Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Styczniowy „Świat DRUKU”

Szanowni Państwo!

Życząc Państwu wszelkiej pomyślności w nowym roku, serdecznie zapraszamy do współpracy przy pierwszym tegorocznym wydaniu „Świata DRUKU”. Wydanie to zawsze związane było z targami RemaDays, odbywającymi się zazwyczaj w lutym. Dziś już wiemy, że termin tegorocznych targów został przesunięty, a ich dokładna data zostanie podana na początku przyszłego miesiąca. My jednak zdecydowaliśmy nie zmieniać planów odnośnie do pierwszego w nowym roku wydania naszego miesięcznika – tematyka pozostaje bez zmian, będzie ono dystrybuowane również na tych targach w ich nowym terminie.

Pomyślności w nadchodzącym roku 2021!

Na zbliżający się nowy rok pragniemy życzyć Państwu zdrowia i pomyślności. Niech spełnią się Wasze marzenia, wszystkie przedsięwzięcia dotrą do szczęśliwego i owocnego finału, niech otaczają Was przyjaciele i życzliwi ludzie, a spotkania – także te ze „Światem DRUKU” – będą inspirujące!
Przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wszystkie chwile wspólnie przeżyte w roku 2020 i zapraszamy na kolejne wydarzenia w nadchodzącym roku 2021 oraz do współpracy przy tworzeniu styczniowego wydania naszego miesięcznika. Choć dopiero za kilka dni dowiemy się, czy targi Remadays odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, numer ten tradycyjnie przygotowujemy właśnie z myślą o tym wydarzeniu. Z tego powodu jego tematami przewodnimi będą: poligrafia reklamowa i systemy komunikacji wizualnej; sitodruk i tampondruk; druk cyfrowy na tekstyliach; druk w małym i wielkim formacie; urządzenia do obróbki po druku; podłoża do druku (m.in. papier, karton, folie, tekstylia, banery). Odpowiednio dla tej tematyki przygotowaliśmy zestawienia dostawców: podłoży do druku; urządzeń, materiałów i usług w zakresie druku na tekstyliach; urządzeń, materiałów i usług w zakresie druku UV; urządzeń materiałów i usług w zakresie obróbki po druku i uszlachetniania.
Serdecznie zapraszamy!

Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia!

Na nadchodzący wyjątkowy czas Świąt życzymy Państwu, by te najbliższe dni upłynęły w radosnej i pełnej życzliwości atmosferze, by stały się dobrą wróżbą na nadchodzące miesiące. Niech w nowym roku zdrowie Was nie opuszcza, a troski i zmartwienia omijają Wasze domy i firmy!

Zespół „Świata DRUKU”

Grudniowy numer „Świata DRUKU” już dostępny

W przyszłym tygodniu ostatnie w roku 2020 wydanie naszego miesięcznika trafi w Państwa ręce, jest też już dostępne na stronie internetowej „Świata DRUKU”. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo chwilę dla siebie nie tylko podczas przedświątecznej gorączki, ale także w spokojniejsze świąteczne dni, i odpoczną przy lekturze, którą proponujemy.

Polecamy relację z Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online oraz nawiązujące do zagadnień na nim poruszanych artykuły na temat materiałów etykietowych wpisujących się w założenia GOZ. Monika Boczek zabiera Państwa w podróż po świecie japońskiej reklamy, z kolei Antoni Łuchniak analizuje kwestie komunikowania wartości marki m.in. na opakowaniach produktów. Rozmawiamy także z Aleksandrą Warkocką, dyrektor ZSZ nr 6 w Poznaniu o blaskach i cieniach edukacji poligraficznej. A jeśli szukają Państwo prezentu świątecznego dla poligrafa, podpowiedź znajdą w „DTP Zinie” Szymona Kropaczewskiego, nauczyciela wspomnianego ZSZ. Mamy nadzieję, że nowy format felietonu przyniesie Państwu nieco radości.

Prenumerata „Świata DRUKU” w 2021 roku

Szanowni Państwo, informujemy, że w związku ze wzrostem kosztów związanych m.in. z dystrybucją jesteśmy zmuszeni podnieść ceny pojedynczych egzemplarzy oraz prenumeraty „Świata DRUKU”. Od 1 stycznia 2021 r. cena drukowanego egzemplarza wyniesie 22 zł (w tym VAT 8%), zaś prenumeraty rocznej 264 zł (półrocznej – 150 zł). Uczniowie i studenci, tak jak dotychczas otrzymują 50% zniżki od tych kwot. Prenumeratę można zamawiać na stronie www.swiatdruku.eu/Swiat-DRUKU/Prenumerata.
Informujemy także, że wydanie cyfrowe „Świata DRUKU” będzie kosztowało 15 zł, roczna prenumerata elektroniczna – 180 zł.

Gorąca zima ze „Światem DRUKU”

Jeszcze tylko do piątku 4 grudnia czekamy na Państwa zgłoszenia do wzięcia udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu” Online, które odbędzie się 10 grudnia w godz. 9–17 za pośrednictwem platformy Click Meeting. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński. Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Również tylko do końca tygodnia przyjmujemy materiały do grudniowego wydania „Świata DRUKU”. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie baneru na stronie www.swiatdruku.eu.
Pragniemy także serdecznie podziękować wszystkim – blisko stu – uczestnikom, partnerom – firmom EFI, Epson, PM Software, Reprograf-Grafikus, Sun Chemical i X-Rite, oraz patronom – COBRPP, Color Management Consulting i eM, że byliście Państwo z nami 25 listopada podczas wyjątkowej XIV Konferencji „Akademia Zarządzania Barwą” 2020 Online. Państwa liczna obecność i zaangażowanie sprawiają, że nasz zapał do dostarczania wartościowych treści nie słabnie.

Grudzień ze „Światem DRUKU”

Intensywnie pracujemy nad ostatnim tegorocznym wydaniem „Świata DRUKU”. Będzie jak zwykle wyjątkowe i trafi do rąk naszych Czytelników tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wśród tematów przewodnich grudniowego wydania znajdą się: materiały poligraficzne, komunikacja wizualna, druk cyfrowy wielkoformatowy, druk na tekstyliach, upominki reklamowe i dekoracje okolicznościowe, ekologiczne rozwiązania w poligrafii, nauka i szkolnictwo poligraficzne. W numerze także sekcja „Etykiety samoprzylepne”, a w niej relacja z Pre-Kongresu „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za współpracę w tym niewątpliwie trudnym i wymagającym roku oraz zachęcamy do udziału w świątecznym wydaniu i – tradycyjnie – do złożenia życzeń Państwa klientom w wybranej formie. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Jest to produkt łączący tradycyjną drukowaną reklamę wraz z komunikacją internetową – choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie banneru na stronie: www.swiatdruku.eu.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu „Poligrafia w marketingu” Online

Już 10 grudnia br. w godz. 9–17, za pośrednictwem platformy Click Meeting odbędzie się organizowane co roku przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy szkolenie „Poligrafia w marketingu”. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.
Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Jego cel to zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią. W trakcie szkolenia zapewniamy możliwość zadawania pytań trenerowi, który postara się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, aby obcowanie ze sztuką poligrafii stało się łatwe i przyjemne.
Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Serdecznie zapraszamy!

Za nami konferencja „Akademia Zarządzania Barwą” 2020 Online

Czy zarządzanie kolorem musi być kosztowne? Jak w pełni wykorzystać urządzenie i oprogramowanie do zarządzania barwą? Jak samodzielnie skalibrować maszynę offsetową? Jak zmniejszyć ilość makulatury i czas setupu w produkcji offsetowej? Czym tak naprawdę jest pomiar spektralny i co sobą wnosi? W jaki sposób archiwizować próbki kolorantów i porównywać bieżącą produkcję do ustalonego wzorca? Czy słynna dE jest odpowiednia i wystarczająca? Jak dobrać pigmenty do zadruku powłok bioaktywnych, by zapewnić prawidłowy odbiór barw nadruku, i jak zapobiec związanym z tym problemom?
Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematyką Color Managementu poznali Państwo 25 listopada br. podczas wyjątkowej XIV Konferencji „Akademia Zarządzania Barwą” 2020 Online, która odbyła się na platformie Click Meeting. W tym roku spotkaliśmy się w wirtualnej sali konferencyjnej, nie zabrakło też praktycznych warsztatów prowadzonych przez ekspertów CM, którzy starali się odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.
Partnerami wydarzenia były firmy: EFI, Epson, PM Software, Reprograf-Grafikus, Sun Chemical i X-Rite, a w gronie patronów znaleźli się: COBRPP, Color Management Consulting, eM.
Serdecznie dziękujemy, że byliście Państwo z nami!

Dziękujemy za udział w PRE-KONGRESIE „Etykiety Samoprzylepne” 2020 ONLINE i zapraszamy na wirtualną „Akademię Zarządzania Barwą”

Szanowni Państwo, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom, partnerom – firmom: API Folie Polska, Avery Dennison, Digiprint, Emipak, Omigraf, SCORPIO, Sun Chemical, Xeikon, oraz patronom pierwszego w naszej historii wirtualnego wydarzenia, za obecność, ale także za wsparcie i entuzjastyczne przyjęcie tego przedsięwzięcia. W PRE-KONGRESIE „Etykiety Samoprzylepne” 2020 ONLINE wzięło udział niemal sto osób. 22 października udowodniliśmy, z Państwa nieocenioną pomocą, że chcieć to móc!
Już teraz chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na kolejną konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 25 listopada br. również w formule online. Już wkrótce przedstawimy program spotkania.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.