uszlachetniania wydruków. Tradycyjnie też na naszych łamach znajdą Państwo zapowiedzi wystawców przed targami RemaDays, które rozpoczynają się już 13 lutego w Nadarzynie. „Świat DRUKU” czeka na Państwa w hali F na stoisku 29a.

Przyjemnej lektury i do zobaczenia!

Zespół „Świata DRUKU”

Luty w „Świecie DRUKU”

Drodzy Czytelnicy, styczniowe wydanie „Świata DRUKU” wkrótce trafi do Państwa rąk, a my rozpoczęliśmy już intensywną pracę nad lutowym numerem. Przygotowujemy go z myślą o organizowanych przez nas w ramach Akademii wiedzy konferencjach: „Innowacyjne opakowania”, „Jak wzmocnić brandy” i „Święto Książki”. Z nowym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 05–07.03), International Converting Exhibition (ICE) i Corrugated & Carton Exhibition (CCE) (Monachium, 12–14.03), oraz Dniach Druku 3D (Kielce, 26–28.03).

Styczniowy last minute w „Świecie DRUKU”

Kończymy właśnie prace nad styczniowym numerem „Świata DRUKU”. Pragniemy przypomnieć, że jeszcze tylko do końca tygodnia czekamy na Państwa zgłoszenia i materiały reklamowe. Najnowsze wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o dwóch wydarzeniach: RemaDays (7–9.02) w Nadarzynie oraz Paperworld (27.01–30.01) we Frankfurcie.

„Świat DRUKU” zagrał dla WOŚP

Pragniemy oznajmić, że egzemplarz naszego magazynu z autografem Jerzego Dudka został wylicytowany za 152,50 zł! Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w naszej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Zespół „Świata DRUKU”

A Ty… Czy Ty znasz już trendy w gadżetach reklamowych na 2019 rok?

Na zimowy wieczór polecamy Państwu lekturę interesującego artykułu Edyty Lisowskiej pt. „Upominki reklamowe – czy znasz już trendy na 2019 rok?”. Gadżet to świetny nośnik promocyjny, a także praktyczny dodatek wykorzystywany w życiu prywatnym i zawodowym, budzący pozytywne skojarzenia i emocje, atrakcyjny budżetowo. Pozwala budować relacje i podtrzymywać lojalność klienta, kreuje pozytywny wizerunek firmy w oczach obdarowywanego. Odpowiednio dopasowany pobudza emocje i zmysły, bo kto nie lubi prezentów?

Gramy z WOŚP! Do zdobycia „Świat DRUKU” z autografem Jerzego Dudka!

Zapraszamy do wspólnego udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, której finał odbędzie się już w najbliższą niedzielę! Zachęcamy wszystkich do udziału w licytacji wyjątkowego egzemplarza miesięcznika „Świat DRUKU” z autografem legendarnego polskiego piłkarza, jednego z najlepszych bramkarzy wszech czasów – Jerzego Dudka!

Z ostatniej chwili

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu