Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Bizhub 36 i bizhub 42 – nowe urządzenia wielofunkcyjne A4 dla profesjonalistów

Bizhub 36 i bizhub 42 – nowe urządzenia wielofunkcyjne A4 dla profesjonalistów

Bizhub 36 i bizhub 42 to pierwsze monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta do druku w formacie A4, które umożliwiają także drukowanie arkuszy A3. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom pozwalają również na pełną integrację z biurowym środowiskiem sieciowym.

Oba bizhuby oprócz kopiowana i drukowania dokumentów umożliwiają także ich skanowanie w kolorze. Opcjonalnie dostępna jest również funkcja faksowania. Choć są to modele do druku w formacie A4, można je łatwo wyposażyć w dodatkowy moduł do druku dokumentów formatu A3. Dodatkowa opcja przewidziana jest dla firm, które rzadko drukują materiały w dużym formacie i ze względu na koszty zakupy takich urządzeń dotychczas ich nie posiadały. Dodatkowy moduł pozwala łatwo i tanio poszerzyć możliwości druku. Oba urządzenia można też wyposażyć w wewnętrzny finiszer, który umożliwia zszywanie materiałów w dwóch punktach na jednym boku lub w rogu dokumentu.
„Prawdziwą nowością jest możliwość pełnej integracji obu bizhubów z biurowym środowiskiem sieciowym. Dotychczas dostępne na rynku urządzenia do druku czarno-białego w formacie A4 rzadko miały takie możliwości. Była to domena bardziej zaawansowanych urządzeń wielofunkcyjnych do druku kolorowego” – mówi Szymon Szczur, Koordynator ds. Wsparcia Sprzedaży Rozwiązań Biznesowych w Konica Minolta.
Zarówno bizhub 36, jak i bizhub 42, wyposażone są w nowoczesna architekturę OpenAPI, która pozwala na rozszerzanie ich funkcji. Dzięki temu możliwa jest ich integracja z systemem obiegu dokumentów w biurze, zarządzania urządzeniami i użytkownikami, rozliczania kosztów itp. Współpracują m.in. z aplikacjami PageScope Enterprise Suite Konica Minolta oraz SafeQ, które pozwalają na monitorowanie i administrowanie wszystkimi urządzeniami w firmie, autoryzację użytkowników i pracę w bezpiecznym środowisku dzięki zastosowaniu kart identyfikujących lub kodów PIN oraz druku podążającego.
„Duże, wielofunkcyjne urządzenia do druku kolorowego już dawno stały się inteligentnymi hubami komunikacyjnymi, które są w pełni zintegrowane z firmowym środowiskiem sieciowym. Teraz tą samą drogą podążają projektanci urządzeń do druku monochromatycznego A4” – dodaje Szymon Szczur.
Bizhuby wyposażone są w czytelne menu w języku polskim i kolorowy dotykowy panel. Prędkość druku i kopiowania wynosi, odpowiednio, 36 i 42 strony na minutę i jest taka sama w przypadku druku jedno- i dwustronnego. Urządzenia wyposażone są w kolorowy skaner o dobrej jakości kolorów i rozdzielczości, umożliwiają także rozbudowę o systemy OCR do rozpoznawania dokumentów i ich digitalizacji, jak np. Konica Minolta SmartScan. Skanowanie odbywa się z prędkością 30 stron na minutę, a dokumenty mogą być wysyłane do różnych miejsc docelowych takich jak wiadomości e-mail, urządzenia USB, usługi FTP czy SMB. Współpracują też z uniwersalnym sterownikiem drukowania firmy Konica Minolta, który niedawno zdobył nagrodę Outstanding Achievement firmy BLI za innowacyjność. Eliminuje to konieczność stosowania różnych sterowników w każdym z urządzeń drukujących. Oba bizhuby charakteryzują się także doskonałymi parametrami zużycia energii TEC i wykorzystują ekologiczny toner Simitri HD produkowany z biomasy. Spełnia on najwyższe wymagania norm ekologicznych, co jest poświadczone certyfikatami Blue Angel i Energy Star.
Bizhuby 36/42 są bardzo wydajnymi urządzeniami biurowymi o niskich kosztach eksploatacji. Dzięki niewielkim rozmiarom można je łatwo zmieścić w każdym pokoju. Przeznaczone są dla grup użytkowników liczących co najmniej 5–10 osób i wpisują się w ogólną tendencję coraz większej integracji sprzętu z dostępnymi aplikacjami sieciowymi do zarządzania obiegiem dokumentów, użytkownikami i pozwalającymi na digitalizacją dokumentów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.