Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Będzie więcej ultrawysokobarierowych opakowań na bazie papieru

Będzie więcej ultrawysokobarierowych opakowań na bazie papieru

Mondi inwestuje w Solcu 16 mln euro w nową technologię do produkcji nowej gamy opakowań o nazwie FunctionalBarrier Paper Ultimate. To rozwiązanie na bazie papieru o ultrawysokiej barierowości odpowiada na rosnące zapotrzebowanie klientów na zrównoważone opakowania, które przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym. Produkcja serii na skalę przemysłową ma ruszyć w pierwszym kwartale 2024 r.

Nowy produkt rozszerza istniejące portfolio papierów FunctionalBarrier Paper firmy Mondi, zapewniając wysokobarierowe opakowania papierowe do produktów spożywczych, takich jak suszona żywność i mleko w proszku, a także do zastosowań w branży chemii gospodarczej i higieny osobistej. Produkty te wymagają opakowań, które zapewniają ochronę przed parą wodną i tlenem oraz długi okres przydatności do spożycia. Obecne standardy branżowe pozwalające osiągnąć ten poziom ochrony barierowej to nie nadające się do recyklingu rozwiązania wykonane z tworzywa sztucznego lub pokryte aluminium. Seria FunctionalBarrier Paper Ultimate firmy Mondi została zaprojektowana tak, aby nadawała się do recyklingu w strumieniach odpadów papierowych w całej Europie, zapewniając jednocześnie niezbędną ochronę produktu.

Wstępne testy serii FunctionalBarrier Paper Ultimate wykazały pozytywne wyniki zarówno dla klientów, jak i konsumentów końcowych, wskazując, że rozwiązanie papierowe jest powszechnie akceptowane i preferowane w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami na bazie aluminium i tworzyw sztucznych, które nie nadają się do przetworzenia.

Inwestycja w zakładzie w Solcu w Polsce umożliwi Mondi produkcję wysokobarierowego papieru funkcjonalnego na dużą skalę przy użyciu najnowszych technologii i wydajnych procesów. Dzięki unikalnemu zintegrowanemu łańcuchowi wartości Mondi może zaoferować kompletne rozwiązanie we własnym zakresie: od produkcji i powlekania po drukowanie i przetwarzanie na końcowy produkt opakowaniowy. Zapewni to klientom wydajne rozwiązanie dla ich potrzeb w zakresie opakowań.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.