Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / All4Labels poszerza możliwości produkcyjne

All4Labels poszerza możliwości produkcyjne

HP PageWide Advantage 2200

All4Labels Global Packaging Group, specjalizująca się w druku etykiet i opakowań, została pierwszym europejskim użytkownikiem cyfrowej maszyny drukującej HP PageWide Advantage 2200. Dzięki tej inwestycji niemiecka grupa może szybko realizować wysokonakładowe zlecenia, kolejną istotną korzyścią jest poszerzenie oferty o etykiety typu booklet i ulotki informacyjne.

All4Labels dysponuje globalną siecią 29 zakładów produkcyjnych, w których pracuje ponad 3 tys. osób. Obsługuje lokalne i międzynarodowe firmy ze wszystkich branż, oferując innowacyjne rozwiązania i kompleksową obsługę. Współpraca obu firm trwa już od 25 lat. Maszyna HP PageWide Advantage 2200 stanęła w zakładzie w Hamburgu. Kierujący nim Roger Gehrke powiedział: „Poszerzenie parku maszynowego pozwoliło nam zwiększyć możliwości w druku cyfrowym i i zająć się nowymi segmentami rynku – mam na myśli m.in. serializację, kody QR i ulepszenie naszej oferty produktów zabezpieczających zawartość przed fałszerstwem”.

Firma dzięki instalacji urządzenia nie tylko jest w stanie wykonać większość procesów z zakresu druku we własnym zakresie, ale też znacząco skróciła czas realizacji dostaw: obecnie jest to 8–10 dni, podczas gdy w przypadku technologii konwencjonalnej było to 3–6 tygodni. Kolejne korzyści z inwestycji, na jakie wskazuje Roger Gehrke, to redukcja zapasów i uproszczenie łańcucha dostaw.

Urządzenie HP PageWide Advantage 2200 oferuje zwiększoną produktywność i wydajność – jest w stanie drukować z prędkością ok. 2,50 m/s w kolorze (ok. 4 m/s w przypadku wydruków monochromatycznych). Urządzenie doskonale sobie radzi również z wydrukami o wysokim stopniu pokrycia – jest w stanie przetworzyć ok. 90 mln str. A4/m-c lub 214 tys. spersonalizowanych dwustronnych arkuszy A3 w kolorze podczas jednej zmiany. Dzięki wykorzystaniu atramentów HP Brilliant i głowic drukujących o rozdzielczości 2400 NPI maszyna zapewnia wysoką jakość druku i realizację wyrafinowanych prac – od bardzo kolorowych publikacji branżowych i edukacyjnych po efektowne przesyłki reklamowe o wysokim pokryciu druku. Obsługuje szeroki zakres nośników o gramaturze od 40 g/m² do 300 g/m².

W urządzeniu znajduje się konstrukcja pojedynczego mechanizmu drukującego z rozbudowaną ścieżką papieru i mniejszą liczbą komponentów; mniej części, którymi należy zarządzać, przekłada się na skrócenie czasu konserwacji i serwisowania, zwiększenie niezawodności oraz maksymalizację czasu działania. Maszyna, zaprojektowana z myślą o elastycznej konfiguracji, ma modułową konstrukcję, która umożliwia klientom rozpoczęcie pracy z maszyną o mniejszej wydajności i rozbudowywanie jej możliwości w miarę rozwoju biznesu lub zmian w jej zastosowaniu. Użytkownicy mogą personalizować maszynę, mając do wyboru 1, 2 lub 3 moduły suszące wraz z pasywnymi lub aktywnymi systemami chłodzenia. Co więcej, urządzenie HP PageWide Advantage 2200 zawiera kompaktową konstrukcję w postaci jednego silnika drukującego dwustronnie, co umożliwia osiągnięcie wyższej jakości i lepszej produktywności przy jednoczesnym oszczędzaniu powierzchni podłogowej.

Urządzenie jest wyposażone w system HP High Efficiency Drying (HED), minimalizujący zużycie energii przy szybszym druku poprzez recyrkulację do 80% powietrza ogrzanego podczas procesu suszenia.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.