Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Abedik stawia na rozwiązania inkjetowe

Abedik stawia na rozwiązania inkjetowe

Atramentowe urządzenie do druku produkcyjnego – Canon ColorStream 8160 – rozpoczęło właśnie pracę w podpoznańskiej drukarni Abedik. Jest to pierwsza maszyna ColorStream 8000 zainstalowana w naszym kraju. Jak podkreślają przedstawiciele przedsiębiorstwa, które jest jednym z największych dostawców usług profesjonalnego druku w zachodniej Polsce, to niezwykle ważna inwestycja, która pomoże firmie dostosować się do wciąż ewoluującego rynku druku.

Abedik specjalizuje się w druku książek – każdego roku z taśmy drukarskiej schodzą tu miliony egzemplarzy, zarówno w twardej, jak i miękkiej oprawie. Do tej pory drukarnia wykorzystywała jedynie technologię offsetową. To się jednak zmienia dzięki cyfrowej atramentowej maszynie drukującej Canon. Model ColorStream 8160 może obsługiwać szeroki zakres typów publikacji i idealnie sprawdza się w druku książek. Drukuje na papierach niepowlekanych o gramaturach od 40 do 160 g/m², a także na papierach tworzonych specjalnie dla technologii Inkjet.

„Jedną z kluczowych zalet ColorStream 8160 jest jego szybkość. Druk z roli z prędkością 160 m, czyli aż 2152 str. A4/min, pozwala błyskawicznie drukować duże wolumeny książek w najwyższej jakości. Co ważne, urządzenie nie idzie na kompromis w kwestii jakości i przy maksymalnej prędkości utrzymuje bardzo wysoką jakość druku. Zaawansowana technologia druku atramentowego, oparta o najnowsze głowice Kyocera o rozdzielczości 1200 dpi oraz bezpiecznie dla środowiska atramenty wodne, gwarantują wyraźny tekst, gładkie przejścia tonalne i ostrość krawędzi. Jakość druku ColorStream jest porównywalna z jakością druku offsetowego, co było jednym z kluczowych wymagań drukarni” – mówi Jacek Korzeniewski, Product Manager Commercial Printing w Canon Polska.

Radosław Balicki, dyrektor operacyjny w drukarni Abedik, podkreśla, że zakup Canon ColorStream 8160 jest dla firmy krokiem milowym: „To znacząca inwestycja, która pomoże nam skuteczniej sprostać wymaganiom klientów. Maszyny inkjetowe coraz częściej są określane jako przyszłość druku; jesteśmy dumni, że możemy stać na czele tej technologicznej rewolucji”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.