Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / AN Studio inwestuje w jakość i zrównoważony rozwój

AN Studio inwestuje w jakość i zrównoważony rozwój

Od lewej: Sławomir Iwanowski (Scodix), Anna Jesiołkiewicz (AN Studio), Paweł Jesiołkiewicz (AN Studio), Szymon Symonowicz (Digiprint)

AN Studio – producent opakowań i nowoczesna drukarnia offsetowa jako pierwsza firma w Polsce zainstalowała maszynę do uszlachetnień wydruków, wyposażoną w technologię Smart High Definition – Scodix Ultra 6000 w formacie B1. Urządzenie, które dostarczyła i wdrożyła firma Digiprint, zapewni zakładowi w podpoznańskim Suchym Lesie elastyczność w ozdabianiu różnorodnych produktów za pomocą ponad 10 efektów dekoracyjnych dostępnych na jednej platformie – od efektownych folii po błyszczące, wytłaczane tekstury i efekty holograficzne 3D.

Właścicielami AN Studio są Anna i Paweł Jesiołkiewiczowie. Firma, dysponująca dobrze wyposażoną drukarnią i introligatornią, oferuje kompleksowe usługi – od projektowania, przez druk i wykończenie, po fotografię. W jej ofercie są opakowania (detaliczne, reklamowe i okolicznościowe), a także materiały POS, etykiety i naklejki, gadżety reklamowe oraz wszelkiego rodzaju materiały drukowane, w tym kalendarze. Odbiorcami są firmy produkcyjne i handlowe (także e-commerce), przedsiębiorstwa poligraficzne, agencje marketingowe i reklamowe.

Jak podkreślają właściciele AN Studio, o inwestycji w technologię Scodix przesądziły dwie zalety maszyny: szerokie możliwości uszlachetniania oraz aspekt środowiskowy. „Technologia cyfrowa eliminuje potrzebę stosowania metalowych matryc i szkodliwych chemikaliów, zapewniając korzyści produkcyjne, a także zmniejszając wpływ na środowisko. Dodatkowo technologia Scodix SHD umożliwia nam realizację skomplikowanych projektów, a tego wymagają prace zlecane nam przez klientów. Doceniamy również możliwość łączenia różnych uszlachetnień w celu uzyskania naprawdę wyjątkowych efektów wizualnych” – mówi Anna Jesiołkiewicz.

Technologia uszlachetniania Scodix SHD może być wykorzystywana w produkcji opakowań – zarówno z tektury falistej, jak i litej, zadrukowywanych i z jednej, i z obu stron. Format B1 pozwala uzyskać znacznie większą efektywność produkcji dla wszystkich rozmiarów serii, a wydajność urządzenia zapewnia szybsze wprowadzenie produktu na rynek.

„Potrzebę poszerzenia parku maszynowego o cyfrową maszynę do finishingu w formacie B1 widzieliśmy już od pewnego czasu. Scodix okazał się najbardziej atrakcyjną opcją. Wdrożenie przebiegło szybko i sprawnie, maszynę udało się łatwo zintegrować z naszymi procesami produkcyjnymi. Od niedawna pracuje, a my już teraz wiemy, że nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z jakości aplikacji, które dzięki niej możemy oferować naszym klientom” – dodaje Paweł Jesiołkiewicz.

Mark Nixon, wiceprezes Scodix ds. globalnej sprzedaży i marketingu, podkreśla zaś, że urządzenie Ultra 6000 pomaga użytkownikom realnie ograniczać ilość odpadów, oszczędzać energię i minimalizować ich wpływ na środowisko. Niedawne badanie Lifecycle Assessment wykazało, że Scodix oszczędza 80% wody i 85% emisji i energii w procesie uszlachetniania w porównaniu z tradycyjnym tłoczeniem na gorąco. Ponadto stosowne certyfikaty potwierdzają, że produkty ozdobione przy użyciu maszyny nadają się do recyklingu i mogą zgodnie z protokołem kontroli WMU SBS-E nosić oznaczenie FTC (symbol recyklingu).

Maszyna Ultra 6000 z technologią SHD to już piąta instalacja urządzeń Scodix w Polsce, zrealizowana przez firmę Digiprint. „Widzimy ogromny potencjał dla większej liczby instalacji cyfrowych rozwiązań do uszlachetniania Scodix ze względu na wymagania rynku i zmniejszające się nakłady” – komentuje Szymon Symonowicz, dyrektor sprzedaży w Digiprint.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.