Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Październikowe wydanie „Świata DRUKU”

Każda pora roku ma swoje zalety, jesień zaś potrafi być szczególnie piękna i obfita. Tegoroczny wrzesień jest pełen wydarzeń – po udanej konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” oraz wypełnionych wrażeniami targach FestiwalDruku.pl, Packaging Innovations i RemaExtra – w doskonałych nastrojach pracujemy nad kolejnym numerem naszego miesięcznika.
Głównymi tematami w tym numerze będą druk offsetowy i cyfrowy książek, gazet oraz czasopism i obróbka po druku, a także druk na tekstyliach. Chcemy również poruszyć tematykę technologii poligraficznych dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika), a także maszyn CNC, grawerowania i znakowania czy Poligrafii 4.0.
Wydanie to będzie rozprowadzane w bezpłatnej dystrybucji wśród odwiedzających targi Warsaw Industry Week (8–10 listopada, Nadarzyn), Book & Play (5–7 listopada, Łódź) oraz Fast Textile (1–3 grudnia, Nadarzyn), o ile pandemia znów nie pokrzyżuje planów organizatorów.
Z przyczyn logistycznych podczas zbliżających się wielkimi krokami 24. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (14–17 października) będziemy dystrybuować wydanie czerwcowe „Świata DRUKU”, które z pewnością zachęci gości tego wydarzenia swoją wyróżniającą się okładką do sięgnięcia właśnie po to czasopismo.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy z naszym wydawnictwem i publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w najbliższym wydaniu „Świata DRUKU”. Co dla Państwa przygotowujemy?

Spotkajmy się na targach!

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim wysyp wydarzeń branżowych, na które wszyscy czekaliśmy. Zaledwie kilka dni temu z wieloma z Państwa spotkaliśmy się w Żninie na jubileuszowej X Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, za udział w której serdecznie dziękujemy, a już dziś czekamy na Państwa na targach.
„Świat DRUKU" będzie obecny na wszystkich obywających się w tym tygodniu wydarzeniach – na stoisku z prasą fachową na Packaging Innovations (Hala Expo XXI, 15–16 września) będzie dostępny numer majowy naszego miesięcznika, a po wydanie lipcowo-sierpniowe i najnowszą edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku” oraz na rozmowy przy kawie zapraszamy na nasze stoisko na FestiwaluDruku.pl (znajdą nas Państwo w środę i czwartek pod numerem B15, również w Hali Expo XXI).
Czekamy na Państwa także w dn. 15–17 września (środa – piątek) na targach RemaExtra w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie – szukajcie naszego stoiska pod numerem D57.
Do zobaczenia!

Już jutro jubileuszowa Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie”

Już jutro, 9 września, spotkamy się z wieloma z Państwa w Cukrowni Żnin w Żninie na 10., jubileuszowej edycji Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”.
Czekają nas dwa dni pełne atrakcji. Wysłuchamy wystąpień ekspertów, którzy będą mówić m.in. o zrównoważonym rozwoju przedsiębiorstwa i gospodarce w obiegu zamkniętym na rynku tektury falistej, szansach i zagrożeniach, oszczędnościach, automatyzacji, optymalizacji wydajności, cyfryzacji, kontroli jakości i wytrzymałości opakowań tekturowych, o najnowszych zmianach w wymaganiach prawnych dla opakowań do żywności, i wreszcie o zastosowaniu technologii cyfrowych do zadruku i uszlachetniania tektury falistej. Będzie nam również bardzo miło porozmawiać z Państwem w mniej formalnej atmosferze podczas uroczystej kolacji integracyjnej, a na koniec wspólnie zwizytujemy cyfrową drukarnię Digit Pack, mieszczącą się w Żninie.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/program/.
Współorganizatorami Konferencji są firmy: BOBST, Digiprint, Flekso Serwis, Nestro, SCORPIO i Siegwerk. Partnerami wydarzenia są firmy Agergaard, Hanway i Introzap. Patronat branżowy nad Konferencją objęli: Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, Polska Izba Opakowań, Stowarzyszenie Papierników Polskich, Sieć Badawcza Łukasiewicz – IBWCh – COBRO Centrum Badawczo-Rozwojowe Opakowań oraz Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań. Patroni medialni: „Świat DRUKU” i RynekPapierniczy.pl.

Do zobaczenia w Żninie!

Katalog „Poligrafia na polskim rynku” 2021 już dostępny

Na naszej stronie internetowej udostępniliśmy elektroniczną wersję szóstej już edycji katalogu „Poligrafia na polskim rynku” (do pobrania tutaj). Wersja drukowana dotrze do prenumeratorów w przyszłym tygodniu razem z lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Dotychczasowe wydania tej publikacji spotkały się z dużym zainteresowaniem, dlatego cieszymy się, że możemy Państwu zaprezentować kolejną jej odsłonę.

Rejestracja na konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie” przedłużona!

Choć lista zgłoszeń na tegoroczną jubileuszową konferencję poświęconą tekturze falistej miała zostać zamknięta dziś o północy, jednakże ze względu na ciągle spływające zgłoszenia i zapytania przedłużamy ten termin do piątku, 27 sierpnia. Ci z Państwa, którzy ciągle jeszcze zastanawiają się, czy przyjechać do Żnina, mają zatem jeszcze chwilę do namysłu. A potem wystarczy kliknąć w link rejestracyjny na stronie wydarzenia i wypełnić formularz (oraz zarezerwować we własnym zakresie pokój w hotelu – wszystkie informacje nt. zakwaterowania i opłat zamieszczone są w regulaminie wydarzenia).

Twórz z nami wrześniowy „Świat DRUKU”

Pierwsze jesienne wydanie „Świata DRUKU” poświęcimy tradycyjnie etykietom, opakowaniom, technice druku fleksograficznego i technologiom druku UV. Nie zabraknie także analiz rynku, trendów konsumenckich, relacji z wydarzeń minionych i zapowiedzi nadchodzących, a także ciekawych informacji branżowych. W założeniach numer ten miał być wizytówką polskiego sektora etykiet na targach Labelexpo, niestety z powodu pandemii targi zostały przeniesione dopiero na wiosnę 2022 r. Pozostaniemy zatem na rodzimym rynku, dystrybuując to wydanie na targach Taropak i Polagra (Poznań, 4–6 października) oraz Warsaw Pack (Nadarzyn, 23–25 listopada), oczywiście, jeśli imprezy te odbędą się zgodnie z planem.

Ostatni dzwonek, by wziąć udział w Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Jeszcze przez tydzień – do środy 25 sierpnia br. – przyjmujemy zgłoszenia udziału w tegorocznej, 10. edycji Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 9–10 września w Cukrowni Żnin w Żninie.
Podczas wystąpień ekspertów będzie mowa m.in. o zrównoważonym rozwoju przedsiębiorstwa i gospodarce w obiegu zamkniętym na rynku tektury falistej, szansach i zagrożeniach, oszczędnościach, automatyzacji, optymalizacji wydajności, cyfryzacji, kontroli jakości i wytrzymałości opakowań tekturowych, o najnowszych zmianach w wymaganiach prawnych dla opakowań do żywności, i wreszcie o zastosowaniu technologii cyfrowych do zadruku i uszlachetniania tektury falistej. Oferujemy także możliwość zwizytowania cyfrowej drukarni Digit Pack, mieszczącej się w Żninie.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/program/.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką do zgłaszania swego udziału – regulamin i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Współorganizatorami Konferencji są firmy: BOBST, Digiprint, Flekso Serwis, Nestro, SCORPIO i Siegwerk. Partnerami wydarzenia są firmy: Agergaard, Hanway i Introzap. Patronat branżowy nad Konferencją objęli: Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, Polska Izba Opakowań, Stowarzyszenie Papierników Polskich, Sieć Badawcza Łukasiewicz – IBWCh – COBRO Centrum Badawczo-Rozwojowe Opakowań oraz Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań. Patroni medialni: „Świat DRUKU” i RynekPapierniczy.pl.

Do zobaczenia w Żninie!

Jubileuszowa Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” we wrześniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej, 10. edycji Konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 9–10 września w urokliwej Cukrowni Żnin w Żninie. Podczas wystąpień ekspertów będzie mowa m.in. o zrównoważonym rozwoju przedsiębiorstwa i gospodarce w obiegu zamkniętym na rynku tektury falistej, szansach i zagrożeniach, oszczędnościach, automatyzacji, optymalizacji wydajności, cyfryzacji, kontroli jakości i wytrzymałości opakowań tekturowych, o najnowszych zmianach w wymaganiach prawnych dla opakowań do żywności, i wreszcie o zastosowaniu technologii cyfrowych do zadruku i uszlachetniania tektury falistej. Oferujemy także możliwość zwizytowania cyfrowej drukarni Digit Pack, mieszczącej się w Żninie.
Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/program/.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką do wcześniejszego zgłaszania swego udziału – regulamin i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Przy zgłoszeniu uczestnictwa w Konferencji i opłacie wniesionej do 31 lipca 2021 r. oferujemy promocyjne ceny. Rejestracja otwarta będzie do 25 sierpnia br.
Współorganizatorami Konferencji są firmy: BOBST, Digiprint, Flekso Serwis, Nestro, SCORPIO i Siegwerk. Partnerami wydarzenia są firmy: Agergaard, Hanway i Introzap. Patronat branżowy nad Konfrencją objęli: Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, Polska Izba Opakowań, Stowarzyszenie Papierników Polskich, Sieć Badawcza Łukasiewicz – IBWCh – COBRO Centrum Badawczo-Rozwojowe Opakowań oraz Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań. Patroni medialni: „Świat DRUKU” i RynekPapierniczy.pl.

Do zobaczenia w Żninie!

Katalog „Poligrafia na polskim rynku” 2021

Zapraszamy Państwa do współpracy przy tworzeniu najnowszej, szóstej edycji katalogu „Poligrafia na polskim rynku” 2021, który jest wydawany w cyklu dwuletnim. W ciągu dwóch lat wiele się w branży zmienia. Pewne tendencje w poligrafii nabierają znaczenia, powstają nowe firmy, część z nich zmienia profil swojej działalności, inne zmieniają nazwę lub adres swojej siedziby, wiele przebudowuje portfolio swych produktów i usług. Warto być zawsze na bieżąco! Naszą ideą jest tworzenie we współpracy z Państwem możliwie najpełniejszego i aktualnego wizerunku polskiej poligrafii i branż pokrewnych – papierniczej, opakowaniowej, reklamowej i wydawniczej.
Najnowsza edycja Katalogu, stanowiącego specjalny dodatek do lipcowo-sierpniowego wydania miesięcznika „Świat DRUKU”, trafi do rąk jego prenumeratorów oraz będzie dystrybuowany w dodatkowej docelowej wysyłce do wybranych drukarń i agencji reklamowych. Będzie także obecna na wielu wydarzeniach branżowych aż do wyczerpania nakładu (4000 egzemplarzy).
Tegoroczna publikacja, podobnie jak Katalog „Poligrafia na polskim rynku” 2019 (tutaj mogą Państwo zapoznać się z jego zawartością) będzie miał formę informatora podzielonego na kategorie (ich listę znajdą Państwo poniżej) zawierające wpisy teleadresowe firm.
Drukowany katalog znajdzie również swoje przełożenie w internetowej Bazie Firm na www.swiatdruku.eu/Multimedia/Baza-firm, większości z Państwa z pewnością już znanej. Tutaj pragniemy Państwa może nie tyle zaskoczyć, ile poinformować, że w 4. kwartale roku uruchomimy nową, nowoczesną, multifunkcjonalną stronę internetową „Świata DRUKU”, w ramach której baza firm będzie intuicyjna i zaoferuje wiele nowych możliwości.
Wpis do katalogu ma charakter nie tylko informacyjny, ale i prestiżowy, a my dołożymy wszelkich starań, aby był on wizytówką nie tylko naszego wydawnictwa, ale też wszystkich Państwa tworzących z nami tę publikację. Zapewne przyczynią się do tego wysokiej jakości druk i atrakcyjnie uszlachetniona okładka.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, by mogli Państwo wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Na materiały do katalogu czekamy najpóźniej do 20 lipca 2021 r.

Zapraszamy do współtworzenia letniego wydania „Świata DRUKU” i dodatku specjalnego

Nadeszło upragnione lato, a my rozpoczęliśmy już prace nad lipcowo-sierpniowym wydaniem naszego miesięcznika, połączonym z kolejną, 6. edycją katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, stanowiącym poligraficzną mapę Polski. Tradycyjnie na wakacyjne miesiące przygotowujemy dla Państwa ciekawą lekturę – powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, prepressu i upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni też znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Poruszymy ponadto tematykę dotyczącą tektury falistej, wydanie to przygotowujemy m.in. na organizowaną przez nas 10. Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w Cukrowni Żnin w dniach 9–10 września.
Letni numer wraz z katalogiem dostępny będzie również w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszych stoiskach na targach FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl (15–16.09.2021, Warszawa) oraz Packaging Innovations (15–16.09.2021, Warszawa) a także na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaExtra (15–17.09.2021, Nadarzyn). Dotrzemy również na targi DREMA (14–17.09.2021, Poznań).
Mamy nadzieję, że zanim udadzą się Państwo na zasłużony wypoczynek lub pełni nowych sił właśnie powrócą z wojaży, zechcą przyjąć zaproszenie do współtworzenia wydania lipcowo-sierpniowego, np. poprzez prezentację oferty swojej firmy w zestawieniach:
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku cyfrowego wielkoformatowego,
- Dostawcy rozwiązań do druku cyfrowego w małym formacie (maszyny, urządzenia, materiały eksploatacyjne, software, podłoża do druku, serwis i obsługa posprzedażna),
- Dostawcy urządzeń, materiałów i usług do druku na tekstyliach,
lub poprzez zamieszczenie artykułu promocyjnego lub reklamy. Czekamy na Państwa pod adresami: redakcja@swiatdruku.eu lub biuro@swiatdruku.eu.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.