Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Adobe Muse do projektowania stron internetowych

Adobe Muse do projektowania stron internetowych

W maju firma Adobe wprowadziła na rynek oprogramowania Adobe Muse, które umożliwia projektantom tworzenie stron internetowych bez konieczności pisania kodu. Rozwiązanie Adobe Muse było dotychczas dostępne jako publiczna wersja beta. Dzięki niemu planowanie, projektowanie i publikowanie oryginalnych stron w standardzie HTML jest równie łatwe jak opracowywanie układów wydruku. Adobe Muse udostępnia strony główne, wbudowane narzędzia interaktywne i możliwość korzystania z ponad 400 czcionek WWW w bibliotece Adobe Typekit, dzięki czemu tworzenie wyjątkowych, profesjonalnych stron internetowych jest proste.

Oprogramowanie Adobe Muse jest dostępne za pośrednictwem niezależnej subskrypcji lub jako część usługi Adobe Creative Cloud. Ta nowa platforma, która również pojawiła się na rynku, udostępnia innowacyjne usługi przechowywania danych, publikacji i kluczowe aplikacje wspomagające kreatywność, w tym całą serię produktów zawartych w cenionym pakiecie Adobe Creative Suite 6.
Adobe Muse wykorzystuje funkcje dobrze znane z między innymi z Adobe InDesign, co znacznie skraca czas nauki pracy z programem. Dzięki znanym już skrótom klawiszowym i narzędziom, projektanci szybko opanują obsługę nowego produktu. Adobe Muse pozwala projektantom na łatwe dodawanie atrakcyjnych elementów interaktywnych, jak na przykład pokazy slajdów lub wtyczki z Google Maps czy portalu Facebook. Użytkownicy mogą wyświetlać podgląd strony i testować jej działanie lub stworzyć tymczasowy adres URL, który można przesłać do klienta, żeby mógł ocenić stronę. Gdy strona jest gotowa do opublikowania, projektanci mogą wyeksportować stronę do dostawcy usług hostingowych lub skorzystać z elastycznej i wielofunkcyjnej usługi hostingu Adobe. Roczna subskrypcja Adobe Muse zawiera w także usługi hostingu.
„Adobe Muse w wersji beta pobrano ponad 700 tys. razy. Do pierwszego wydania Adobe Muse wprowadziliśmy zmiany, które sugerowali nam nasi beta testerzy i opinie o tych zmianach były bardzo pozytywne – powiedział David Wadhwani, wiceprezes działu Digital Media Business w firmie Adobe. – Adobe Muse daje projektantom możliwość swobodnego tworzenia stron bez konieczności uczenia się pisania kodu, co pozwoli im rozszerzyć działalność i oferować klientom opłacalne, profesjonalne strony internetowe”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.