Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Backlity Ikonos kompatybilne z maszynami Agfa

Backlity Ikonos kompatybilne z maszynami Agfa

Fabryka Ikonos z Opola – jedyny w Polsce producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych do druku wielkoformatowego – poinformowała, że wytwarzane przez nią backlity (folie przeznaczone do podświetleń, stosowane w kasetonach reklamowych) są kompatybilne z maszynami drukującymi Agfa. Wysoką jakość materiałów potwierdziły testy tej marki, przeprowadzone w jej laboratorium.

Materiały do druku wielkoformatowego Ikonos są testowane w wielu technologiach druku cyfrowego oraz na wielu systemach drukujących pochodzących od różnych producentów.

Fabryka Ikonos rekomenduje użycie ploterów eko-żywicznych Mutoh do zadruku szerokiej gamy backlitów z jej oferty: Mutoh XpertJet 1641SR Pro o szerokości zadruku 1.62 m i Mutoh XPJ 1341SR Pro o szerokości 1.3 m, które wykorzystują atramenty z certyfikatem GreenGuard Gold Mutoh MS51.

Nowe plotery Mutoh mają kilka bardzo użytecznych funkcji: nie trzeba kalibrować plotera do grubości mediów – robi to automatycznie; nie trzeba kalibrować plotera do druku dwukierunkowego – robi to automatycznie; ploter sam kompensuje zatkane dysze; ploter sam sprawdza, czy projekt zmieści się na pozostałej długości mediów; można łatwiej zakładać i ściągać media (na roli) dzięki kołnierzom bez trzpienia wkładanego do gilzy; nowa głowica oferuje najwyższą precyzję na rynku, a także najmniejszą kroplę – 1,7 pl.

Jak informuje firma Atrium Centrum Ploterowe z Opola, w ostatnim czasie ukazał się 2-głowicowy ploter eko-żywiczny Mutoh XpertJet 1682SR Pro, w nowej konfiguracji kolorów CMYK + LC LM LK OR (konfiguracja możliwa przy użyciu atramentów Mutoh MS41) dla uzyskania najwyższej przestrzeni barwnej. Podczas gdy konfiguracja CMYK × 2 jest zorientowana na produkcję objętościową/prędkości, konfiguracja 8 kolorów pozwala na znacznie szersze zastosowania. Atrament pomarańczowy umożliwia wyprodukowanie nowej gamy czerwieni, pomarańczy i żółci. Dzięki atramentom Lc i Lm odcienie skóry i gradienty kolorystyczne wyjdą lepiej niż na standardowej drukarce CMYK. Atrament jasnoczarny ma tę zaletę, że odcienie szarości są drukowane znacznie lepiej i bez „przekłamań” kolorów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.