Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Bezchlorowe powłoki termozgrzewalne

Bezchlorowe powłoki termozgrzewalne

Portfolio Flint Group powiększyło się o gamę bezchlorowych powłok do termozgrzewania – NexisCode. Nowa seria produktów jest przeznaczona do różnorodnych zastosowań z zakresu produkcji opakowań z folii, papieru oraz aluminium i została opracowana z myślą o gospodarce obiegu zamkniętego.

Powłoki NexisCode spełniają wszystkie techniczne i prawne wymogi w zakresie recyklingu pokonsumenckiego z wykorzystaniem współczesnej infrastruktury. Ich budowa opiera się na rozpuszczalnikach, które można zgrzewać z miękkim i twardym aluminium, foliami poliolefinowymi i tworzywami PET oraz papierem w celu wytworzenia monomateriałowych opakowań. Oprócz tego, że nowe powłoki można poddawać recyklingowi, pozwalają one także na zgrzewanie struktur opakowaniowych opartych na niezgrzewalnych monomateriałach, co skutkuje zmniejszeniem całkowitej masy opakowania. Dodatkowo mogą być zgrzewanie w niskich temperaturach. Produkty z serii NexisCode mogą być zadrukowane różnymi technikami (wklęsłodruk, fleksodruk, lakierowanie), zapewniają odporność podłoży opakowaniowych na rozdzieranie, a ich skład chemiczny plasuje je w gronie materiałów niskomigracyjnych, dzięki czemu nadają się do produkcji opakowań na żywność.

„Wiele marek i korporacji stara się wyeliminować polichlorek winylu ze swoich opakowań w obawie o jego wpływ na możliwość recyklingu, a także na środowisko naturalne. Kiedy PVC jest poddawany recyklingowi mechanicznemu w dzisiejszym standardowym strumieniu recyklingu, wysoka temperatura przetwarzania może spowodować degradację żywicy na mniejsze elementy zawierające chlor, co może niekorzystnie wpływać na jakość otrzymanego recyklatu. Flint Group dokłada wszelkich starań, aby wytwarzać produkty w sposób odpowiedzialny, bez użycia szkodliwych substancji, i – gdy tylko to możliwe – z wykorzystaniem materiałów pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny, aby pomóc w tworzeniu bardziej zrównoważonej przyszłości naszej branży” – powiedział Stephen Butler, menedżer ds. produktu w europejskim oddziale Flint Group Flexible Packaging.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Europejskie stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłosiło zwycięzców 2. edycji konkursu #LABELicious, rozpoczętej w 2019 r. Zwycięzcami rywalizacji, której finał odbył się z opóźnieniem z powodu pandemii, zostali Sabrina Bento z Portugalii i Bjarne Castelein z Belgii. Ogłoszenie nagród bezpośrednio poprzedziło rozpoczęcie kolejnej edycji konkursu, której punktem kulminacyjnym będzie ceremonia wręczenia nagród zaplanowana podczas targów Labelexpo Europe pod koniec kwietnia 2022 r.

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, planuje wdrożenie największego programu inwestycyjnego od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1948 r. Do 2025 r. firma zainwestuje ok. 700 mln euro, z czego 300 mln euro w samych Niemczech.

19 listopada br. firma Koenig & Bauer zorganizowała w swojej siedzibie w Radebeul kolejny w tym roku Dzień Otwarty dla drukarń z Polski, tym razem reprezentujących segment akcydensowy (o spotkaniu dla drukarń opakowaniowych pisaliśmy TUTAJ). Główną atrakcją wydarzenia, na które złożyły się część konferencyjna i pokazy w Centrum Technologicznym, była pełnoformatowa maszyna arkuszowa – Rapida 106X i realizowana z jej udziałem produkcja autonomiczna.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.