Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Personalia / Zmarł inż. Karol Marzec

Zmarł inż. Karol Marzec

Firma Z.G. Colonel SA podała do wiadomości, że 29 lipca 2012 w wyniku następstw nieszczęśliwego wypadku zmarł inż. Karol Marzec, twórca i założyciel Drukarni Colonel, którą powołał do życia w 1991 roku. Znany był z szerokiej działalności społecznej i integracyjnej w środowisku poligraficznym. Pogrzeb odbędzie się 6 sierpnia o godz. 13.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Zmarły, absolwent Technikum Poligraficznego w Krakowie i Politechniki Krakowskiej, był wpisany do Złotej Księgi Wychowanków Politechniki Krakowskiej, był uhonorowany Złotą i Srebrną Odznaką SIMP za zasługi dla poligrafii, wyróżnieniem Złoty Inicjał; odznaczony Medalem Przyjaciela Szkoły przyznanego przez uczniów Zespołu Szkół Poligraficzno-Księgarskich im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie, Medalem za Zasługi dla Oświaty Polskiej przyznanym przez MEN, Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, medalem 40-lecia Polski Ludowej przyznanym przez Radę Państwa, medalem Honoris Gratia przez Prezydenta Miasta Krakowa, Złotą Odznaką za Prace Społeczne Miasta Krakowa, odznaką honorową Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Krzyżem XII Pułku Piechoty AK, medalem Stulecia Pałacu Sztuki w Krakowie, medalem 150-lecia TPSP w Krakowie, medalem Mecenasa TPSP w Krakowie.
Przez długie lata piastował m.in. następujące funkcje: wiceprzewodniczący Sekcji Poligrafów SIMP, kawaler Bractwa Gutenberga, członek Sądu Polubownego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, biegły sądowy.

Redakcja „Świata DRUKU” składa kondolencje rodzinie i współpracownikom Zmarłego.

  • Obecnie 4 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 4/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.