Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Canon prezentuje i-SENSYS LBP312x

Canon prezentuje i-SENSYS LBP312x

Firma Canon zaprezentowała najnowsze urządzenie z linii kompaktowych i wysokowydajnych drukarek biurowych – i-SENSYS LBP312x. Urządzenie oferuje druk dwustronny, pojemny podajnik papieru oraz rozbudowane opcje łączności z urządzeniami mobilnymi, a wszystko to zostało zamknięte w kompaktowej obudowie. Dzięki temu LBP312x sprawdzi się w wymagających środowiskach o ograniczonej przestrzeni biurowej.

Jak podaje producent, czarno-biała drukarka laserowa i-SENSYS LBP312x pomaga skutecznie ograniczyć koszty związane z drukiem w firmach, w których urządzenie przeznaczone jest głównie do produkcji dokumentów biurowych. Kompaktowa konstrukcja, duża pojemność podajnika oraz wysoka wydajność modelu LBP312x sprawia, że drukarka podnosi efektywność pracy środowisk biurowych w każdej branży, np. handlowej, medycznej, logistycznej czy finansowej.

Urządzenie wyposażono w usprawniony i jeszcze bardziej kompaktowy mechanizm drukujący oraz mniejsze kasety z tonerem, przez co ograniczono rozmiary całej konstrukcji. Oznacza to, że instalacja drukarki Canon LBP312x wymaga minimum wolnej przestrzeni biurowej, dając pracownikom bezpośredni dostęp do urządzenia w każdej chwili.
W modelu i-SENSYS LBP312x usprawniono mechanizm drukujący, jednocześnie zachowując kompaktową konstrukcję urządzenia. Efektem tego jest zwiększona szybkość pracy – 43 strony A4 i 65 stron A5 na minutę – oraz ograniczenie czasu wydruku pierwszej strony do zaledwie kilku sekund (w trybie Quick Start Up or Recovery) – zarówno po uruchomieniu, jak i przy rozpoczęciu pracy z trybu uśpienia. Dodatkowo, wysokowydajne kasety pozwalają wydrukować jeszcze więcej stron bez konieczności wymiany tonera.
Canon LBP312x ma wbudowany podajnik papieru o pojemności 550 arkuszy, a drukarkę można rozbudować dodatkowo o trzy podajniki o tej samej pojemności. Możliwość załadowania większej ilości papieru pozwala z jednej strony ograniczyć częstotliwość uzupełniania nośnika, a z drugiej – umożliwia druk na czterech różnych rodzajach i formatach papieru bez konieczności ich każdorazowego ładowania. Funkcjonalność ta przydaje się zwłaszcza w firmach, w których na przemian drukuje się dokumenty w różnym formacie na oficjalnym papierze firmowym.

i-SENSYS LBP312x oferuje rozbudowane opcje łączności z usługami w chmurze oraz popularnymi aplikacjami mobilnymi, takimi jak Canon PRINT Business, Apple AirPrint, Mopria czy Google Cloud Print. Co więcej, drukarka obsługuje standardowe języki PCL i PostScript, a także jest zgodna z oprogramowaniem do zdalnego zarządzania usługami Canon E-maintenance i platformą uniFLOW.

Anil Jagpal, European Marketing Manager, Canon Europe, mówi: „Canon od zawsze wspiera klientów w dążeniu do realizacji ich pełnego potencjału biznesowego. Właśnie dlatego najnowszy model i-SENSYS LBP312x został zaprojektowany w taki sposób, aby dostarczyć małym grupom roboczym kompaktowe urządzenie o najwyższej jakości i wydajności druku. Odpowiadając na potrzeby firm z branży finansowej, prawnej czy logistycznej, które od biurowego urządzenia druku oczekują niezawodności, szybkości działania i dostępności w każdym momencie, Canon stworzył kompaktową drukarkę dopasowaną do ich potrzeb. Dodając do tego rozbudowane funkcje łączności mobilnej i łatwość integracji z firmową infrastrukturą druku, można śmiało stwierdzić, że Canon i-SENSYS LBP312x będzie idealnym narzędziem, które sprawdzi się w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach”.
Nowa seria urządzeń jest już dostępna w sprzedaży.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.