Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Jesień także dzięki nam będzie należeć do „wąskiej wstęgi”

Jak informowaliśmy tydzień temu, 14. konferencja „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowana przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy, odbędzie się w dniach 24–25 października w Krynicy-Zdroju, w hotelu Czarny Potok. Pragniemy zapewnić Państwa, że nie tylko wybór miejsca spotkania, ale też dobór prelegentów i przede wszystkim tematyka wykładów (o szczegółach poinformujemy wkrótce) są efektem wielomiesięcznej pracy – mamy więc nadzieję, że nie zawiedziemy Państwa oczekiwań i w licznym gronie spotkamy się w górach.
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi organizacji konferencji oraz do rejestracji, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji pokoju w hotelu Czarny Potok – pokoje gwarantowane są tylko do 30 września br. Kontakt: p. Dorota Tomasiak, tel.: 509 777 728, d.tomasiak@czarnypotok.com. Specjalne ceny dla uczestników konferencji na hasło: „Świat DRUKU”.

Zapraszamy po dawkę wiedzy z zakresu zarządzania barwą

Zagadnienia zarządzania kolorem są bardzo złożone, dlatego część z nas powierza te kwestie ekspertom. Jest to słuszne podejście, choć warto mieć choćby podstawową wiedzę, aby móc zrozumieć poczynania zapraszanych specjalistów.
Zapraszamy Państwa po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas 6. warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które odbędą się podczas tegorocznych targów FestiwalDruku.pl w dniach 18–19 września, w sali warsztatowej przy stoisku „Świata DRUKU” C11 w hali nr III, w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Wracamy w góry z „wąską wstęgą”

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na 14. konferencję „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”. Byliśmy nad morzem i na Mazurach, w tym roku wracamy w góry – spotkanie przedstawicieli branży wąskiej wstęgi organizowane przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy odbędzie się w dniach 24–25 października w Krynicy-Zdroju, w hotelu Czarny Potok. Przygotowujemy dla Państwa jak zawsze interesujące wykłady prezentujące nowości i trendy, które wygłoszą czołowi specjaliści w tej dziedzinie (o szczegółach poinformujemy wkrótce) oraz moc atrakcji.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji pokoju w hotelu Czarny Potok, gdyż gwarancję dostępności pokoi w tym obiekcie uzyskaliśmy tylko do 30 września br. Kontakt: p. Dorota Tomasiak, tel.: 509 777 728, d.tomasiak@czarnypotok.com. Specjalne ceny dla uczestników konferencji na hasło: „Świat DRUKU”.

Doświadcz zarządzania barwą w praktyce

Robiłeś remont, budowałeś dom, ale nie jesteś inżynierem. Czy pamiętasz, ile czasu poświęciłeś na zgłębianie zagadnień związanych z budowlanką, żeby rozmawiać z szefem ekipy jak równy z równym? Analogie znajdziemy w każdej dziedzinie życia.
Zagadnienia zarządzania kolorem są bardzo złożone, dlatego część z nas powierza te kwestie ekspertom. Jest to słuszne podejście, choć warto mieć choćby podstawową wiedzę, aby móc zrozumieć poczynania zapraszanych specjalistów. Zapraszamy Państwa po ekspresową dawkę wiedzy na temat zarządzania barwą podczas szóstych warsztatów z cyklu „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”, które odbędą się podczas tegorocznych targów FestiwalDruku.pl i FestiwalMarketingu.pl w dniach 18–19 września, w sali warsztatowej przy stoisku „Świata DRUKU” C11 w hali nr III, w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.
Warsztaty organizują Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, wraz ze spółką OOH Magazine – organizatorem targów, w ścisłej współpracy z Partnerami – firmami: Alstor (EIZO), Epson i X-Rite. Podczas warsztatów będą mogli Państwo osobiście wykonać ćwiczenia praktyczne pod okiem ekspertów. Poniżej program warsztatów.

Przedłużamy termin zgłoszeń do katalogu „Poligrafia na polskim rynku”

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem z Państwa strony zdecydowaliśmy się przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń do katalogu „Poligrafia na polskim rynku”. Zapraszamy Państwa do zaprezentowania oferty swojej firmy oraz zaktualizowania poligraficznej mapy Polski.
Katalog 2019 to specjalny dodatek do wydania lipcowo-sierpniowego miesięcznika „Świat DRUKU”, który trafi do rąk jego prenumeratorów, jak również będzie dystrybuowany w dodatkowej docelowej wysyłce do wybranych drukarń i agencji reklamowych. Będzie także towarzyszył naszej branży na targach i konferencjach Akademii Wiedzy aż do wyczerpania się nakładu. Planowany nakład katalogu „Poligrafia na polskim rynku” to 4 tys. egzemplarzy. Ten drukowany informator będzie podzielony na kategorie, zawierający wpisy teleadresowe firm związanych z branżą poligraficzną i branżami pokrewnymi: papierniczą, opakowaniową i wydawniczą.

Zasiej plon ze „Światem DRUKU”

Tradycyjnie letnie wydanie „Świata DRUKU” składać się będzie z dwóch grzbietów – główny stanowić będzie wydanie lipcowo-sierpniowe, dodatkowy zaś: katalog „Poligrafia na polskim rynku”. Zestaw ten będzie dostępny w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na targach FestiwalDruku.pl. Zapraszamy Państwa do wspólnego tworzenia wydania lipcowo-sierpniowego poprzez prezentację oferty swojej firmy oraz aktualizowania poligraficznej mapy Polski w katalogu.

Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „Świata DRUKU”

Najnowszy numer „Świata DRUKU” już trafił do rąk naszych Czytelników, jest także dostępny na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o maszynach hybrydowych do druku, które łączą najlepsze cechy rozwiązań konwencjonalnych i cyfrowych. Szczególnie polecamy lekturę artykułu pt. „Trendy w produkcji etykiet”, w którym Dieter Finna przedstawia kryteria, jakie powinny spełniać nowoczesne systemy do druku etykiet i opakowań w kontekście obowiązujących trendów.
Innym ważnym zagadnieniem poruszanym w tym wydaniu jest obróbka po druku i uszlachetnianie wydruków – przykład dość skomplikowanego uszlachetnienia mogą Państwo zobaczyć na naszej okładce. Ponadto na łamach „Świata DRUKU” piszemy o zabezpieczaniu druków paszportowych, doradzamy, jak przygotować się do kupna lub sprzedaży maszyny używanej i jak sfinansować taką inwestycję, relacjonujemy targi i inne wydarzenia branżowe.
Przyjemnej lektury!

Lato ze „Światem DRUKU”

Choć za oknem skwar, my nie odpuszczamy i przygotowujemy dla Państwa ciekawą lekturę „Świata DRUKU” na wakacyjne miesiące. Tradycyjnie w wydaniu lipcowo-sierpniowym, połączonym z katalogiem „Poligrafia na polskim rynku”, powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Będzie mowa o hybrydowym druku na tekstyliach. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych, podpowiemy, jak rozszerzyć ofertę firmy dzięki cyfrowemu drukowi bezpośredniemu na obiektach trójwymiarowych. Nie zabraknie relacji z targów FESPA Global Print Expo, Forum Fleksograficznego i innych wydarzeń branżowych, w których uczestniczyliśmy, oraz branżowych newsów.

Drugi grzbiet letniego wydania stanowić będzie 5. edycja katalogu „Poligrafia na polskim rynku” – zapraszamy Państwa do wspólnego aktualizowania poligraficznej mapy Polski. To wydanie będzie dostępne w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na targach FestiwalDruku.pl.

Piąta edycja katalogu „Poligrafia na polskim rynku”

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Dziękujemy za udział w konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Drodzy Czytelnicy, było nam niezwykle miło gościć tak liczne i zaangażowane grono w 8. edycji konferencji poświęconej tekturze falistej. Pokazuje to, że tematyka dotycząca tego wdzięcznego materiału jest Państwu bliska i rodzi żywe zainteresowanie. Mamy nadzieję, że spotkanie spełniło oczekiwania wszystkich uczestników i miło spędziliście Państwo z nami czas w Ciechocinku.
Relacja z konferencji ukaże się we wrześniowym wydaniu „Świata DRUKU” – już dzisiaj zapraszamy Państwa do lektury!

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.