Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Kwietniowy „Świat DRUKU” lada dzień w Państwa rękach

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania „Świata DRUKU”. Sporo miejsca poświęcamy w nim zagadnieniom zrównoważonej gospodarki i „zielonej poligrafii”, wszak zagrożenie zmianami klimatycznymi wcale nie minęło – wręcz przeciwnie, prognozuje się, że w tym roku jeszcze bardziej dadzą nam się one we znaki, więc ochrona zasobów i środowiska naturalnego pozostaje tematem aktualnym. Bardzo ciekawa jest także rozmowa na temat możliwości strukturalnego druku UV, dzięki któremu powstały niezwykłe książki dla dzieci niewidomych i słabowidzących. Ponadto obszerna relacja z konferencji „Jak wzmocnić brandy. Innowacyjne opakowania”, sprawozdania z wydarzeń branżowych, artykuły ekspertów.

Niezwykły maj ze „Światem DRUKU”

W czerwcu tego roku mieliśmy spotkać się na targach drupa w Düsseldorfie. Wiele firm z naszej branży, producentów i dostawców, przygotowywało się miesiącami, a nawet latami, aby móc zaprezentować nowe produkty i rozwiązania na jednej z największych wystaw światowych. Jednak w związku z obecnie panującą pandemią najważniejsza dla wielu z nas impreza targowa została przełożona i odbędzie się dopiero w kwietniu 2021 r. Jednakże trudno czekać z wylansowaniem nowości do przyszłego roku. Nasza redakcja otrzymuje wiele informacji prasowych o nowych rozwiązaniach, które już teraz poznajemy, a zobaczymy je z pewnością w Düsseldorfie.
Pierwotnie tegoroczne wydanie majowe „Świata DRUKU” miało być wizytówką naszego przemysłu na drupie. Nie tracąc z oka tych targów, mimo aktualizacji planu wydawniczego na ten rok, postanowiliśmy, że jednym z tematów przewodnich tego numeru będzie zaanonsowanie planowanych na targi nowości – drupa 2021 preview.
Zapraszamy serdecznie do współtworzenia majowego wydania „Świata DRUKU” i przedstawienia szerszemu gronu Państwa rozwiązań, których premiery mieliście Państwo zaplanowane na ten rok.

Wielkanoc inna niż zwykle

Na nadchodzące świąteczne dni pragniemy życzyć Państwu przede wszystkim nadziei w sercach i wielu miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Zdrowia, radości i słonecznej Wielkanocy!

Zespół „Świata DRUKU”

Specjalna oferta prenumeraty „Świata DRUKU”!

W ten trudny czas wielu z Państwa zapewne pracuje zdalnie, część być może, zachęcona akcją #zostańwdomu, wygospodarowała również nieco czasu na lekturę. Wiemy, że nie jest łatwo, bo wiele innych obowiązków wdziera się w planowany dzień pracy, jednak nie tracimy nadziei, że wśród innych zajęć znajdziecie kilka chwil na czytanie „Świata DRUKU”.
Przygotowujemy dla Państwa kolejne wydania naszego magazynu. Dopasowujemy treść do bieżącej sytuacji na rynku, relacjonujemy, co dzieje się w branży, informujemy o dynamicznych zmianach w zakresie różnych wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowanym planem wydawniczym naszego miesięcznika, dostępnym TUTAJ.
A dla wszystkich, którzy do 10 kwietnia br. dołączą do grona naszych prenumeratorów, przygotowaliśmy specjalną ofertę z upominkiem świątecznym!

Terminy szkoleń organizowanych w ramach Akademii Wiedzy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego i braku możliwości osobistych spotkań. Jako organizator wydarzeń w ramach Akademii Wiedzy pragniemy poinformować, że obecnie zachowaliśmy terminy szkoleń „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging – skuteczne opakowania” w planowanych wcześniej terminach, zarówno 12 maja, jak i 9 grudnia br. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich pragniemy podkreślić, że zgodnie z regulaminem uczestnictwa w szkoleniach i zdrowym rozsądkiem, jeśli ze względu na Państwa bezpieczeństwo, szkolenie nie będzie mogło się odbyć we wskazanym terminie, Państwa opłaty wniesione za udział w szkoleniu zostaną zwrócone lub za Państwa zgodą przeniesione na poczet udziału w szkoleniu w kolejnym terminie. Cała treść regulaminu dostępna jest TUTAJ.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tematyką oraz programem szkoleń.

Drodzy Przyjaciele, Klienci, Czytelnicy,

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Kwietniowy numer „Świata DRUKU”

Wprawdzie epidemia zmieniła naszą codzienność i niesie wiele zagrożeń, mimo tego z całych sił staramy się nie oddawać jej pola i bez zmian pracować dla Państwa.
Życie w poligrafii nadal tętni. Choć wdarł się do niego chaos i odwołano wiele wydarzeń, zgodnie z planem wydawniczym tematami przewodnimi kwietniowego wydania „Świata DRUKU” będą: cyfrowy i offsetowy druk dziełowy – rynek książki;
maszyny, urządzenia i materiały do druku na podłożach niechłonnych; inkjet; druk UV;
trendy w e-commerce i ich wpływ na sektor opakowań;
zaawansowane technologie poligraficzne w produkcji opakowań farmaceutycznych i kosmetycznych;
ekologia w poligrafii; zrównoważony rozwój opakowań.
Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tego numeru, który będzie dystrybuowany podczas targów PCI Days (o dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce na naszej stronie).

We wrześniu na „Tekturę falistą”!

Szanowni Państwo,
jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, w związku z trwającym w Polsce i na świecie stanem epidemii, 9. Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” została przeniesiona na 24–25 września br. Żywimy nadzieję, że do tego czasu powrócimy do normalnego funkcjonowania i zdrowi oraz mocniejsi spotkamy się w „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Zmiana organizacji pracy wydawnictwa

Szanowni Państwo, w związku z tymczasowym przejściem wydawnictwa na częściową pracę zdalną informujemy, że wysyłki zakupionych produktów ze sklepu będziemy realizować jeden raz w tygodniu (wysyłka będzie odbywać się w każdy czwartek i obejmować przesyłki opłacone do środy włącznie).
W przypadku trudności z połączeniem się z nami pod numerem stacjonarnym, prosimy o kontakt pod numerem: 601 979 668.
Bardzo przepraszamy za utrudnienia
Zespół wydawnictwa Polski Drukarz sp. z o.o.

Tektura falista we wrześniu!

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować, że w związku z obecnym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, jak i na świecie, zaplanowana na kwiecień 9. Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” została przeniesiona na 24–25 września br. Miejsce pozostaje bez zmian – spotkamy się w „Ranchu Pod Bocianem” w Przypkach.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.