Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

Zdarzyło się Państwu kiedykolwiek w ferworze codziennych zajęć nie zauważyć, że zaczęła się wiosna? Pewnie tak, ale my przypominamy – to dziś jest ten dzień. Mamy też więcej „przypominajek”. Marcowy numer „Świata DRUKU” bezpiecznie wylądował w drukarni i wkrótce dotrze do Państwa rąk, a my zaczynamy pracę nad numerem kwietniowym, który będzie poświęcony zbliżającym się targom drupa 2024 (28 maja–7 czerwca). To szczególne, polsko-angielskie wydanie dostępne bezpłatnie na stoisku prasy branżowej oraz w formie elektronicznej podczas targów w Düsseldorfie. Planujemy także przygotować wspólnie z Państwem specjalny dodatek pt.: „Gwiazdy targów drupa 2024 – Katalog najciekawszych rozwiązań poligraficznych” oraz konkurs na Supergwiazdę targów drupa 2024. Publikacja ta zostanie wydana na przełomie lipca i sierpnia br.

Prezentujemy pełny program Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2024

Oto i on – przed Państwem program tegorocznego Kongresu „Etykiety Samoprzylepne”, który odbędzie się 15 i 16 kwietnia (poniedziałek i wtorek) w zespole pałacowo-parkowym Pałac i Folwark Łochów w Łochowie (godzinę jazdy od Warszawy).
W ramach wydarzenia zaplanowaliśmy XIX Konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie” oraz Wystawę technologii i rozwiązań dla producentów etykiet samoprzylepnych. Jak co roku nie zabraknie również okazji do nawiązania cennych kontaktów branżowych i do zabawy w doborowym towarzystwie.
Więcej informacji na stronie etykietysamoprzylepne.akademia-wiedzy.eu. Warunki uczestnictwa w wydarzeniu znajdą Państwo TUTAJ, zaś formularz rejestracyjny TUTAJ.
Współorganizatorzy Kongresu: API Foilmakers, Avery Dennison, Beontag, BOBST, Digiprint, Digiprint PL, Epson, Excelitas Technologies, Flexcon, Heidelberg, Koenig & Bauer, PrintsPaul, Profex elektronik, SCORPIO.
Partnerzy: BST Group, Cicero, Frimpeks, Label Traxx, Laser Systems Intergrators, MutliSTIQ, Print Systems, tesa.
A na deser krótka wideorelacja z poprzedniej odsłony wydarzenia.

Etykietowa wiosna za rogiem, czyli bądź gotowy dziś do drogi…

Tak jak nie metryka określa nasz wiek, tylko to, jak młodo się czujemy, podobnie (w tym roku) jest z kalendarzem – niby trwa luty, a za oknem mamy przedwiośnie. A to oznacza, że pora zgłosić udział w Kongresie „Etykiety Samoprzylepne” (przypomnijmy – w tym roku spotykamy się 15 i 16 kwietnia br. (poniedziałek i wtorek) w zespole pałacowo-parkowym Pałac i Folwark Łochów w Łochowie, godzinę jazdy od Warszawy) i przygotować marcowy numer „Świata DRUKU”.
Wydanie to w dużej części będzie poświęcone zagadnieniom związanym z produkcją etykiet samoprzylepnych, ale sporo miejsca zajmą również tematy z zakresu opakowań z tektury litej i falistej oraz druku broszur i książek. Marcowy numer będzie bowiem dodatkowo bezpłatnie dystrybuowany na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 23–25 kwietnia) oraz dwóch stołecznych eventach poświęconych rynkowi wydawniczemu: Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie (23–26 maja) i Targach Książki i Mediów VIVELO (16–19 maja).
Na Państwa materiały czekamy do 8 marca. Jakie tematyczne zestawienia planujemy w tym wydaniu?

Fajnie się z Wami gra! Dziękujemy za udział w naszych licytacjach na rzecz WOŚP!

Drodzy Przyjaciele,
po raz kolejny dowiedliście, że można z Wami konie kraść! Serdecznie dziękujemy za wsparcie za pośrednictwem „Świata DRUKU” 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na naszych trzech aukcjach można było licytować unikatowe egzemplarze ubiegłorocznych wydań „Świata DRUKU”: numer 3/2023 z autografem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, wydanie 9/2023 z podpisem aktora Cezarego Pazury oraz wydanie 11/2023 z autografem wciąż panującej Miss World 2022, Karoliny Bielawskiej.
Każda z nich cieszyła się dużym zainteresowaniem i w sumie zebraliśmy pokaźną sumę, którą przekazaliśmy na szczytny cel – w tym roku Orkiestra grała na rzecz dzieci i dorosłych mających problemy z płucami po pandemii.

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Spotkajmy się na targach RemaDays

To już! Międzynarodowe targi RemaDays Warsaw 2024 trwają! Nasz zespół czeka na Państwa z dobrą kawą i uśmiechem do piątku 2 lutego w Warsaw Expo w Nadarzynie – szukajcie naszego stoiska w Hali F pod numerem F1.22 (przy restauracjach).
Zapraszamy również na prelekcję w ramach RemaCongress 2024, zatytułowaną „Niesamowity świat druku: technologie, innowacje, prestiż” – nasz redakcyjny kolega opowie m.in. o dwóch wydaniach „Świata DRUKU” nagrodzonych w ostatnim czasie w konkursie Złotego Gryfa; o uszlachetnieniach zastosowanych na okładkach będzie mówił Leszek Wyrzykowski, przedstawiciel firmy Multifol, która jest współrealizatorem obydwu nagrodzonych numerów. Widzimy się w sali konferencyjnej w Hali F – w środę zaczynamy o godz. 14.00, zaś w czwartek o 13.00.
Ale to nie wszystko – ponieważ wiemy, że poprawny wydruk efektownych materiałów marketingowych to nie bułka z masłem (zwłaszcza dla osób bez wykształcenia kierunkowego i wieloletniego doświadczenia poligraficznego), zachęcamy do udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu”, które odbędzie się 20 marca w Warszawie.

Do zobaczenia!

Zapraszamy na szkolenie „Poligrafia w marketingu”

20 marca br. wszystkie osoby współpracujące z drukarniami – pracowników wydawnictw, agencji reklamowych i studiów graficznych, zajmujących się projektowaniem wszelkich drukowanych materiałów promocyjnych i marketingowych, a także opakowań i etykiet, oraz rozpoczynające swoją przygodę w poligrafii, zapraszamy do udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu”, które odbędzie się w Warszawie, a poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.

Niesamowity świat druku: technologie, innowacje, prestiż

Wydawnictwo Polski Drukarz, wydawca „Świata DRUKU” i organizator konferencji i szkoleń branżowych, zaprasza w ramach RemaCongress 2024, organizowanego w trakcie targów RemaDays Warsaw (Nadarzyn, 30.01–2.02), na prelekcję pt. „Niesamowity świat druku: technologie, innowacje, prestiż”. Poprowadzi ją reprezentujący wydawnictwo Rafał Kłąb, który opowie o działalności i osiągnięciach wydawnictwa, w tym o dwóch pracach nagrodzonych w ostatnim czasie w konkursie Złotego Gryfa. Wesprze go Leszek Wyrzykowski, przedstawiciel firmy Multifol, która jest współrealizatorem obydwu nagrodzonych wydań miesięcznika – specjalista omówi stronę technologiczną ich produkcji, przede wszystkim uszlachetnienia zastosowane na okładkach.
Znajdziecie nas pierwszego i drugiego dnia targów (wtorek i środa) w sali konferencyjnej zlokalizowanej w Hali F, zaczynamy o godz. 14.00. Trzeciego dnia targów, w czwartek, zapraszamy w to samo miejsce o godz. 13.00.
Jak co roku zapraszamy również na rozmowy i dobrą kawę na stoisko „Świata DRUKU” – będziemy czekać na Państwa przez wszystkie cztery dni pod numerem F1.22 (przy restauracjach).

Do zobaczenia!

Zagrajmy razem w 32. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Drodzy Przyjaciele,
serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji charytatywnej, która wpisuje się w szczytny cel – wsparcie 32. Finału WOŚP. W tym roku Orkiestra gra na rzecz dzieci i dorosłych mających problemy z płucami po pandemii. Co znajdziecie na naszych licytacjach?
Przygotowaliśmy dla Was unikatowe egzemplarze naszych ubiegłorocznych wydań „Świata DRUKU”:
- wydanie 3/2023, zdobywcę tegorocznej nagrody Złotego Gryfa 2023 w kategorii czasopismo wielobarwne, z autografem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego;
- wydanie 9/2023 z podpisem aktora Cezarego Pazury;
- wydanie 11/2023 z autografem wciąż panującej Miss World 2022, Karoliny Bielawskiej.

Licytujemy do najbliższego poniedziałku – 29 stycznia.
Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Posłuchaj, to do ciebie…

W odpowiedzi na liczne Państwa zapytania o szczegóły tegorocznej odsłony Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” z radością informujemy, że w dniach 15–16 kwietnia br. (poniedziałek i wtorek) spotkamy się w wyjątkowym miejscu – będzie to zespół pałacowo-parkowy Pałac i Folwark Łochów w Łochowie, położony w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, godzinę jazdy od Warszawy drogą S8.
Jak zawsze dokładamy starań, aby zapewnić Państwu bogaty i interesujący program merytoryczny wydarzenia oraz dobrze spędzony wieczór integracyjny.
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu i zaplanowanie sobie tego terminu w kalendarzu, a my już wkrótce poinformujemy o szczegółach organizacyjnych.

Idzie nowe!

Nowy początek to nowe możliwości, a rok 2024 pod wieloma względami zapowiada się wyjątkowo. Chcemy zaprosić Państwa do dalszej wspólnej podróży, towarzyszyć i wspierać w rozwoju Państwa działalności. Będziemy informować o wydarzeniach branżowych, nowinkach technologicznych i trendach pomagających zyskać szersze spojrzenie na sektor poligrafii; będziemy zapraszać Państwa do rozmowy – spotkacie nas na targach i wielu innych wydarzeniach, z przyjemnością przyjmiemy także każde zaproszenie i odwiedzimy Wasze firmy.
Nie ustajemy także w wysiłkach, by dostarczać Państwu specjalistycznej wiedzy i okazji do nawiązywania kontaktów biznesowych, dlatego przygotowujemy kolejne edycje konferencji branżowych. Będą to: IV Kongres „Etykiety Samoprzylepne” 2024 (wkrótce potwierdzimy, czy odbędzie się on w dn. 18–19, czy 15–16 kwietnia); trzydniowy event poświęcony tekturze – XIII Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (14–15 października) i Konferencja „Innowacyjne opakowania – projektowanie i produkcja opakowań z tektury litej” (16 października); w listopadzie zaś zaprosimy Państwa na XVIII odsłonę Konferencji z cyklu „Akademia Zarządzania barwą Barwą” wraz z warsztatami „Color management w praktyce” (26–27.11.2024 r.).
Plan wydawniczy na 2024 rok znajdą Państwo na naszej stronie internetowej – zachęcamy do sprawdzenia, jakie tematy przewodnie dla Państwa przygotowaliśmy i na jakich imprezach branżowych będzie można znaleźć „Świat DRUKU”. Dostępny jest także plan konferencji organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy.
Zapraszamy Państwa do kontaktu i planowania współpracy i budżetów. Już teraz warto zarezerwować sobie z myślą o nich terminy w kalendarzu na najbliższe 12 miesięcy!

Zróbmy sobie dobry rok!

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.