Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Cyfrowa drukarka sublimacyjna

Cyfrowa drukarka sublimacyjna

Mimaki Europe – dostawca przemysłowych drukarek atramentowych, ploterów tnących i drukarek 3D, poszerzył portfolio o najwydajniejszą w swojej ofercie drukarkę sublimacyjną: model Tiger 600-1800TS. To szybka, kompaktowa i wytrzymała atramentowa drukarka rolowa, która została zaprojektowana z myślą o wsparciu firm z branży druku na tekstyliach w szybkim przejściu z druku analogowego na cyfrowy.

Drukarka Tiger 600-1800TS drukuje z maksymalną szybkością 550 m2/godz. (wzrost o 143% w porównaniu z poprzednim modelem) dzięki zmodernizowanej głowicy drukującej oraz autorskim technologiom poprawy jakości obrazu. Ponadto urządzenie jest o połowę mniejsze od poprzedniego modelu, a moduły zakładania i nawijania papieru znajdują się z tyłu maszyny. Mniejsze rozmiary ułatwiają klientom instalację kilku urządzeń, co umożliwia im zaspokajanie zmiennego popytu oraz zwiększenie ogólnej zdolności produkcyjnej.

Kolejną zaletą drukarki Tiger 600-1800TS jest ekologia – maszyna uzyskała certyfikat bluesign dla jej atramentów sublimacyjnych z serii MLSb510 (jest on gwarancją najwyższej jakości atramentów i oznaką troski o bezpieczeństwo konsumentów i operatorów maszyn poligraficznych oraz o ochronę środowiska). Ponadto wymagania konserwacyjne drukarki są zmniejszone (podawanie papieru z roli eliminuje potrzebę nakładania kleju na taśmę), a podczas wymiany zbiorników na atrament nie trzeba przerywać procesu drukowania, co minimalizuje przestoje.

„Wszystkie te najnowsze zmiany pozwalają drukarce Tiger 600-1800TS z powodzeniem konkurować z analogowym drukiem tekstylnym i wspierają przejście do produkcji opartej na druku cyfrowym. Zalety druku cyfrowego są liczne i różnorodne w porównaniu z powolnymi, skomplikowanymi i nieprzyjaznymi dla środowiska metodami analogowymi. Druk cyfrowy oferuje płynne i ekonomiczne rozwiązanie do produkcji mniejszych serii, które można dostosowywać do zmieniającego się zapotrzebowania. Pozwala też na większą elastyczność projektowania i zmniejsza wpływ na środowisko, gdyż umożliwia produkcję lokalną, wymaga minimalnych zapasów, przez co ogranicza marnotrawstwo, a także całkowicie eliminuje ścieki powstające przy produkcji analogowej” – wyjaśnił Arjen Evertse, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.