Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Amerykanie inwestują w dwa hybrydowe plotery drukujące

Amerykanie inwestują w dwa hybrydowe plotery drukujące

Od lewej: Ky Porter i David Dey (obaj ColorDynamics)

Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa ColorDynamics z Allen (Teksas) zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED.

Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z regionu Ameryki Płn. wyższą wydajność i jakość usług. Wychodzi zarazem naprzeciw ich rosnącym potrzebom w zakresie wolumenu prac i możliwości ich wykonania w trybie „na żądanie”.

ColorDynamics to dostawca kompleksowych usług w zakresie komunikacji graficznej. Firma obsługuje głównie klientów z regionu Ameryki Płn., dostarczając im produkty i rozwiązania (uwzględniające m.in. druk) z obszaru marketingu bezpośredniego, direct mail, POP/POS oraz materiałów komercyjnych. Znajdują się wśród nich sieci sprzedaży detalicznej, restauracje, producenci różnych dóbr konsumenckich (wymagających pakowania), sklepy spożywcze, biznesy franczyzowe, ośrodki edukacyjne i przedsiębiorstwa z branży rozrywkowej.

Brian Stone, wiceprezes ds. sprzedaży, tak tłumaczy decyzję o inwestycji w nowy sprzęt: „Naszym celem była szybsza i bardziej stabilna realizacja prac wykonywanych w technologii cyfrowego druku wielkoformatowego. Sześć lat temu przejęliśmy bowiem drukarnię wielkoformatową, co pozwoliło nam wówczas wejść na ten rynek. Obecnie staramy się zwiększyć wolumen zleceń z rynku POP, gdyż stanowią one pokaźną część naszych przychodów. Systemy Jeti Tauro znacząco zwiększyły nasze możliwości w tym obszarze, pozwalając na dalsze rozwijanie całego biznesu”.

Zakontraktowane przez ColorDynamics maszyny to Jeti Tauro H3300 UHS LED MRTR (Master Roll-to-Roll) z dodatkową kamerą oraz Jeti Tauro H3300 UHS LED w wariancie w pełni zautomatyzowanym. Zdaniem ich producenta oba urządzenia to „konie robocze”, zaprojektowane z myślą o pracy wielozmianowej w trybie 24/7. Każde z nich pracuje z prędkością maksymalną 905 m2/h, oferując – jak zapewnia Agfa – najwyższą jakość, wydajność i automatyzację połączone z niskim zużyciem atramentu.

Wysokowydajny ploter Jeti Tauro H3300 UHS LED MRTR z zintegrowanym systemem kamer (zdobywca nagrody Pinnacle 2022 w kategorii "sprzętu automatyzującego pracę") obsługuje media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 3,3 m. Maszyna – jak podkreśla Agfa – zapewnia automatyczne, dokładne położenie obrazu i korektę pozycji drukowania, jest też wyposażona w dynamiczną kontrolę podciśnienia, umożliwiającą płynny transport podłoży. David Dey, wiceprezes ds. produkcji ColorDynamics wskazuje na zwiększoną wydajność, jaką firmie udało się tu osiągnąć (m.in. dzięki większym zwojom z podłożem, obsługiwanym przez to urządzenia), podkreśla też wysoką funkcjonalność zintegrowanej kamery, dbającej o precyzję druku dwustronnego, przy zachowaniu wysokiej prędkości pracy.

Jak dodaje, model Jeti Tauro H3300 UHS LED jest idealnym – z punktu widzenia ColorDynamics – rozwiązaniem w kontekście drukowania wysokich nakładów na różnorodnych podłożach sztywnych, oferującym przy tym automatyczne ładowanie i wyładowywanie materiału. Maszyna jest wyposażona w precyzyjny system pobierania i pozycjonowania nawet czterech brytów jednocześnie. O ich precyzyjne umieszczenie dba tu system dynamicznego pasowania, zaś za właściwy transport mediów odpowiada tzw. „inteligentny” system kontroli podciśnienia. Operator może tu zadrukowywać jeden zestaw podłoży podczas gdy kolejny jest przygotowywany do drukowania, zapewniając w ten sposób wyższą wydajność całego procesu.

Każda z maszyn Jeti Tauro H3300 UHS LED, używanych obecnie przez ColorDynamics, realizuje produkcję na mediach o szerokości do 3,3 m w sześciu kolorach, oferując – jak zapewnia producent – jakość porównywalną z offsetem. Agfa podkreśla, że dodatkowe oszczędności są tu generowane za sprawą zastosowania dedykowanych atramentów Anuvia UV LED (o wysokim poziomie pigmentacji, posiadających proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold) oferujących, dzięki technologii Thin Ink Layer – zdaniem firmy – najniższe na rynku ich zużycie. Zaprojektowany z myślą o produkcji wielkoformatowej system workflow Asanti umożliwia z kolei większą i mniej angażującą operatora automatyzację prac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.