Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Satoshi Mochida nowym prezesem Komori

Satoshi Mochida nowym prezesem Komori

Pod koniec 2014 roku w firmie Komori nastąpiły istotne zmiany. Po raz pierwszy w historii funkcję jej prezesa objęła osoba spoza rodziny Komori (do której należy przedsiębiorstwo). Kierujący firmą Yoshiharu Komori przeszedł do rady nadzorczej, przekazując stanowisko prezesa w ręce Satoshi Mochida.

W 83. numerze miesięcznika On Press ukazała się jego pierwsza oficjalna wypowiedź, w której mówił m.in. o swoich planach, przyszłości branży i strategii firmy na najbliższe lata.
„Komori Corporation od lat bacznie przygląda się całemu otoczeniu rynkowemu, wpływającemu na branżę poligraficzną, i nieustannie podejmuje działania, mające zapewnić naszym klientom zyskowną przyszłość – powiedział Satoshi Mochida, dyrektor wykonawczy, prezes i CEO firmy Komori. – Kluczem do sukcesu mają być trzy czynniki: rozwój nowych obszarów działalności, przekształcenia strukturalne, będące podstawą naszej strategii, oraz innowacyjność postrzegana zgodnie z filozofią monozukuri, która zakłada fundamentalne zmiany w obszarze produkcji, umożliwiające znaczne zwiększenie jej wydajności i redukcję kosztów wytwórczych. Nasze działania w 2015 roku będą w dużej mierze koncentrować się na wzmacnianiu oferty Komori w obszarze offsetowych maszyn drukujących, który jest dla nas strategiczny. Stworzone i implementowane „technologie druku na żądanie” i rozwiązania, takie jak H-UV czy KHS-AI, spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez branżę. Są one wdrażane zarówno w offsetowych maszynach arkuszowych akcydensowych, dedykowanych do produkcji opakowań, jak i w maszynach zwojowych. Wkrótce liczba zainstalowanych maszyn Komori wyposażonych w innowacyjne technologie H-UV przekroczy 500 egzemplarzy. To oznacza jedno: jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji w druku offsetowym. Chcemy więc podwoić wysiłki w zakresie wprowadzania na rynek kolejnych, innowacyjnych rozwiązań, które pomogą klientom prowadzić zyskowną działalność”.
„Komori – dodaje Satoshi Mochida – wciąż będzie się rozwijać w trzech specjalistycznych obszarach: maszyn do produkcji banknotów i druków zabezpieczonych, systemów druku cyfrowego oraz sprzętu do wytwarzania elektroniki drukowanej”.
W zakresie pierwszego z nich, co podkreślał nowy prezes, firma jest obecnie jedynym japońskim (i jednym z dwóch w skali świata) producentem maszyn do drukowania banknotów i wydruków z zabezpieczeniami. „Dostarczamy nasze maszyny do banków centralnych i prywatnych drukarń, zajmujących się produkcją banknotów w 14 krajach, przede wszystkim azjatyckich” – powiedział. W zakresie systemów druku cyfrowego firma Komori wprowadziła z kolei na rynek maszyny z serii Impremia C. „Oferujące wysoką wydajność i jakość, spotkały się one z dużym zainteresowaniem klientów – mówi Satoshi Mochida. – Wspólnie z firmą Konica Minolta udoskonalamy maszynę inkjetową Impremia IS29 UV. W niedalekiej przyszłości w ofercie Komori znajdzie się także system cyfrowy, bazujący na technologii nanograficznej”.
W zakresie drukowania elektroniki Komori wprowadza na rynek i stale udoskonala serię maszyn do drukowania offsetowo-wklęsłęgo Komori Pepio. „Umożliwiają one – mówi Satoshi Mochida – drukowanie bardzo drobnych, cienkich linii, znajdując zastosowanie m.in. przy produkcji paneli dotykowych. Oferując wysoką dokładność odwzorowania oraz wysoką produktywność, urządzenia te mogą w znaczącym stopniu zredukować koszty i zwiększyć konkurencyjność wykorzystujących je firm. W przyszłości chcemy znacząco zwiększyć sprzedaż tego typu rozwiązań”.
Przekształcenia strukturalne wewnątrz firmy Komori, o których wspomniał Satoshi Mochida, to przede wszystkim rozwój biznesu pod nazwą Print Engineering Service Provider (PESP). „Dotychczas nasza firma – mówi – koncentrowała się przede wszystkim na produkcji, sprzedaży i serwisowaniu offsetowych maszyn drukujących. Obecnie chcemy rozszerzyć naszą działalność w obszarach takich jak: urządzenia peryferyjne, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie oraz serwisowe programy prewencyjne w zakresie eksploatacji maszyn. W efekcie chcemy zaoferować kompletne rozwiązania, na które będą składać się różnego rodzaju produkty i usługi. Rekomendowane przez nas materiały eksploatacyjne – m.in. farby H-UV, wałki, obciągi, roztwory nawilżające czy środki czyszczące – staną się częścią portfolio K-Supply. Działające w ramach naszej firmy centrum technologii poligraficznych (Komori Graphic Technology Center) będzie z kolei dostarczać całą paletę informacji i rozwiązań technologicznych związanych z drukowaniem, stanowiąc silne wsparcie dla struktur sprzedażowych oraz zapewniając wzajemną synergię różnych działań podejmowanych przez firmę”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu