Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Debiut firmy Miraclon na targach Labelexpo

Debiut firmy Miraclon na targach Labelexpo

Jacek Galiński, odpowiedzialny za rozwój biznesu Miraclon w Polsce, przy systemie Kodak Flexcel NX Ultra Solution

Wrześniowe targi Labelexpo Europe 2019 były pierwszym wydarzeniem branżowym o międzynarodowym zasięgu, na którym firma Miraclon wzięła udział pod własną marką. Na stoisku, nawiązującym do tożsamości działu fleksograficznego Kodak (przejętego przez nią z początkiem tego roku), zaprezentowane zostały jej rozwiązania przeznaczone do produkcji opakowań i etykiet. Po raz pierwszy w Europie pokazany został system Kodak Flexcel NX Ultra Solution. Z myślą o polskich gościach na stoisku firmowym przez cały okres targów był obecny Jacek Galiński, odpowiedzialny za rozwój biznesu Miraclon w Polsce.

„Miraclon to nowy „dom” obchodzącej w ubiegłym roku 10-lecie istnienia technologii Kodak Flexcel NX, doskonale znanej wielu przygotowalniom i drukarniom fleksograficznym, także w naszym kraju – mówi Jacek Galiński. – Z ich punktu widzenia nic się nie zmieniło, poza brandem, który zresztą poligrafom o dłuższym stażu powinien być znany. Miraclon to nazwa płyt typograficznych oferowanych niegdyś przez firmę Kodak. Potwierdzają to rozmowy, jakie przeprowadziliśmy podczas licznych wizyt na naszym stoisku, a kilka miesięcy wcześniej – na lokalnych, polskich wydarzeniach, skierowanych do naszych klientów. Cieszymy się, że przejęcie biznesu fleksograficznego przez Miraclon traktują oni jako znaczący krok naprzód, mający zagwarantować ciągłość biznesu, a z punktu widzenia użytkowników naszych rozwiązań – bezpieczeństwo realizowanej przez nich produkcji. Podpisywane wciąż kontrakty, a także znaczące miejsce Polski na światowej „mapie” technologii Flexccel NX są tego najlepszym potwierdzeniem”.

Ten ostatni aspekt był doskonale widoczny podczas Labelexpo Europe, gdzie główną atrakcją stoiska Miraclon był nowy system produkcji form drukowych, bazujący na wodnej technologii Kodak Ultra Clean, eliminującej z jednej strony – konieczność stosowania rozpuszczalników, z drugiej – emisję wolnych związków organicznych. Jednym z jego beta testerów jest bowiem polska firma Fleksograf, która znalazła się w targowym portfolio Miraclon, uwzględniającym m.in. próbki prac (np. etykiet) wykonanych z udziałem przygotowanych przez nią form drukowych.

„Flexcel NX Ultra Solution to wzbogacone przez zespół specjalistów Miraclon pierwsze komercyjnie dostępne rozwiązanie, bazujące na technologii wodnej. Umożliwia wytwarzanie w ciągu niespełna godziny stabilnych, wysokowydajnych form fleksograficznych o wysokiej jakości, przy jednocześnie zminimalizowanym negatywnym wpływie na środowisko naturalne” – podkreśla Jacek Galiński. W skład kompletnego systemu wchodzą: znana z wielu wdrożeń (także w Polsce) naświetlarka Flexcel NX, nowa wywoływarka Flexcel NX Ultra oraz dedykowane jej, nowe płyty Flexcel NX Ultra. W efekcie użytkownik ma do dyspozycji konfigurację uwzględniającą wszystkie etapy powstawania gotowej do założenia na maszynę formy drukowej: naświetlanie, wymywanie, suszenie i finalną obróbkę.

Zalety systemu podkreśla także Krzysztof Malengowski, właściciel firmy Fleksograf z podpoznańskiej Drużyny, która testuje nowe rozwiązanie Miraclon od maja br.: „Flexcel NX Ultra z jednej strony oznacza dla nas możliwość wejścia na nowe rynki zbytu, z drugiej – jest dobrą wiadomością dla naszych obecnych klientów, którzy w coraz większym stopniu zwracają uwagę na proekologiczne aspekty prowadzonej działalności. Dzięki wdrożeniu nowego rozwiązania firmy Miraclon wyznaczamy nowe standardy w obszarze zrównoważonego rozwoju w produkcji form drukowych, przy zachowaniu najwyższej ich jakości, charakterystycznej dla wszystkich rozwiązań spod znaku Flexcel NX”.

Wykonane w systemie Flexcel NX Ultra przez Fleksograf formy drukowe są wykorzystywane do zadrukowywania różnych podłoży: opakowań giętkich, kartonów pudełkowych czy etykiet. Polski rynek obfituje w instalacje rozwiązań z rodziny Flexcel, co przełożyło się na wysoką frekwencję klientów z naszego kraju, odwiedzających stoisko Miraclon podczas targów Labelexpo Europe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.