Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk zmiennych danych na potrzeby rynku reklamy

Druk zmiennych danych na potrzeby rynku reklamy

Rynek reklamowy szybko się zmienia. Coraz częściej akcje reklamowe szyte są na miarę potencjalnych klientów i kierowane do konkretnych odbiorców. Przygotowanie materiałów promocyjnych dla odbiorców znanych z imienia i nazwiska znacznie zwiększa skuteczność kampanii i obniża koszty. Do realizacji nowych wyzwań, produkcji materiałów w niewielkiej liczbie egzemplarzy i z krótkim terminem realizacji, świetnie nadaje się druk cyfrowy.

Pozwala szybko i tanio wykonać nawet niewielkie zlecenia, dotrzeć z informacjami do osób, na których nam zależy. Technologia cyfrowa pozwala na druk dokładnie takiej ilości materiałów, jaka jest nam potrzebna w danym momencie, eliminując konieczność gromadzenia zapasów i posiadania magazynów. Drukowanie dokumentów, w których zmieniają się dowolne elementy, takie jak obraz czy tekst, jest możliwe dzięki technologii VDP (Variable Data Print). Zmianie ulegają wówczas informacje dostarczane z bazy danych.
Konica Minolta oferuje drukarniom kompleksowe rozwiązania z zakresu organizacji procesu produkcji druku personalizowanego, od analizy danych klientów, poprzez generowanie zmiennych danych, po ich wydruk i końcową obróbkę dokumentów. Tworzenie korespondencji seryjnej i łatwe indywidualizowanie wiadomości umożliwia aplikacja do personalizacji druku PrintShop Mail. Pozwala ona zmieniać nazwiska, adresy, obrazy na dokumentach, podpisy i kody kreskowe. Dzięki szablonom upraszcza tworzenie dokumentów, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie wymaga przeprowadzania długich szkoleń pracowników. To zatem doskonałe narzędzie dla firm świadczących usługi mailingowe i prowadzących masową korespondencję z klientami. Do druku materiałów promocyjnych najlepiej używać urządzeń produkcyjnych, takich jak np. systemy Konica Minolta z serii bizhub PRESS. Pozwalają one m.in. na druk na nośnikach o grubości nawet do 350 g/m2. Dzięki temu można ich używać np. do zadruku opakowań kartonowych, na których można umieszczać komunikaty reklamowe. Nie bez znaczenia są szerokie możliwości wykańczania w linii, co znacznie obniża koszty i przyśpiesza pracę.
Adam Bieniewski, Production Printing & Solutions Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.