Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Styczniowy numer „Świata DRUKU” już dostępny

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Biblioteka specjalisty i studenta poligrafii

Zimowe wieczory sprzyjają lekturze, zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą książek branżowych, które mogą Państwo nabyć za pośrednictwem naszego wydawnictwa. W naszej miniksięgarni znajdują się publikacje o charakterze podręcznikowym i poradnikowym, systematyzujące i poszerzające wiedzę – wśród nich pozycje omawiające zagadnienia dotyczące różnych technik druku: offsetowej, sitodrukowej, fleksodrukowej, a także przygotowalni, farb, introligatorni, usług Web-to-Print, zagrożeń bhp w zakładach poligraficznych i gospodarki odpadami. Niezmiennie dużą popularnością cieszy się przewodnik po sztuce typografii „Lettera Magica” oraz słowniki – „Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych”, „Poligraficzny słownik terminologiczny”.
Ponadto już wkrótce dostępna będzie nowa publikacja COBRPP – „Poligrafia – sztuka, techniki, technologie”, omawiająca techniki i technologie stosowane we współczesnej poligrafii. Układ zawartych w książce treści odpowiada sekwencji następujących po sobie procesów prowadzących do powstania gotowych produktów poligraficznych, dzięki czemu wydawnictwo to może pełnić rolę tak podręcznika dla uczniów i studentów, jak i poradnika dla pracowników drukarń, wydawnictw i studiów graficznych.
Zapraszamy do sklepu „Świata DRUKU”!

Zaprenumeruj „Świat DRUKU”, bo styczniowy numer już wkrótce

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Styczniowy „Świat DRUKU”

Szanowni Państwo!

Życząc Państwu wszelkiej pomyślności w nowym roku, serdecznie zapraszamy do współpracy przy pierwszym tegorocznym wydaniu „Świata DRUKU”. Wydanie to zawsze związane było z targami RemaDays, odbywającymi się zazwyczaj w lutym. Dziś już wiemy, że termin tegorocznych targów został przesunięty, a ich dokładna data zostanie podana na początku przyszłego miesiąca. My jednak zdecydowaliśmy nie zmieniać planów odnośnie do pierwszego w nowym roku wydania naszego miesięcznika – tematyka pozostaje bez zmian, będzie ono dystrybuowane również na tych targach w ich nowym terminie.

Pomyślności w nadchodzącym roku 2021!

Na zbliżający się nowy rok pragniemy życzyć Państwu zdrowia i pomyślności. Niech spełnią się Wasze marzenia, wszystkie przedsięwzięcia dotrą do szczęśliwego i owocnego finału, niech otaczają Was przyjaciele i życzliwi ludzie, a spotkania – także te ze „Światem DRUKU” – będą inspirujące!
Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszystkie chwile wspólnie przeżyte w roku 2020 i zapraszamy na kolejne wydarzenia w nadchodzącym roku 2021 oraz do współpracy przy tworzeniu styczniowego wydania naszego miesięcznika. Choć dopiero za kilka dni dowiemy się, czy targi Remadays odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, numer ten tradycyjnie przygotowujemy właśnie z myślą o tym wydarzeniu. Z tego powodu jego tematami przewodnimi będą: poligrafia reklamowa i systemy komunikacji wizualnej; sitodruk i tampondruk; druk cyfrowy na tekstyliach; druk w małym i wielkim formacie; urządzenia do obróbki po druku; podłoża do druku (m.in. papier, karton, folie, tekstylia, banery). Odpowiednio dla tej tematyki przygotowaliśmy zestawienia dostawców: podłoży do druku; urządzeń, materiałów i usług w zakresie druku na tekstyliach; urządzeń, materiałów i usług w zakresie druku UV; urządzeń materiałów i usług w zakresie obróbki po druku i uszlachetniania.
Serdecznie zapraszamy!

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia!

Na nadchodzący wyjątkowy czas Świąt życzymy Państwu, by te najbliższe dni upłynęły w radosnej i pełnej życzliwości atmosferze, by stały się dobrą wróżbą na nadchodzące miesiące. Niech w nowym roku zdrowie Was nie opuszcza, a troski i zmartwienia omijają Wasze domy i firmy!

Zespół „Świata DRUKU”

Grudniowy numer „Świata DRUKU” już dostępny

W przyszłym tygodniu ostatnie w roku 2020 wydanie naszego miesięcznika trafi w Państwa ręce, jest też już dostępne na stronie internetowej „Świata DRUKU”. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo chwilę dla siebie nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni, i odpoczną przy lekturze, którą proponujemy.

Polecamy relację z Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online oraz nawiązujące do zagadnień na nim poruszanych artykuły na temat materiałów etykietowych wpisujących się w założenia GOZ. Monika Boczek zabiera Państwa w podróż po świecie japońskiej reklamy, z kolei Antoni Łuchniak analizuje kwestie komunikowania wartości marki m.in. na opakowaniach produktów. Rozmawiamy także z Aleksandrą Warkocką, dyrektor ZSZ nr 6 w Poznaniu o blaskach i cieniach edukacji poligraficznej. A jeśli szukają Państwo prezentu świątecznego dla poligrafa, podpowiedź znajdą w „DTP Zinie” Szymona Kropaczewskiego, nauczyciela wspomnianego ZSZ. Mamy nadzieję, że nowy format felietonu przyniesie Państwu nieco radości.

Prenumerata „Świata DRUKU” w 2021 roku

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku ze wzrostem kosztów związanych m.in. z dystrybucją jesteśmy zmuszeni podnieść ceny pojedynczych egzemplarzy oraz prenumeraty „Świata DRUKU”. Od 1 stycznia 2021 r. cena drukowanego egzemplarza wyniesie 22 zł (w tym VAT 8%), zaś prenumeraty rocznej 264 zł (półrocznej – 150 zł). Uczniowie i studenci, tak jak dotychczas otrzymują 50% zniżki od tych kwot. Prenumeratę można zamawiać na stronie www.swiatdruku.eu/Swiat-DRUKU/Prenumerata.
Informujemy także, że wydanie cyfrowe „Świata DRUKU” będzie kosztowało 15 zł, roczna prenumerata elektroniczna – 180 zł.

Gorąca zima ze „Światem DRUKU”

Jeszcze tylko do piątku 4 grudnia czekamy na Państwa zgłoszenia do wzięcia udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu” Online, które odbędzie się 10 grudnia w godz. 9–17 za pośrednictwem platformy Click Meeting. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński. Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Również tylko do końca tygodnia przyjmujemy materiały do grudniowego wydania „Świata DRUKU”. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie baneru na stronie www.swiatdruku.eu.
Pragniemy także serdecznie podziękować wszystkim – blisko stu – uczestnikom, partnerom – firmom EFI, Epson, PM Software, Reprograf-Grafikus, Sun Chemical i X-Rite, oraz patronom – COBRPP, Color Management Consulting i eM, że byliście Państwo z nami 25 listopada podczas wyjątkowej XIV Konferencji „Akademia Zarządzania Barwą” 2020 Online. Państwa liczna obecność i zaangażowanie sprawiają, że nasz zapał do dostarczania wartościowych treści nie słabnie.

Grudzień ze „Światem DRUKU”

Intensywnie pracujemy nad ostatnim tegorocznym wydaniem „Świata DRUKU”. Będzie jak zwykle wyjątkowe i trafi do rąk naszych Czytelników tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wśród tematów przewodnich grudniowego wydania znajdą się: materiały poligraficzne, komunikacja wizualna, druk cyfrowy wielkoformatowy, druk na tekstyliach, upominki reklamowe i dekoracje okolicznościowe, ekologiczne rozwiązania w poligrafii, nauka i szkolnictwo poligraficzne. W numerze także sekcja „Etykiety samoprzylepne”, a w niej relacja z Pre-Kongresu „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za współpracę w tym niewątpliwie trudnym i wymagającym roku oraz zachęcamy do udziału w świątecznym wydaniu i – tradycyjnie – do złożenia życzeń Państwa klientom w wybranej formie. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Jest to produkt łączący tradycyjną drukowaną reklamę wraz z komunikacją internetową – choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie banneru na stronie: www.swiatdruku.eu.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.