Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Amagraf na targi RemaDays przygotowuje m.in. premiery i warsztaty

Amagraf na targi RemaDays przygotowuje m.in. premiery i warsztaty

Tegoroczna prezentacja firmy Amagraf podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2020 (Nadarzyn, 12–14 lutego br.) będzie miała nieco inny charakter niż podczas poprzednich edycji tego wydarzenia. Firma bowiem, oprócz tradycyjnej prezentacji rozwiązań ze swojej oferty, zaprosi gości odwiedzających jej stoisko do wspólnych warsztatów tworzenia zaproszeń ślubnych. Amagraf zapowiada także trzy premierowe w Polsce pokazy nowych maszyn: dwóch ploterów do druku UV i solwentowego japońskiej marki Mutoh – Performancejet PJ-2508UF i XpertJet 1641SR oraz urządzenia do wykańczania – Graphtec CE7000-160.

„Specjalnie dla naszych gości, aby zobrazować im ułatwiony i zautomatyzowany proces związany z produkcją zaproszeń ślubnych, ale również innych – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf – przygotowujemy na naszym stoisku wyodrębnioną część warsztatową. Zależy nam na tym, aby oprócz samych urządzeń w pracy pokazać naszym gościom, jak w prosty sposób mogą z nami zbudować pełną linię produkcyjną, optymalizującą produkcję dzięki automatyzacji. Dzięki tego typu rozwiązaniom użytkownicy zyskują czas i pieniądze. Bazujemy w naszych warsztatach na zaproszeniach ślubnych, przede wszystkim ze względu na popularność tego typu zamówień w branży poligraficznej i reklamowej. Nie ograniczymy się jedynie do tego typu aplikacji, zainteresowani innymi produktami są również mile widziani na naszym stoisku”.

Dodatkową atrakcją będzie fakt, że całe stoisko firmy będzie utrzymane w tematyce związanej ze ślubem. „Zaproszenia będziemy drukowali w maszynie firmy Canon, natomiast wykańczane będą przez urządzenie firmy Duplo. Poza tym w ploterach UV będziemy drukowali POSy ślubne, w solwentowych – zdjęcia, a całą naszą prezentację przyozdobią zadrukowane fotografie w tej tematyce, wykonane na backlicie. Jesteśmy przekonani, że już same produkty, jakie będziemy prezentować, dla wielu firm staną się inspiracją. Jeśli do tego dołożyć premiery oraz pokazy znanych, kultowych i sprawdzonych maszyn (również małych, na które zapotrzebowanie ma wiele firm), a które obniżają koszty produkcji i nie są drogie – jesteśmy przekonani, że nasza wystawa zapowiada się interesująco i już dziś zapraszamy do spotkania z nami”.

Premiery na start w 2020 roku

„Rok bieżący będzie rokiem wielu premier, jakie pojawią się naszej ofercie – mówi Piotr Alwingier. – Podczas targów zaprezentujemy po raz pierwszy w Polsce niektóre z nich. Wśród nich będą rozwiązania firmy Mutoh: Performancejet PJ-2508UF i XpertJet 1641SR. Pierwsze z urządzeń to wielkoformatowy ploter płaski LED-UV o wymiarach 1250 x 2540 mm z ruchomą bramą karetki. Jak podkreśla producent, urządzenie łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), obsługę podłoży o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 g/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących, dzięki czemu jego wydajność rośnie wraz z potrzebami użytkowników. Dzięki technologii UV-LED, Mutoh PerformanceJet 2508UF jest optymalnym – jak podaje dostawca – wyborem, pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować dostęp do wysokomarżowych zleceń z użyciem koloru białego. W założeniach producenta jest przeznaczony dla drukarzy poszukujących wysokiej jakości, precyzji, wartości dodanej, możliwości realizacji specjalnych wydruków, produktywności i ograniczonego negatywnego wpływu na środowisko.

Z kolei XpertJet 1641SR to jeden z najnowszych ploterów żywicznych/eko-solwentowych firmy Mutoh. To 4-kanałowa drukarka pracująca w trybie CMYK, z jedną głowicą, o wydajności do 53 m²/h. Urządzenie to posiada dwa rodzaje atramentów do wyboru: eko-solwentowe nowej generacji lub żywiczne UMS, które posiadają certyfikat Eurofins do stosowania wewnątrz pomieszczeń użytkowych. Wyposażone jest także w nowy dotykowy panel sterowania, nowy system prowadzenia i nawijania mediów oraz w technologię DropMaster 2, automatycznie kontrolującą pozycjonowanie poszczególnych kropel atramentu w zależności od grubości materiału; posiada także nowoczesny czarny design.

Ostatnia z premier, jakie zapowiada na targach firma Amagraf, to ploter tnący o szerokości 160 cm - Graphtec CE7000-160. „Nowa, ulepszona specyfikacja tego rozwiązania sprawia, że jest on obecnie jednym z najbardziej opłacalnych wielozadaniowych ploterów tnących po obrysie” – podkreśla Piotr Alwingier.

„Znane i sprawdzone urządzenia”

„Podczas targów RemaDays zaprezentujemy znane już na rynku, sprawdzone przez wielu użytkowników, niemal kultowe rozwiązania z naszej oferty – mówi Piotr Alwingier. – Wśród nich będzie Canon imagePRESS C850 – bardzo szybkie kolorowe urządzenie wielofunkcyjne (do 85 str./min), z uniwersalną obsługą nośników i zapewniające maksymalne bezpieczeństwo dla dokumentów. Doskonale radzi sobie ono z różnego rodzaju papierami fakturowymi i trudniejszymi podłożami wykorzystywanymi do produkcji zaproszeń. W zakresie wykańczania z kolei na naszym stoisku będzie prezentowany Docucutter firmy Duplo - DC616 Pro – znane na rynku rozwiązanie, cieszące się niesłabnącą popularnością i posiadające dziesiątki użytkowników w naszym kraju, które umożliwia realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich – cięcia, bigowania i perforacji. Zaprezentujemy także ploter Mutoh ValueJet 1324X, który od kilku lat jest jednym z najczęściej wybieranych ploterów na rynku. Za jego sukcesem stoją stabilność i solidność wykonania, a także ostateczna jakość końcowego wydruku i niska cena. Goście odwiedzający nasze stoisko będą mogli zobaczyć także ploter tnący Graphtec, o szerokości 120 cm, który jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają działalność w branży reklamowej, kiedy możliwość uzyskania wysokich zysków przy minimalnych nakładach inwestycyjnych jest kluczowa dla osiągnięcia zwrotu z inwestycji”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.