Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Zaplanuj 2024 rok ze „Światem DRUKU”

Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej znajdą już Państwo nasz plan wydawniczy na 2024 rok. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie tematy przewodnie dla Państwa przygotowaliśmy i na jakich imprezach branżowych będzie można znaleźć „Świat DRUKU”.
Na stronie znajdą Państwo również plan konferencji organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy. W związku z przyszłorocznymi targami drupa (Düsseldorf, 28.05–7.06.2024 r.) zdecydowaliśmy o organizacji IV Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2024 w 16. tygodniu roku 2024 r. – wkrótce potwierdzimy, czy odbędzie się on w dn. 18–19, czy 15–16 kwietnia. Na XIII Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie” zapraszamy w dniach 14–15 października 2024 r. Natomiast 15 października zapraszamy producentów opakowań z tektury litej na wieczór integracyjny, a kolejnego dnia – 16 października – na Konferencję „Innowacyjne opakowania – projektowanie i produkcja opakowań z tektury litej”, która dopełni trzydniowy event poświęcony tekturze. W listopadzie zaś zaprosimy Państwa na XVIII odsłonę Konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania barwą Barwą” wraz z warsztatami „Color management w praktyce” (26–27.11.2024 r.).
Nasz zespół handlowy zaprasza Państwa do kontaktu i planowania przyszłorocznej współpracy i budżetów. Już teraz warto zarezerwować sobie z myślą o nich terminy w kalendarzu na 2024 rok!

Jest zima, to musi być promocja

Wbrew gorączce przedświątecznej – licząc, że właśnie teraz mają Państwo nieco więcej czasu na planowanie przyszłych działań, chcemy zaprosić Państwa do współpracy przy styczniowym wydaniu „Świata DRUKU”. Stanowi ono dobrą okazję do zaprezentowania firmy m.in. w kontekście najnowszych trendów i innowacji w dziedzinie poligrafii reklamowej oraz systemów komunikacji wizualnej, gdyż jest przygotowywane z myślą o największych targach branży drukarskiej i reklamowej w Polsce – RemaDays, które odbędą się w dniach 30.01–02.02.2024 r. w Nadarzynie. Wydanie to będzie również bezpłatnie dystrybuowane na innych imprezach targowych: In-Pack (13–15.02, Kielce), Promo Show (14–15.02, Warszawa) i eTRADE Show (13–15.02, Nadarzyn).
Chcemy wszystkim Państwu, którzy zdecydują się do 22 grudnia br. na współpracę reklamową z nami, niezależnie czy w styczniowym, czy w kolejnych numerach miesięcznika „Świat DRUKU” w 2024 r., zaoferować specjalną zniżkę świąteczną – 10% rabatu na roczną prenumeratę miesięcznika „Świat DRUKU” w 2024 r.! Promocja dotyczy także przedłużenia lub rozpoczęcia prenumeraty od dowolnego miesiąca w 2024 r.
A jaka będzie przewodnia tematyka numeru styczniowego?

Mamy to po raz drugi! Bezkonkurencyjny „Świat DRUKU” z kolejną statuetką Złotego Gryfa

Pełni dumy pragniemy poinformować, że specjalne, jubileuszowe wydanie „Świata DRUKU” (nr 3/2023), przygotowane z okazji 30-lecia obecności tytułu na rynku, zdobyło prestiżową nagrodę Złotego Gryfa w kategorii Czasopismo wielobarwne. Cieszy nas to tym bardziej, że to już druga statuetka, jaką otrzymał nasz miesięcznik, to dla nas ogromny powód do radości!

Twórz z nami grudniowy „Świat DRUKU”

Do Państwa rąk trafiło już (lub lada dzień trafi) listopadowe wydanie „Świata DRUKU”, a jego elektroniczna wersja jest także dostępna na naszej stronie internetowej. Warto do niej sięgnąć, bowiem wiele miejsca poświęcamy w niej color managementowi, standaryzacji i optymalizacji druku, zwłaszcza we fleksografii; oprócz tematyki opakowaniowej nie brakuje też relacji i refleksji po targach Labelexpo i wielu innych ciekawych artykułów.
My tymczasem pozdrawiamy z Warszawy, gdzie trwa drugi dzień konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, ale już jutro wracamy do pracy nad kolejnym – grudniowym numerem naszego magazynu. Jak co miesiąc zamieścimy w nim wiele aktualności branżowych, nie zabraknie także tematów związanych z materiałami poligraficznymi, komunikacją wizualną, wielkoformatowym drukiem cyfrowym, drukiem na tekstyliach. Tradycyjnie część ostatniego w roku numeru poświęcimy też ekologicznym rozwiązaniom w poligrafii, upominkom reklamowym i dekoracjom okolicznościowym oraz szkolnictwu branżowemu.
I na koniec wisienka na torcie – okładkę tego świątecznego wydania tradycyjnie ozdobi piękna, udekorowana wspólnie z Państwem choinka!
A co jeszcze znajdą Państwo na łamach grudniowego „Świata DRUKU”?

Okazja czyni… specjalistę – poszerzaj kompetencje ze „Światem DRUKU”

Z radością informujemy, że tegoroczna odsłona konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą” cieszy się dużym zainteresowaniem – udział w niej potwierdziło niemal 150 osób, z którymi spotkamy się już za kilka dni (21–22 listopada) w Warszawie. Wspólnie ze współorganizatorami tego wydarzenia – firmami Esko, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical, partnerem warsztatów – firmą Epson, oraz we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego i ekspertami z zakresu zarządzania barwą przygotowaliśmy dla Państwa bogaty i ciekawy program merytoryczny z zakresu color managementu, w którym nie zabraknie miejsca na panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i praktyczne warsztaty.
Ale to nie koniec okazji do poszerzenia wiedzy, którą chcemy Państwu zaproponować, zanim ten rok przejdzie historii. 6 grudnia wszystkie osoby współpracujące z drukarniami – pracowników wydawnictw, agencji reklamowych i studiów graficznych, zajmujących się projektowaniem wszelkich drukowanych materiałów promocyjnych i marketingowych, a także opakowań i etykiet, zapraszamy do udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu”, które odbędzie się również w Warszawie, a poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński. Na zgłoszenia czekamy do 29 listopada br.

Nie taki color management strraszny, jak go malują

Tym z Państwa, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na XVII Konferencję „Akademia Zarządzania Barwą”, a są zainteresowani poszerzeniem wiedzy na trudny, ale absorbujący temat poprawnego odwzorowaniem barw w druku, przypominamy, że zgłoszenia udziału przyjmujemy do poniedziałku 6 listopada. Wydarzenie, którego organizatorem jest wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, odbędzie się w dn. 21–22 listopada br. w Warszawie.
Wspólnie ze współorganizatorami tego wydarzenia – firmami Esko, Reprograf-Grafikus, Sun Chemical, partnerem warsztatów – firmą Epson, oraz we współpracy z COBRPP i ekspertami z zakresu zarządzania barwą przygotowaliśmy dla Państwa bogaty i ciekawy program merytoryczny z zakresu color managementu, w którym nie zabraknie miejsca na panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i praktyczne warsztaty.
Zachęcamy do zapoznania się z warunkami udziału w wydarzeniu oraz rejestracji na stronie azb.akademia-wiedzy.eu.
Ale to nie wszystko – przygotowywane przez nas listopadowe wydanie „Świata DRUKU” także będzie w znacznym stopniu poświęcone tematowi poprawnego odwzorowania barwy w druku. Numer ten będzie obecny w ramach dodatkowej bezpłatnej dystrybucji nie tylko na konferencji „Akademia Zarządzania Barwą”, ale też na targach RetailShow (22–23.11) w Warszawie oraz innych wydarzeniach branżowych.
Zachęcamy do zamieszczania materiałów reklamowych i skorzystania ze specjalnej oferty dla firm, których działalność związana jest z tematyką wydania. A co w numerze?

Pomożemy zrozumieć tajniki color managementu

Niezawodna Jesień znów pokazała co potrafi i widowiskowo pomalowała świat. Wierne odwzorowanie kolorów na konkretnym podłożu to niełatwa sztuka i z pewnością przysparza wielu drukarzom kłopotów w codziennej pracy, dlatego spieszymy z pomocą i zapraszamy Państwa w dn. 21–22 listopada br. do warszawskiego Hotelu Arche Poloneza na 17. edycję konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”. Wspólnie ze współorganizatorami tego wydarzenia – firmami Esko, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical – oraz we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego i ekspertami z zakresu zarządzania barwą przygotowaliśmy dla Państwa bogaty i ciekawy program merytoryczny z zakresu color managementu, w którym nie zabraknie miejsca na panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i praktyczne warsztaty.
Zachęcamy do zapoznania się z warunkami udziału w wydarzeniu oraz rejestracji na stronie azb.akademia-wiedzy.eu.
Ale to nie wszystko – przygotowywane przez nas listopadowe wydanie „Świata DRUKU” także będzie w znacznym stopniu poświęcone tematowi poprawnego odwzorowania barwy w druku. Numer ten będzie obecny w ramach dodatkowej bezpłatnej dystrybucji nie tylko na konferencji „Akademia Zarządzania Barwą”, ale też na targach RetailShow (22–23.11) w Warszawie oraz innych wydarzeniach branżowych.
Zachęcamy do zamieszczania materiałów reklamowych i skorzystania ze specjalnej oferty dla firm, których działalność związana jest z tematyką wydania. A co w numerze?

Ze „Światem DRUKU” czasu nie stracisz

Ponieważ wiemy, jak to jest nachodzić się i wrócić z pustymi rękami, dlatego robimy co w naszej mocy, aby udział w tematycznych konferencjach i szkoleniach organizowanych przez nas w ramach Akademii Wiedzy przynosił Państwu jak najwięcej korzyści – zarówno w kontekście poszerzania wiedzy, jak i nawiązywania kontaktów biznesowych.
W tym roku przed nami jeszcze dwa wydarzenia. Najpierw, w dn. 21–22 listopada br., zaprosimy Państwa do warszawskiego Hotelu Arche Poloneza na 17. edycję konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą. Wspólnie ze współorganizatorami tego wydarzenia – firmami Esko, Reprograf-Grafikus i Sun Chemical – oraz we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Poligraficznego i ekspertami z zakresu zarządzania barwą przygotowaliśmy dla Państwa ciekawy program merytoryczny z zakresu color managementu.
Z kolei 6 grudnia wszystkie osoby współpracujące z drukarniami – pracowników wydawnictw, agencji reklamowych i studiów graficznych, zajmujących się projektowaniem wszelkich drukowanych materiałów promocyjnych i marketingowych, a także opakowań i etykiet, zapraszamy do udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu”, które odbędzie się również w Warszawie, a poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.

Dziękujemy za udział w konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” 

Za nami dwa dni pełne wrażeń! Serdecznie dziękujemy współorganizatorom i partnerom, a także wszystkim bardzo zaangażowanym uczestnikom tegorocznej edycji konferencji poświęconej tekturze falistej za liczne przybycie do Mrągowa oraz za wspaniałą atmosferę!
Bardzo cieszą nas liczne opinie, z których wynika, że doceniają Państwo nasz wysiłek włożony w dostarczanie istotnych treści branżowych oraz możliwości nawiązywania i podtrzymywania cennych kontaktów branżowych. Dziękujemy też za wszelkie sugestie, nie pominiemy żadnej, by w przyszłym roku było jeszcze lepiej!
A już za kilka tygodni nadarzy się kolejna okazja do spotkania z wieloma z Państwa – tym razem na konferencji z cyklu Akademia Zarządzania Barwą, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy. Zapraszamy w dniach 21–22 listopada br. do Arche Hotel Poloneza przy ul. Poloneza 87 w Warszawie. Będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z możliwości, które daje color management, aby optymalnie, tanio, efektywnie i ekologicznie prowadzić swoją drukarnię.
Szczegóły dotyczące agendy oraz uczestnictwa w konferencji podamy niebawem.

Jak zrobić, żeby się udało? – my to wiemy i powiemy...

Już za tydzień z wieloma z Państwa spotkamy się w pięknym Mrągowie na 12. konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, ale to wcale nie wszystko, co przygotowaliśmy na ten rok. Za rogiem czeka już bowiem kolejna okazja do poszerzania specjalistycznej wiedzy, tym razem z zakresu color managementu!
Jak zapowiadaliśmy, w odpowiedzi na Państwa liczne prośby tegoroczna odsłona konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą” odbędzie się w formule dwudniowej. Wszystkich miłośników tej niełatwej sztuki poprawnego odwzorowania kolorów, ale też każdego, kto na co dzień napotyka przeszkody w tym obszarze, zapraszamy w dniach 2122 listopada br. do Arche Hotel Poloneza przy ul. Poloneza 87 w Warszawie.
Wspólnie ze współorganizatorami tego wydarzenia pracujemy nad ciekawym programem merytorycznym prezentacji oraz praktyczną, warsztatową częścią spotkania. Nie zapominamy oczywiście także o odpowiedniej oprawie eventu, czyli możliwości nawiązania bliższych relacji podczas uroczystej kolacji.
Szczegóły dotyczące agendy oraz uczestnictwa w konferencji podamy niebawem. A tymczasem – do zobaczenia na Mazurach!

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.