Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Od wydawcy

Od wydawcy

W tym dziale zamieszczamy informacje własne – na temat bieżących wydań "Świat DRUKU", organizowanych lub współorganizowanych przez nasze wydawnictwo przedsięwzięć oraz oferowanych promocji.

Dziękujemy za udział w konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”

Drodzy Czytelnicy, było nam niezwykle miło gościć tak liczne i zaangażowane grono w 8. edycji konferencji poświęconej tekturze falistej. Pokazuje to, że tematyka dotycząca tego wdzięcznego materiału jest Państwu bliska i rodzi żywe zainteresowanie. Mamy nadzieję, że spotkanie spełniło oczekiwania wszystkich uczestników i miło spędziliście Państwo z nami czas w Ciechocinku.
Relacja z konferencji ukaże się we wrześniowym wydaniu „Świata DRUKU” – już dzisiaj zapraszamy Państwa do lektury!

Letnie wydanie „Świata DRUKU”

Przed nami tygodnie pełne słońca i wakacyjnych atrakcji, zaczynamy więc prace nad lipcowo-sierpniowym numerem „Świata DRUKU”. Większą część tego wydania poświęcimy cyfrowemu drukowi mało- i wielkoformatowemu, drukowi na tekstyliach oraz rynkowi upominków reklamowych. Tematyka ta jest spójna z zakresem FestiwaluDruku i FestiwaluMarketingu.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI, i na których jak zawsze będziemy obecni z naszym magazynem.

Czerwcowe wydanie „Świata DRUKU”

Jak co miesiąc staramy się zaoferować Państwu jak najszerszy zakres poruszanych tematów i interesujące treści, w czym pomagają nam zaprzyjaźnieni eksperci branżowi.
W wydaniu czerwcowym skupimy się na inwestycjach w rozwiązania hybrydowe, omówimy rynek maszyn używanych i podpowiemy, jak można sfinansować ich zakup. Będzie również mowa o rozwiązaniach dla introligatorni, druga część przewodnika po plikach graficznych, przegląd zabezpieczeń druków paszportowych oraz tradycyjnie garść newsów i relacji z wydarzeń. Jak widać, warto być z nami i współtworzyć to wydanie. Jak?

Już za tydzień konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie”

Drodzy Czytelnicy,
jeszcze do 12 czerwca przyjmujemy zgłoszenia na ostatnie wolne miejsca na 8. edycję konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”. Spotkamy się już wkrótce, w dniach 13–14 czerwca, w hotelu Villa Park Med & SPA w Ciechocinku. Jesteśmy przekonani, że wszyscy zainteresowani tematyką tektury i produktów z niej wykonywanych znajdą inspiracje i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W tej edycji spodziewamy się blisko 100 słuchaczy, dla których przygotowaliśmy wiele ciekawych wystąpień. Atrakcji nie zabraknie!
Szczegółowy program, informacje praktyczne i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ. Do zobaczenia w Ciechocinku!

Zwykła i niezwykła tektura falista

O praktycznych zaletach i popularności opakowań z tektury falistej nie trzeba nikogo przekonywać; o cudach, które kreatywne jednostki mogą stworzyć, pisaliśmy ostatnio (zobacz TUTAJ). Mamy nadzieję, że tematyka dotycząca tego wdzięcznego materiału jest Państwu bliska i 8. edycja konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie” spotka się z dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję spotkać się z Wami w Ciechocinku w dn. 13–14 czerwca. Atrakcji nie zabraknie! Szczegółowy program, informacje praktyczne i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ. Tylko do końca maja oferujemy promocyjne warunki uczestnictwa!

Jednocześnie przypominamy, że na zgłoszenia udziału w szkoleniach „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się w Warszawie 4 czerwca, czekamy już tylko do jutra.

Co nowego w „Świecie DRUKU”

Kiedy zainwestować w rozwiązanie hybrydowe? Czy warto kupić maszynę używaną? Jak sfinansować zakup maszyn? Kilka podpowiedzi znajdą Państwo w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”. Będzie również druga część przewodnika po plikach graficznych, garść newsów oraz przegląd zabezpieczeń druków paszportowych. Jak widać, warto być z nami i współtworzyć to wydanie. Jak?

Pomagamy nie zgubić się w marketingowym labiryncie

Czy wiedzą Państwo, czym jest unboxing? W jaki sposób budować markę na trudnym rynku farmaceutycznym? Uczestnicy konferencji „Jak wzmocnić brandy. Projektowanie i produkcja innowacyjnego opakowania” już znają na nie odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy wszystkim prelegentom i słuchaczom, którzy wzięli w niej udział. Relację z wydarzenia zamieścimy w czerwcowym wydaniu „Świata DRUKU”, a tymczasem zapraszamy do lektury dwóch artykułów z wydania kwietniowego, w których Joanna Roszkowska (czytaj TUTAJ), Robert Lis i Maciej Sawina (czytaj TUTAJ) przybliżają omawiane podczas konferencji zagadnienia. Tematyka ta będzie rozwijana także podczas jednodniowych szkoleń: „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”, które odbędą się już w czerwcu, a o których przeczytają Państwo w kolejnej informacji.
Zapraszamy!

Czerwiec w „Świecie DRUKU”

Maj nie rozpieszcza nas pogodą, jednak nasz zespół nie poddaje się wahaniom barometru. Rozpoczęliśmy przygotowanie czerwcowego wydania naszego magazynu, w którym rozszerzymy tematykę dotyczącą:

- Rozwiązań konwencjonalnych i hybrydowych w maszynach poligraficznych
- Serwisu i obsługi posprzedażnej a także rynku maszyn używanych
- Obróbki po druku (introligatornia i uszlachetnianie)
- Sposobów zabezpieczeń druków i ochrony marki
- Podłoży drukowych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia tego wydania „Świata DRUKU” i zgłoszenia swojej firmy do zestawień tematycznych, które znajdą się w tym numerze.

Zapraszamy na szkolenia „Poligrafia w marketingu” i „Effective Packaging”

Wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca „Świata DRUKU”, organizuje w ramach Akademii Wiedzy dwa jednodniowe szkolenia: „Effective Packaging – skuteczne opakowanie, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał opakowań w zwiększaniu wartości marki” oraz „Poligrafia w marketingu”. Szkolenia odbędą się w Warszawie w dn. 4 czerwca br. Szczegóły poniżej.

Sztuka tektury falistej

Niedawno na naszym profilu facebookowym pokazaliśmy, jak pewna kreatywna kawiarnia z Bombaju wyposażyła swoje wnętrze w meble z tektury falistej (kto nie widział – zapraszamy TUTAJ). Nasz post wzbudził spore zainteresowanie, mamy więc nadzieję, że jeszcze większym zainteresowaniem obdarzą Państwo 8. już konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”. Mamy nadzieję spotkać się z Wami w Ciechocinku w dn. 13–14 czerwca. Atrakcji nie zabraknie!
Szczegółowy program, informacje praktyczne i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ.

Zapraszamy!

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.