Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Sławomir Wontrucki prezesem PZWLP

Sławomir Wontrucki prezesem PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacja branżowa skupiająca obecnie 22 najważniejsze na polskim rynku firmy wynajmu długoterminowego oraz Rent a Car, wybrał nowe władze. Prezesem PZWLP został Sławomir Wontrucki, który na co dzień zarządza firmą LeasePlan Fleet Management Polska, największym dostawcą usług CFM w kraju. Nowy prezes był już członkiem związku, jego współzałożycielem, pełnił funkcję członka zarządu do 2014 r., a ostatnie 2 lata zasiadał w radzie programowej.

W wyniku przeprowadzonych wyborów w 5-osobowym składzie zarządu PZWLP, obok Sławomira Wontruckiego, znalazł się również Leszek Pomorski, prezes Alphabet Polska Fleet Management, były prezes i członek zarządu organizacji, który w ostatnim czasie zasiadał w radzie programowej związku. Swoją pracę w zarządzie będą kontynuować drugą kadencję z rzędu Grzegorz Szymański, prezes Arval Polska, Radosław Lesiak, wiceprezes, Country Manager Avis Polska oraz Daniel Trzaskowski, dyrektor sprzedaży flotowej i prokurent w Volkswagen Leasing.
Nowy Prezes PZWLP jest absolwentem SGH. Doświadczenie menedżerskie rozpoczął
w socjalistycznym Metalexporcie w roku 1983, kontynuując karierę w wielu znanych międzynarodowych firmach, w tym pełniąc obowiązki prezesa zarządu przez ostatnie 22 lata. Prywatnie szczęśliwy w małżeństwie, ojciec dwóch dorosłych dzieci. Ceni rodzinne biesiady i długie spacery nad brzegiem Bałtyku.
W trakcie Walnego Zebrania zdecydowano także o pozostawieniu komisji rewizyjnej
w niezmienionym składzie. Przewodniczącym komisji rewizyjnej PZWLP został Dariusz Tucharz, dyrektor departamentu Car Fleet Management w mLeasing. Oprócz tego w pracach komisji rewizyjnej będą brać udział Marcin Nivette, prezes Nivette Fleet Management oraz Hubert Laszczyk, prezes firmy Express.
Nowe władze Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów zostały wybrane podczas walnego zebrania organizacji 11 marca 2016 roku. Ramy programowe działalności zostaną ustalone w ciągu kilku następnych miesięcy z udziałem wszystkich interesariuszy.
Ustępujący Prezes Związku Marek Małachowski poświęcił się w pełni nowym obowiązkom dyrektora regionu północno-wschodniego Europy ALD Automotive i kontynuacji w zarządzaniu polskim oddziałem ALD.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.