Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Adobe udostępnia Photoshop Lightroom 4 beta

Adobe udostępnia Photoshop Lightroom 4 beta

Firma Adobe przedstawiła oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 4 w wersji beta na platformy Windows i Mac. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i fotografom zawodowym szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Wersja beta jest dostępna publicznie do bezpłatnego pobrania w serwisie Adobe Labs.

Lightroom 4 beta prezentuje nowe funkcje i możliwości, które będą oferowane w wersji finalnej Lightroom 4 przewidzianej do wprowadzenia na rynek na początku tego roku. Wersja beta oferuje dopracowaną technologię doskonałego przetwarzania cieni i rozjaśnień, większe możliwości zarządzania, w tym rozszerzoną obsługę wideo DSLR, oraz możliwość tworzenia za pomocą programu Lightroom pięknych fotoksiążek. Firma Adobe zachęca fotografów do wypróbowania tej wersji i przekazania swoich opinii zespołowi ds. produktu.
Lightroom 4 beta to istotne uaktualnienie, które zawiera szeroką gamę nowych możliwości wprowadzonych w oparciu o opinie społeczności fotografów. Całkowicie nowy mechanizm korygowania tonów wydobywa cały zakres dynamiczny aparatu, co pozwala uzyskiwać zadziwiające szczegóły w cieniach i rozjaśnienia. Program ma także dodatkowe funkcje regulacji lokalnej, w tym redukcji szumów, usuwania mory i balansu bieli.
Nowa możliwość bezpośredniej obsługi wideo pozwala fotografom odtwarzać i ciąć wideoklipy nagrane za pomocą lustrzanek cyfrowych, aparatów typu „wyceluj i naciśnij” i smartfonów oraz wydobywać z nich poszczególne klatki. Wiele standardowych funkcji programu Lightroom do korekcji obrazu można także stosować do wideoklipów, a zmodyfikowane nagrania wideo mogą być eksportowane w postaci plików H.264 lub publikowane bezpośrednio w serwisach Facebook i Flickr.
Program Lightroom 4 beta daje fotografom narzędzia do tworzenia atrakcyjnych fotoksiążek z rozbudowanymi funkcjami kontroli tekstu i różnymi łatwymi w użyciu szablonami z nowego modułu Book. Nowy, intuicyjny moduł Map wyświetla obrazy już z przypisaną lokalizacją oraz umożliwia znakowanie i zapamiętywanie lokalizacji, co ułatwia przypisywanie lokalizacji najczęściej wykorzystywanych przez fotografa.
Dodana w module Develop funkcja podglądu pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów, co zapewnia optymalny wygląd w druku i na stronach internetowych. Ponadto użytkownicy mogą teraz wysyłać obrazy pocztą elektroniczną bezpośrednio z programu Lightroom wykorzystując wybrane przez siebie konto e-mail, na przykład w serwisach Gmail, Hotmail i Yahoo! Mail.
Programy Adobe Photoshop CS5 i Photoshop CS5 Extended to najważniejsze elementy rodziny produktów Photoshop. Zostały one uzupełnione rozwiązaniami przeznaczonymi dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania, którzy chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć cyfrowych w domu, w biurze i w podróży. Photoshop Lightroom 4 beta zaspokaja potrzeby profesjonalnych fotografów i zaawansowanych amatorów związane z przepływem pracy umożliwiając im sprawne wyszukiwanie, poprawianie i udostępnianie zdjęć oraz zarządzanie nimi. Photoshop Elements 10 oferuje użytkownikom wydajne, lecz łatwe w użyciu narzędzia do porządkowania, edycji, tworzenia i udostępniania pamiątkowych zdjęć. Aplikacja do urządzeń mobilnych Photoshop Touch przekształca obrazy za pomocą podstawowych funkcji Photoshopa dostosowanych do tabletów; Photoshop Express to darmowa aplikacja do prostego korygowania i upiększania zdjęć oraz ich udostępniania w sieciach społecznościowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.