Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Amerykańska firma przechodzi na druk cyfrowy

Amerykańska firma przechodzi na druk cyfrowy

Drukarnia BP Solutions, z siedzibą w Asheville (Karolina Płn., USA), jest od niedawna użytkownikiem pierwszej w jej historii maszyny do drukowania etykiet, bazującej na technologii cyfrowej – Digital Pro 3. Jak ocenia Scott Cotten, prezes firmy, w kontekście realizowanej tu produkcji rozwiązanie Mark Andy okazało się najlepszym spośród dostępnych na rynku maszyn.

BP Solutions Group (BP), założona w 1925 r., początkowo działalność opierała na niewielkim zakładzie typograficznym obsługującym lokalną społeczność. W latach 70. ubiegłego wieku wprowadzono do oferty wiele nowych usług, m.in. mailing, „druk na żądanie” oraz konfekcjonowanie gotowych wyrobów poligraficznych. Od lat 90. Firma działa także na rynkach: opakowań, etykiet oraz zarządzania danymi.

„Przejście z offsetu arkuszowego na połączone w jednym procesie – druk wąskowstęgowy fleksograficzny i cyfrowy – oznaczały dla nas jednocześnie wejście na ścieżkę nauczania w tym zakresie. Udało nam się z myślą o niej pozyskać lokalnego operatora, a dodatkowe szkolenie całej załogi, uwzględniające tzw. crosstraining, umożliwiło nam pełne wykorzystanie potencjału jaki oferuje Digital Pro 3. Ta inwestycja to kolejny krok w rozwoju firmy i jej przechodzenia z obsługi branży rzemieślniczej w stronę klientów reprezentujących gałąź high tech” – mówi Scottt Cotten, dyrektor zarządzający BP.

Od chwili zainstalowania Digital Pro 3, firma BP odnotowała rosnące zainteresowanie jej ofertą w zakresie jej pozostałych klientów, dotychczas zlecających głównie prace bazujące na podłożach kartonowych. Jak podkreśla Scott Cotten, wszyscy oni doceniają możliwość zamówienia obu rodzajów asortymentu (opakowań kartonowych i etykiet) z jednego źródła. Ten fakt otworzył nowe możliwości dla BP: „Od pierwszych testów przeprowadzonych na Digital Pro 3 zdawaliśmy sobie sprawę, że mogliśmy z powodzeniem dopasować kolorystykę produktów w niej realizowanych z zastosowaniem plików bazowych, używanych w druku offsetowym. Uwzględniając możliwość zadrukowywania na niej różnych podłoży – od papierowych do folii typu BOPP, PET czy PP – oceniamy, że zwrot w inwestycji (ROI) nastąpi w tym przypadku w ciągu mniej niż trzech lat co uważamy za znakomity wynik” – dodaje Scott Cotten, podkreślając olbrzymią wiedzę i doświadczenie firmy Mark Andy w zakresie druku wąskowstęgowego oraz jej najwyższej jakości wsparcie i obsługę przed oraz posprzedażową, które uczyniły inwestycję w maszynę Digital Pro 3 niezwykle komfortowym przedsięwzięciem.

Seria Digital Pro jest przeznaczona dla małych i średnich drukarń etykietowych i łączy zalety technologii cyfrowej z konwencjonalnymi opcjami wykańczania i uszlachetniania w jednym przebiegu. Moduł fleksograficzny może tu być zainstalowany przed lub za zespołem cyfrowym, drukującym w trybie CMYK z rozdzielczością 1200 dpi. Wśród dostępnych opcji dalszej obróbki są m.in. sztancowanie, ścinanie boków wstęgi oraz jej przewijanie. Drugi moduł fleksograficzny może ponadto zostać wykorzystany do aplikowania koloru specjalnego, lakierowania, laminowania lub tłoczenia folią na zimno. Wyposażony został on też w opcję suszenia LED/UV. Jak podkreśla Mark Andy, urządzenie zajmuje mało miejsca, odpowiadając na potrzeby lokalowe zwłaszcza mniejszych przedsiębiorstw lub drukarń z zapełnioną halą maszyn. Dostawca zwraca też uwagę na brak jej rozliczania za każdy klik, co przekłada się na niższy koszt jednostkowy wydruku i określa ją mianem rozwiązania niezwykle wszechstronnego, oferującego wysoką prędkość drukowania sięgającą 23,4 m/min.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.