Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Wrześniowy maraton – czas start!

Naładowani urlopową energią zakasaliśmy rękawy, by nadążyć za pełnym po brzegi kalendarzem. Lada dzień do Państwa rąk trafią dwa grzbiety letniego wydania – numer 7–8 „Świata DRUKU” oraz najnowsza edycja „Katalogu „Poligrafia na polskim rynku” (wkrótce na naszej stronie www dostępne będzie także wydanie internetowe), my zaś już intensywnie pracujemy nad numerem wrześniowym.
Przygotowujemy go z myślą o Kongresie Opakowań (26 września), targach Taropak i Polagra (27–29 września) oraz konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” (Mrągowo, 5–6 października), dlatego będzie on poświęcony tematyce opakowaniowej. Ze względu na nadal trwające urlopy wielu z Państwa przedłużyliśmy termin przesyłania materiałów do tego wydania – czekamy na nie do środy 6 września.
Ale wymienione wyżej wydarzenia to nie wszystkie okazje do spotkań. Zarówno „Świata DRUKU”, jak i przedstawicieli naszego zespołu nie zabraknie na wrześniowych wystawach branżowych w Warszawie (Warsaw Print-Tech Expo, 5–7 września, Ptak Expo; Festiwal Marketingu, 11–14 września, Hala Expo XXI) oraz w Krakowie (Packaging Innovations, 21–22 września).
Zapraszamy na nasze stoisko, będziemy czekać na Państwa z dobrą kawą i uśmiechem!

Uchylamy rąbka tajemnicy odnośnie do programu Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Miło nam poinformować, że program jesiennej konferencji poświęconej branży tektury falistej, o który wielu z Państwa pytało, jest niemal gotowy. W tym roku spotykamy się w dniach 5–6 października w Mrągowie. Jesteśmy przekonani, że wielu z Państwa skusi nie tylko termin przypadający na czas pięknej złotej jesieni, urokliwe Mazury, oferta 4-gwiazdkowego hotelu Mrągowo Resort & SPA, ale przede wszystkim jak zwykle przebogaty program merytoryczny.
Warunki uczestnictwa w wydarzeniu znajdą Państwo TUTAJ, formularz rejestracyjny TUTAJ.
Zatem – co dla Państwa przygotowujemy?

Mamy kalendarz najważniejszych wydarzeń na przyszły rok!

Chociaż wielu z Państwa może się wydawać, że wakacje to nie czas na układanie grafików, jednak my uważamy, że dobrze zaplanowany czas jest gwarancją sukcesu. Dlatego już teraz informujemy wszem i wobec, że mamy kalendarz najważniejszych wydarzeń na 2024 rok!
Ze względu na targi drupa (Düsseldorf, 28 maja–7 czerwca 2024 r.) zdecydowaliśmy o przesunięciu daty IV Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2024 – odbędzie się on w dn. 18–19 kwietnia 2024 r. Bez większych zmian natomiast pozostawiamy termin XIII Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” – będzie to 10–11 października 2024 r.
A tymczasem trwa rejestracja na 12. edycję Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. W tym roku spotkamy się w dniach 5–6 października w Hotelu Mrągowo Resort & SPA w Mrągowie. Właśnie kończymy prace nad programem tego wydarzenia, ale już teraz zapraszamy do zgłoszenia udziału i dołączenia do grona osób dobrze poinformowanych w branży tektury falistej. Szczegóły na stronie tekturafalista.akademia-wiedzy.eu.

Do zobaczenia!

Uruchomiliśmy rejestrację na Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”

Zapraszamy do rejestracji na 12. edycję Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. W tym roku spotkamy się w dniach 5–6 października w Hotelu Mrągowo Resort & SPA, oczywiście w Mrągowie. Jesteśmy przekonani, że wielu z Państwa skusi nie tylko termin przypadający na czas pięknej złotej jesieni, urokliwe Mazury, oferta 4-gwiazdkowego hotelu, ale przede wszystkim jak zwykle przebogaty program merytoryczny, nad którym właśnie pracujemy (oraz obietnica dobrze spędzonego wieczoru integracyjnego).
Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona osób dobrze poinformowanych w branży tektury falistej prosimy o zarezerwowanie dobrego nastroju na październikowy termin i zgłoszenie udziału w konferencji.
Warunki uczestnictwa w wydarzeniu znajdą Państwo TUTAJ, formularz rejestracyjny TUTAJ, zaś o szczegółach dotyczących programu poinformujemy wkrótce.

Do zobaczenia!

Prostą drogą po lepsze widoki na przyszłość ze „Światem DRUKU”

Nadeszło upragnione lato, a my rozpoczęliśmy już prace nad lipcowo-sierpniowym wydaniem naszego miesięcznika, połączonym z kolejną, 7. edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, stanowiącego poligraficzną mapę Polski. Warto skorzystać z unikalnej okazji promocji swojej firmy na łamach tych publikacji, bowiem zapewniają one szeroki zasięg i dostępność Państwa reklamy.Wydawany w cyklu dwuletnim Katalog stanowi znakomite narzędzie marketingowe, prezentujące różnorodne usługi i produkty z branży poligraficznej oraz reklamowej. Prosimy uczestnictwo swojej firmy w publikacji potraktować prestiżowo – warto bowiem zaznaczyć swoją obecność na mapie działających w Polsce firm. Z doświadczenia wiemy, że katalog cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród poligrafów, jak i pokrewnych branż, i wiele osób z niego korzysta. Ze względu na zwiększony nakład będzie on towarzyszył naszemu przemysłowi na wszelkich imprezach branżowych w bezpłatnej dystrybucji przez kilkanaście miesięcy. Jak zawsze zadbamy o wysokiej jakości druk i atrakcyjnie uszlachetnioną okładkę, aby katalog był wizytówką nie tylko naszego wydawnictwa, ale wszystkich Państwa tworzących go razem z nami.
Także numer lipcowo-sierpniowy „Świata DRUKU” będzie miał szczególną wartość, ponieważ dodatkowa, bezpłatna dystrybucja odbędzie się na największym wydarzeniu poświęconym branży etykiet na naszym kontynencie – targach Labelexpo Europe 2023.

Ahoj, przygodo!

Ponieważ dobre planowanie to połowa sukcesu, spieszymy z informacją, że tegoroczna, już 12. edycja Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” odbędzie się na Mazurach, w Hotelu Mrągowo Resort & SPA, oczywiście w Mrągowie. Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do grona osób dobrze poinformowanych w tej branży prosimy o zarezerwowanie terminu 5–6 października 2023 r. (oraz dobrego nastroju).
O szczegółach dotyczących programu oraz warunków uczestnictwa w wydarzeniu poinformujemy wkrótce.

Zapraszamy!

Ach, co to był za Kongres…!

Ochłonęliśmy już nieco po intensywnej końcówce ubiegłego tygodnia, czas zatem na małe podsumowanie III Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2023 i podziękowania tym wszystkim, bez których to wydarzenie by się nie odbyło.
Frekwencja na Kongresie pozostaje od lat niezmiennie wysoka – tym razem swoją obecnością w pięknym Kołobrzegu zaszczyciło nas niemal 270 gości. Obejrzeliśmy 24 prezentacje (w tym jubileuszową z okazji 30-lecia „Świata DRUKU”), pogłębialiśmy wiedzę, rozmawiając z przedstawicielami firm współorganizujących Kongres i mu partnerujących, a poza tym zajadaliśmy się urodzinowym tortem i świetnie się bawiliśmy.
Na szczegółową relację zapraszamy do lipcowo-sierpniowego wydania „Świata DRUKU”.
A tymczasem kierujemy podziękowania do wszystkich uczestników Kongresu, prelegentów, współorganizatorów – firm: API Foilmakers, Avery Dennison, BOBST, Cicero Stapro Group, Digiprint, Epson, EyeC Polska, FLEXcon, GEW UV, Heidelberg Polska, Intrex, Koenig & Bauer, Konica Minolta Business Solutions Poland, PC Print, Phoseon Technology, Reprograf-Grafikus, SCORPIO, SunChemical, Xeikon, partnerów – firm: LFP Industrial Solutions, Color Management Consulting, tesa, patronów – w tym gronie: Polska Izba Druku, Polska Izba Fleksografów, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań, Polska Izba Opakowań, Stowarzyszenie Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych.

Majowo-czerwcowy maraton trwa

Dla Państwa wskoczyliśmy na jeszcze wyższe obroty, by nadążyć za pękającym w szwach kalendarzem. „Świata DRUKU” nie mogło zabraknąć w Monachium, gdzie do piątku (26.05) odbywają się targi FESPA Global Print Expo 2023 – spotkają tam Państwo zarówno samą redaktor naczelną, jak i wersję cyfrową dwóch wydań naszego miesięcznika (przygotowanego specjalnie na targi numeru kwietniowego oraz wydania jubileuszowego) w punkcie prasowym.
Dziś jesteśmy także w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie, jutro odwiedzimy firmę Grafotronic, nie zabraknie nas na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie (25–28.05), gali jubileuszowej Związku Zawodowego Poligrafów (1–2.06), i oczywiście z wieloma z Państwa spotkamy się w Kołobrzegu podczas wyczekiwanego III Kongresu Etykiety Samoprzylepne (również 1–2.06).
A ponieważ jesteśmy świetnie zorganizowani, równolegle pracujemy nad czerwcowym wydaniem „Świata DRUKU”. Ponieważ będzie on dostępny w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji podczas targów FestiwalMarketingu.pl (13–14.09), skupimy się w nim na tematach z zakresu druku w wielkim formacie, druku na tekstyliach, sitodruku, tampondruku i sublimacji, a także identyfikacji wizualnej, obróbki po druku i rynku upominków reklamowych. Nie zabraknie również zagadnień dotyczących prepressu i zarządzania barwą oraz druku cyfrowego w małym formacie.
Zapraszamy do współtworzenia tego wydania, na Państwa materiały czekamy do 6 czerwca br.

Intensywnie przygotowujemy się do etykietowej wiosny

Wielkimi krokami zbliża się Kongres Etykiety Samoprzylepne, na który w tym roku, w dn. 1–2 czerwca, zapraszamy do 5-gwiazdkowego hotelu Aquarius w Kołobrzegu. Przypominamy, że dla gości wydarzenia, którzy mają życzenie w nim nocować, hotel zarezerwował do dn. 8 maja wszystkie pokoje w obiekcie (po tym terminie zostaną one zwolnione do sprzedaży i rezerwacja będzie możliwa jedynie w przypadku wolnych miejsc; więcej informacji TUTAJ).Na zgłoszenia udziału w Kongresie czekamy do 18 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program merytoryczny i równie atrakcyjny wieczór integracyjny przy muzyce. Wszelkie informacje (m.in. program wydarzenia i warunki udziału) oraz formularz rejestracji znajdą Państwo na stronie www.etykietysamoprzylepne.akademia-wiedzy.eu.
W Kołobrzegu będzie nam towarzyszył majowy numer „Świata DRUKU” (który będzie dostępny w bezpłatnej dystrybucji także podczas targów PCI Days w Warszawie, 21–22 czerwca). Wydanie to, poświęcone przede wszystkim tematyce związanej z produkcją etykiet i opakowań, ale też m.in. fleksografią i inspekcją druku, stanowi zatem świetną okazję, by za jego pośrednictwem zaprezentować ofertę Państwa firm szerokiemu gronu odbiorców. Na materiały reklamowe czekamy do 12 maja.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Twórz z nami kwietniowy „Świat DRUKU”

Do Państwa rąk lada dzień trafi marcowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU”, którym rozpoczęliśmy świętowanie jubileuszu 30-lecia naszego miesięcznika (jego elektroniczna wersja wkrótce będzie dostępna na naszej stronie internetowej).
My tymczasem pracujemy nad kolejnym – kwietniowym numerem, które przygotowujemy z myślą o targach FESPA Global Print Expo 2023 (Monachium, 23–26.05) – największym międzynarodowym wydarzeniu dla branży druku na tekstyliach oraz druku w wielkim formacie. Wydanie będzie obecne także na targach Plastpol (Kielce, 23–26.05) oraz na wydarzeniach poświęconych tematyce wydawniczej – Targach Książki i Mediów Vivelo (Warszawa, 18–21.05), Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie (25–28.05) oraz Festiwalu Książki Opole 2023 (2–4.06).
W kwietniowym „Świecie DRUKU” będziemy pisać m.in. o…

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.