Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Zapraszamy na IX konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”

Jak Państwo wiedzą, kwietniowy termin tegorocznej konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” ze względu na ogłoszony stan epidemii niestety nie mógł dojść do skutku. Zostaliśmy zobligowani do zmiany planów naszego spotkania i przesunięcia go na wrzesień.
Mając ogromną nadzieję, że we wrześniu wszyscy będziemy mogli się bezpiecznie spotkać, zapraszamy do udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach.
Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji na konferencję – tym bardziej, że przy zgłoszeniu udziału do 30 czerwca br. przewidzieliśmy dla Państwa satysfakcjonujące promocje.
Z naszej strony podczas dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

Najbliższe miesiące zapowiadają się intensywnie i interesująco – dołączcie do nas!

Choć targi drupa dopiero w kwietniu przyszłego roku, wiele firm już dziś zapowiada, co na nich zobaczymy. Z tą myślą przygotowujemy równolegle wydania majowe i czerwcowe „Świata DRUKU” – w obydwu zaprezentujemy m.in. planowane na to wydarzenie nowości. Jeszcze przez kilka dni mogą Państwo dołączyć do projektu drupa 2021 preview, który będzie jednym z tematów przewodnich piątego w tym roku numeru naszego miesięcznika.
Tym razem chcielibyśmy także wcześniej poinformować Państwa o zawartości wydania czerwcowego. Będzie ono obecne na targach DREMA w Poznaniu (15–18 września br.), z którymi podjęliśmy współpracę. Jeśli w Państwa ofercie znajdują się rozwiązania mające zastosowanie w zadruku płyt meblowych oraz elementów dekoracji wnętrz (m.in. okładziny ścienne i podłogowe, tekstylia dekoracyjne w tym dywany), ich późniejszej obróbki np. maszynami CNC, grawerowania laserowego, ale również inne rozwiązania do produkcji tego typu rozwiązań, zachęcamy do współpracy.

Przyszedł piękny maj, a w "Świecie DRUKU" last minute

Powoli kończymy pracę nad majowym wydaniem „Świata DRUKU”, które będzie inne niż zwykle. Jak już anonsowaliśmy, jednym z tematów przewodnich tego numeru będzie prezentacja planowanych na to wydarzenie nowości – drupa 2021 preview. Jeszcze do końca tygodnia czekamy na Państwa materiały reklamowe – zapraszamy do przedstawienia szerszemu gronu rozwiązań, których premiery mieliście Państwo zaplanowane na ten rok.
Zapraszamy także na szkolenie „Poligrafia w marketingu”, które 12 maja w formie webinarium poprowadzi Jacek Hamerliński. Do czwartku czekamy na zgłoszenia pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych, a także wszystkich zainteresowanych praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także możliwościami obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią.
Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na szkolenie „Poligrafia w marketingu” w wersji online

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń wynikających z epidemii i musimy dostosować się do sytuacji. Ponieważ obecnie nie ma możliwości, by osobiście uczestniczyć w spotkaniach i wydarzeniach, dlatego szkolenie „Poligrafia w marketingu” zaplanowane na 12 maja przeprowadzimy w formie webinarium. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Dlaczego warto w nim uczestniczyć?

Kwietniowy „Świat DRUKU” lada dzień w Państwa rękach

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania „Świata DRUKU”. Sporo miejsca poświęcamy w nim zagadnieniom zrównoważonej gospodarki i „zielonej poligrafii”, wszak zagrożenie zmianami klimatycznymi wcale nie minęło – wręcz przeciwnie, prognozuje się, że w tym roku jeszcze bardziej dadzą nam się one we znaki, więc ochrona zasobów i środowiska naturalnego pozostaje tematem aktualnym. Bardzo ciekawa jest także rozmowa na temat możliwości strukturalnego druku UV, dzięki któremu powstały niezwykłe książki dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Ponadto obszerna relacja z konferencji „Jak wzmocnić brandy. Innowacyjne opakowania”, sprawozdania z wydarzeń branżowych, artykuły ekspertów.

Niezwykły maj ze „Światem DRUKU”

W czerwcu tego roku mieliśmy spotkać się na targach drupa w Düsseldorfie. Wiele firm z naszej branży, producentów i dostawców, przygotowywało się miesiącami, a nawet latami, aby móc zaprezentować nowe produkty i rozwiązania na jednej z największych wystaw światowych. Jednak w związku z obecnie panującą pandemią najważniejsza dla wielu z nas impreza targowa została przełożona i odbędzie się dopiero w kwietniu 2021 r. Jednakże trudno czekać z wylansowaniem nowości do przyszłego roku. Nasza redakcja otrzymuje wiele informacji prasowych o nowych rozwiązaniach, które już teraz poznajemy, a zobaczymy je z pewnością w Düsseldorfie.
Pierwotnie tegoroczne wydanie majowe „Świata DRUKU” miało być wizytówką naszego przemysłu na drupie. Nie tracąc z oka tych targów, mimo aktualizacji planu wydawniczego na ten rok, postanowiliśmy, że jednym z tematów przewodnich tego numeru będzie zaanonsowanie planowanych na targi nowości – drupa 2021 preview.
Zapraszamy serdecznie do współtworzenia majowego wydania „Świata DRUKU” i przedstawienia szerszemu gronu Państwa rozwiązań, których premiery mieliście Państwo zaplanowane na ten rok.

Wielkanoc inna niż zwykle

Na nadchodzące świąteczne dni pragniemy życzyć Państwu przede wszystkim nadziei w sercach i wielu miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Zdrowia, radości i słonecznej Wielkanocy!

Zespół „Świata DRUKU”

Specjalna oferta prenumeraty „Świata DRUKU”!

W ten trudny czas wielu z Państwa zapewne pracuje zdalnie, część być może, zachęcona akcją #zostańwdomu, wygospodarowała również nieco czasu na lekturę. Wiemy, że nie jest łatwo, bo wiele innych obowiązków wdziera się w planowany dzień pracy, jednak nie tracimy nadziei, że wśród innych zajęć znajdziecie kilka chwil na czytanie „Świata DRUKU”.
Przygotowujemy dla Państwa kolejne wydania naszego magazynu. Dopasowujemy treść do bieżącej sytuacji na rynku, relacjonujemy, co dzieje się w branży, informujemy o dynamicznych zmianach w zakresie różnych wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowanym planem wydawniczym naszego miesięcznika, dostępnym TUTAJ.
A dla wszystkich, którzy do 10 kwietnia br. dołączą do grona naszych prenumeratorów, przygotowaliśmy specjalną ofertę z upominkiem świątecznym!

Terminy szkoleń organizowanych w ramach Akademii Wiedzy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego i braku możliwości osobistych spotkań. Jako organizator wydarzeń w ramach Akademii Wiedzy pragniemy poinformować, że obecnie zachowaliśmy terminy szkoleń „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging – skuteczne opakowania” w planowanych wcześniej terminach, zarówno 12 maja, jak i 9 grudnia br. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich pragniemy podkreślić, że zgodnie z regulaminem uczestnictwa w szkoleniach i zdrowym rozsądkiem, jeśli ze względu na Państwa bezpieczeństwo, szkolenie nie będzie mogło się odbyć we wskazanym terminie, Państwa opłaty wniesione za udział w szkoleniu zostaną zwrócone lub za Państwa zgodą przeniesione na poczet udziału w szkoleniu w kolejnym terminie. Cała treść regulaminu dostępna jest TUTAJ.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką oraz programem szkoleń.

Drodzy Przyjaciele, Klienci, Czytelnicy,

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Z ostatniej chwili

Firma Canon wraz z partnerem Fotoba wprowadziła na rynek w pełni zautomatyzowane rozwiązanie do kompleksowej produkcji tapet (także niestandardowych) w technologii UVgel – Wallpaper Factory. Jak podaje producent, powstało ono w odpowiedzi na zapotrzebowanie firm na maksymalną wydajność, wysoką jakość i długą bezobsługową pracę. Dostępne jest zarówno jako pełna linia, jak i jako dodatek do już istniejących drukarek Colorado.

Firma OKI Europe poinformowała, że we współpracy z firmą Floralabels udostępnia europejskim organizacjom i firmom komercyjnym nośniki i grafiki do tworzenia naklejek podłogowych mających pomóc w zachowaniu dystansu społecznego. Jedna firma może otrzymać bezpłatnie jeden zestaw zawierający trwałe, samoprzylepne nośniki firmy Floralabels oraz pakiet grafik opracowanych przez OKI, przeznaczonych do użytku z drukarkami z serii C800.

IMI Europe organizuje praktyczny kurs wiedzy, którego tematyka dotyczyć będzie najważniejszych aspektów pomiaru i analizy właściwości fizycznych atramentów cyfrowych. Kurs poprowadzą eksperci firm Krüss, Malvern Panalytical i TA Instruments, którzy oprócz wiedzy teoretycznej zaprezentują w praktyce kluczowe urządzenia do charakteryzacji i pomiaru atramentów. Inkjet Ink Characterisation Practical Course odbędzie się w dniach 13–16 października 2020 r. w laboratoriach firmy Krüss w Hamburgu. Liczba osób ograniczona do 30.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.