Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Sławomir Wontrucki prezesem PZWLP

Sławomir Wontrucki prezesem PZWLP

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, organizacja branżowa skupiająca obecnie 22 najważniejsze na polskim rynku firmy wynajmu długoterminowego oraz Rent a Car, wybrał nowe władze. Prezesem PZWLP został Sławomir Wontrucki, który na co dzień zarządza firmą LeasePlan Fleet Management Polska, największym dostawcą usług CFM w kraju. Nowy prezes był już członkiem związku, jego współzałożycielem, pełnił funkcję członka zarządu do 2014 r., a ostatnie 2 lata zasiadał w radzie programowej.

W wyniku przeprowadzonych wyborów w 5-osobowym składzie zarządu PZWLP, obok Sławomira Wontruckiego, znalazł się również Leszek Pomorski, prezes Alphabet Polska Fleet Management, były prezes i członek zarządu organizacji, który w ostatnim czasie zasiadał w radzie programowej związku. Swoją pracę w zarządzie będą kontynuować drugą kadencję z rzędu Grzegorz Szymański, prezes Arval Polska, Radosław Lesiak, wiceprezes, Country Manager Avis Polska oraz Daniel Trzaskowski, dyrektor sprzedaży flotowej i prokurent w Volkswagen Leasing.
Nowy Prezes PZWLP jest absolwentem SGH. Doświadczenie menedżerskie rozpoczął
w socjalistycznym Metalexporcie w roku 1983, kontynuując karierę w wielu znanych międzynarodowych firmach, w tym pełniąc obowiązki prezesa zarządu przez ostatnie 22 lata. Prywatnie szczęśliwy w małżeństwie, ojciec dwóch dorosłych dzieci. Ceni rodzinne biesiady i długie spacery nad brzegiem Bałtyku.
W trakcie Walnego Zebrania zdecydowano także o pozostawieniu komisji rewizyjnej
w niezmienionym składzie. Przewodniczącym komisji rewizyjnej PZWLP został Dariusz Tucharz, dyrektor departamentu Car Fleet Management w mLeasing. Oprócz tego w pracach komisji rewizyjnej będą brać udział Marcin Nivette, prezes Nivette Fleet Management oraz Hubert Laszczyk, prezes firmy Express.
Nowe władze Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów zostały wybrane podczas walnego zebrania organizacji 11 marca 2016 roku. Ramy programowe działalności zostaną ustalone w ciągu kilku następnych miesięcy z udziałem wszystkich interesariuszy.
Ustępujący Prezes Związku Marek Małachowski poświęcił się w pełni nowym obowiązkom dyrektora regionu północno-wschodniego Europy ALD Automotive i kontynuacji w zarządzaniu polskim oddziałem ALD.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.