Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Barierowe bezwonne opakowania na żywność na bazie papieru

Barierowe bezwonne opakowania na żywność na bazie papieru

Archroma, dostawca specjalistycznych chemikaliów, wprowadziła na rynek Cartaseal VWAF – nową powłokę barierową przeznaczoną do produkcji bezzapachowych opakowań na żywność na bazie papieru. Rozwiązanie to nie zawiera szkodliwych polifluorokarbonów (PFC) ani amoniaku.

Cartaseal to seria wielofunkcyjnych rozwiązań barierowych stosowanych do ochrony przed tłuszczami, olejami, wodą i parą wodną w opakowaniach spożywczych (np. pudełka na pizzę, opakowania na kanapki, świeże warzywa, fast foody). Najnowszy produkt – VWAF – tworzy na powierzchni papieru powłokę podobną do folii, która nie przepuszcza olejów, tłuszczów, wody i pary. Jak zapewnia Archroma, nowa bariera może być stosowana jako bardziej zrównoważona alternatywa nie tylko dla powłok na bazie PFC, ale także dla tworzyw sztucznych. Ten bezzapachowy produkt, opracowany z myślą o opakowaniach na żywność, jest zgodny z wymogami FDA i BfR dotyczącymi tego typu zastosowań, spełnia także wymagania dla ekoetykiet (EU Flower, Nordic Swan i Blue Angel), jest zarejestrowany w systemie REACH. Dodatkowo powłoka ta jest kompostowalna i nadaje się do recyklingu, ponieważ rozpada się wraz z papierem.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.