Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk cyfrowy bez ograniczeń dyktowanych kształtem

Druk cyfrowy bez ograniczeń dyktowanych kształtem

Firma Mimaki Europe podczas targów Fespa 2024 (Amsterdam, 19–22 marca) zaprezentowała premierowo ulepszony opcjonalny system przeznaczony do płaskich ploterów drukujących UV serii UJF, umożliwiający bezpośredni, „bezszwowy” zadruk 360° na przedmiotach cylindrycznych (także pochyłych i stożkowatych). Przystawka o nazwie Kebab HS zapewnia trzykrotnie wyższą wydajność niż jej popularny poprzednik (w regionie EMEA zainstalowano ponad 1,6 tys. urządzeń Kebab MkII).

Jak podaje Mimaki, średnio co piąty użytkownik ploterów serii UJF decyduje się na uzupełnienie dotychczasowego sprzętu w ten opcjonalny system. Drukarki płaskie wyposażone w opcję Kebab mogą osiągnąć trójwymiarowy druk bezpośredni na przedmiocie, zwiększając różnorodność możliwości drukowania.

Bazując na możliwościach modelu MkII, nowy Kebab HS osiąga wyższy poziom produktywności i wydajności. Potrzebuje ok. 10 min na zadruk jednego przedmiotu, dzięki czemu jest rozwiązaniem odpowiednim dla użytkowników obsługujących zamówienia średniej wielkości za pomocą jednej drukarki. Jeszcze bardziej rozszerza też możliwości zastosowania w druku UV, umożliwiając personalizację zarówno na cylindrycznych, jak i stożkowanych przedmiotach o pochyłych bokach.

Przystawkę można szybko zamontować – trzeba jedynie przymocować główny element do stołu drukarki UJF, a certyfikowani technicy serwisu zadbają o resztę. Obecne modele Kebab MkII i Kebab MkII L są zalecane dla klientów drukujących na materiałach o małej średnicy (50 mm lub mniej) i materiałach dłuższych niż 280 mm.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.