Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / 1000. model plotera Nyala dostarczony do Niderlandów

1000. model plotera Nyala dostarczony do Niderlandów

Od lewej: Wim Vandendriessche (swissQprint), Jeffrey Vermaat (De Resolutie / Van Zijderveld), Carmen Eicher, Yves Quintens and Jacques Orobitg (swissQprint)

Niderlandzki dostawca usług reklamowych – firma De Resolutie/Van Zijderveld – stała się tysięcznym użytkownikiem plotera Nyala marki swissQprint. Inwestycja ta, sfinalizowana w czerwcu br., pozwoliła firmie z Rijswijk koło Hagi zwiększyć wydajność produkcji oraz poprawić jakość wydruków na sztywnych nośnikach.

„Nasze terminy dostaw są napięte, podobnie jak nasze zobowiązania, więc najważniejsza jest niezawodność. Przed wyborem rozwiązania, które zastąpiło poprzedni system druku UV, rozpatrywaliśmy wiele marek. Mogliśmy kupić taniej, ale świadomie zdecydowaliśmy się na jakość, i mam tu na myśli nie tylko wysoką jakość druku, ale też solidną konstrukcję maszyny swissQprint. Niskie zużycie energii (średnio 2,2 kWh) i produkcja przyjazna dla środowiska były kolejnymi przekonującymi kwestiami, podobnie jak oczekiwana żywotność wynosząca ponad 10 lat. Inwestycja w model Nyala 4 spowodowała, że dział produkcji bez trudu dotrzymuje terminów, ponieważ ploter drukuje z prędkością nawet 206 m²/h, dodam, że w maksymalnej rozdzielczości druku 1350 dpi” – mówi Jeffrey Vermaat, jeden z czterech właścicieli firmy.

Choć dotychczas zadruk sztywnych nośników był zajęciem pobocznym, De Resolutie/Van Zijderveld zamierza obecnie aktywnie promować tę usługę dzięki wykorzystaniu dużej wszechstronności plotera Nyala w zakresie obsługiwanych zleceń. Typowe zadrukowywane podłoża to sztywna płyta piankowa, aluminiowe panele kompozytowe, drewno i szkło akrylowe. Nyala rozszerza jednak gamę dostępnych nośników; na płaskim łożu o wymiarach 3,2 × 2 m można umieścić dowolny format wspomagany przez piny rejestrowe swissQprint. Konfiguracja atramentów CMYK uzupełniona jasnymi kolorami i bielą zapewnia szeroki zakres dostępnych druków w różnorodnej jakości, w tym grafik artystycznych oraz specjalistycznych.

„Od dłuższego czasu braliśmy pod uwagę zakup plotera szwajcarskiej marki, ale – teraz to wiem – nie docenialiśmy wartości dodanej generowanej przez jej urządzenia. Produkcję opieraliśmy na maszynach innego dostawcy, i dopiero gdy swissQprint podczas demonstracji pokazał nam możliwości plotera Nyala, doszliśmy do wniosku, że zmiana jest konieczna, by móc dokonać milowego kroku w rozwoju naszej firmy. Wrażenie jakości nie zniknęło, teraz cieszymy oczy na co dzień, i z radością obserwujemy zachwycone reakcje naszych klientów” – podsumowuje Vermaat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.