Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Design Group pierwszym polskim użytkownikiem Colorado M-Series

Design Group pierwszym polskim użytkownikiem Colorado M-Series

Podwarszawska agencja reklamy Design Group jako pierwsza w Polsce zakupiła najnowszą drukarkę rolową Canon Colorado M5W. To najwyższa dostępna konfiguracja tej superszybkiej, modułowej drukarki z możliwością druku w kolorze białym (CMYKW) oraz opcją wykończenia FLXfinish+. Jest to już trzecia maszyna Colorado – obok modeli 1640 i 1650 – w parku maszynowym Design Group, a poza maszynami roll-to-roll firma posiada także ploter płaski Arizona 6170 XTS.

Seria M Colorado zadebiutowała na rynku rozwiązań wielkoformatowych w marcu tego roku. To pierwsza tego typu modułowa konstrukcja, która daje możliwość konfiguracji wybranych parametrów za pomocą software’u, bez konieczności instalowania dodatkowych komponentów sprzętowych. W zależności od modelu bazowego (M3, M3W, M5 i M5W) w ramach jednej maszyny można aktywować (także tymczasowo) wybrane moduły i funkcjonalności, takie jak m.in. druk dwustronny, druk w kolorze białym czy technologię wykończenia FLXfinish+.

Jak podkreśla Canon, łatwość aplikacji białego tuszu UVgel, który działa jak pozostałe kolory CMYK (bez lakieru czy manualnej wymiany dysz) to przełom w produkcji materiałów reklamowych i dekoracji wnętrz. Także pod względem wydajności – w porównaniu do technologii lateksowych i solwentowych, aplikacja tuszu UVgel jest nawet trzy razy szybsza, także w trybie wielowarstwowym. Warstwa białego tuszu jest odpowiednio elastyczna i trwała jednocześnie, przez co bez problemu nadaje się do nakładania kolejnych warstw lub wykończenia niemal natychmiast po wyjęciu z drukarki. Co więcej, druk białym atramentem za pomocą Colorado M zużywa o 40% mniej tuszu i generuje mniej odpadów, ponieważ nie wymaga żadnych dodatkowych konfiguracji czy działań konserwacyjnych.

Kolejną nowatorską technologią wykorzystaną w Colorado M5W jest FLXfinish+, czyli możliwość druku z wykończeniem matowym, błyszczącym lub w trybie mieszanym w ramach jednego przebiegu. Funkcjonalność ta daje zupełnie nowe możliwości druku na szerokiej gamie mediów z aksamitnym, matowym wykończeniem – np. przy materiałach do wystroju wnętrz takich jak tapety czy okleiny ścienne – lub błyszczącym – np. do grafik ekspozycyjnych czy zadruku opakowań.

Dostępność nowych form wykończenia oznacza, że klienci Design Group mogą od teraz wykorzystać w pełni możliwości mediów, takich jak folia samoprzylepna, płótno, tkaniny banery zewnętrzne, grafiki okienne, ale także bardziej ekonomicznych, niepowlekanych papierów wrażliwych na wysoką temperaturę.

„Nieustanny rozwój i otwarcie się na nowe aplikacje – często unikatowe w skali całego rynku reklamy wizualnej – to nasze priorytety. Wysoka jakość materiałów, powtarzalność kolorystyczna i krótkie terminy realizacji są dla nas standardem. Ogromną wartością są dla nas budowane przez lata relacje z klientami i możliwość proponowania im nowych, niestandardowych usług. Dlatego nieustannie rozbudowujemy nasz park maszynowy i szukamy rozwiązań, które zoptymalizują naszą pracę. Na co dzień pracujemy na większości popularnych materiałów, takich jak drewno, pleksi, sklejka, szkło czy cała gama papierów i folii. Dzięki nowym możliwościom wykończenia, jesteśmy w stanie nadać naszym materiałom indywidualny charakter, zgodny z linią marki lub aktualnym charakterem kampanii” – mówi Michał Sokołowski, właściciel Design Group.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.