Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Canon łączy swoje urządzenia ze środowiskiem Microsoft Universal Print

Canon łączy swoje urządzenia ze środowiskiem Microsoft Universal Print

W sierpniu br. Canon Europe ogłosił wsparcie dla usługi Microsoft Universal Print – wraz z najnowszą wersją oprogramowania układowego (dostępną od października) możliwy stanie się bezpośredni wydruk ze środowiska Microsoft 365 na urządzeniach Canon. Integracja platformy uniFLOW Online z usługą Universal Print zostanie wdrożona wraz z najbliższą aktualizacją uniFLOW Online. Główne korzyści płynące ze współpracy dwóch liderów branży technologicznej to brak konieczności korzystania z lokalnego serwera, łatwa implementacja oraz intuicyjne użycie oprogramowania, z którego korzysta się na co dzień.

Microsoft Universal Print to usługa chmurowa oparta na formie okresowej subskrypcji. Firmy korzystają z niej w celu scentralizowania zarządzania drukowaniem za pośrednictwem portalu Universal Print. Podstawowa korzyść, jaką przedstawia producent oprogramowania, to brak konieczności utrzymywania lokalnego serwera druku. Poza tym, niezależnie od marki i modelu drukarki, użytkownik korzysta z tych samych funkcji i interfejsu. A oprogramowanie wykorzystuje tylko jeden uniwersalny sterownik.

Canon jest pierwszym producentem urządzeń drukujących w pełni współpracującym ze środowiskiem druku oferowanym przez Microsoft. Jak przekonują przedstawiciele producenta, implementowane właśnie rozwiązania wydajnie uzupełniają i rozszerzają ofertę obu firm. Z oprogramowaniem Universal Print współpracują wszystkie urządzenia serii Canon imageRunner Advance oraz imageRunner Advance DX.

„Microsoft Universal Print to sprawne środowisko do zarządzania podstawowymi formami druku. Jednak tym, którzy chcieliby mieć pełną kontrolę nad wykorzystywanymi urządzeniami, a zarazem potrzebują wykorzystać ich możliwości w pełni, polecamy środowisko uniFLOW Online. Podobnie jak Microsoft Universal Print, to oprogramowanie zlokalizowane całkowicie w chmurze, a zatem niewymagające utrzymywania lokalnego serwera druku” – komentuje Dariusz Szwed, MPS Business Development Manager w Canon Polska. Wśród dodatkowych możliwości uniFLOW Online wylicza m.in. usługę bezpiecznego drukowania Secure Print, rozbudowane rozliczanie prac, kontrolę nad kosztami druku, a także wsparcie dla innych systemów operacyjnych, takich jak macOS i Chrome OS. Plusem oprogramowania ma być także opcja zdalnego druku dla gości odwiedzających firmę oraz opcja My Filling Assist (to elektroniczny asystent biurowy, potrafiący zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje, na przykład datę czy numer PESEL, i umieścić je w odpowiednim kontekście, czyli we właściwej bibliotece i z odpowiednimi metadanymi).

Dzięki współpracy, jaką nawiązały Canon Europe oraz Microsoft, oba systemy będą ze sobą współgrały. W efekcie użytkownicy otrzymają kompletne rozwiązanie chmurowe do zarządzania drukiem w każdej firmie. Co więcej, wykorzystywane w firmie urządzenia imageRunner Advance mogą zostać zbiorczo zarejestrowane w ramach uniFLOW Online. Takie rozwiązanie minimalizuje pracę administratorów, a użytkownikom pozwala na wybór szerokich opcji realizacji pracy (takich jak druk dwustronny, dziurkowanie czy zszywanie wielopozycyjne) bezpośrednio z panelu urządzenia Canon.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.