Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Druk24h z nową maszyną cyfrową

Druk24h z nową maszyną cyfrową

Paweł Grot (Druk24h) i Agnieszka Głowacka (Fujifilm)

W jednym z trzech warszawskich oddziałów firmy Druk24h od kilku miesięcy pracuje nowa, wysokowydajna maszyna cyfrowa Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, obecnie działa na pełne dwie zmiany przez wszystkie dni tygodnia. Realizuje różne zlecenia o charakterze komercyjnym – od jednej sztuki do nakładów sięgających setek czy nawet tysięcy egzemplarzy.

Druk24h to marka znana na warszawskim rynku usług druku „na żądanie” od ponad ćwierćwiecza. Dwa punkty – zlokalizowane przy ul. Polnej (tu trafiła maszyna Fujifilm) i ul. Postępu – oferują usługi druku w technologii cyfrowej, zarówno mało- jak i wielkoformatowego, skierowane do firm, instytucji i osób prywatnych. Przedstawiciele tej ostatniej grupy bardzo często trafiają tu prosto z ulicy, traktując Druk24h jako dostępny w trybie 24/7 punkt, zapewniający profesjonalną obsługę poligraficzną w zakresie ulotek, broszur czy wydruków wielkoformatowych. Trzeci oddział firmy znajduje się przy ul. Jutrzenki – jest to specjalistyczne centrum produkcyjne, wyposażone w liczne maszyny drukujące, ale też wykańczające. Tu ma miejsce oklejanie samochodów, budowa całych systemów wystawienniczych oraz systemów identyfikacji wizualnej.

„Naszą siłą z pewnością jest wszechstronność (w stałej ofercie mamy ok. 1450 różnych produktów poligraficznych), terminowość i jakość – o tę ostatnią dbają maszyny produkcyjne, takie jak niedawno zakupiona Revoria Press PC1120. Wciąż modernizujemy i rozbudowujemy nasz park sprzętowy, ale firmę stanowią przede wszystkim ludzie – mam szczęście pracować z wykwalifikowanym, 130-osobowym zespołem, który przez wszystkie dni tygodnia, o każdej porze dnia i nocy, dba o sprawną realizację usług klientów” – mówi Paweł Grot, prezes zarządu Druk24h.

„Revoria, podobnie jak rozważane rozwiązania konkurencyjne, została poddana przez nas wszechstronnym testom, na różnych podłożach, gramaturach, o zróżnicowanej kolorystyce, uwzględniającej także trudne do uzyskania w elektrofotografii kolory, w tym specjalne. Wypadła w nich zdecydowanie najlepiej, odwzorowując m.in. w sposób bardzo dobry naszą firmową barwę pomarańczową – Pantone 021. Z dostawą maszyny świadomie nieco się wstrzymaliśmy, by trafiła ona prosto do nowo otwartego oddziału przy ul. Polnej” – dodaje Paweł Grot, a Sławomir Skrobek, menedżer punktów usługowych i działu sprzedaży Druk24h, uzupełnia: „Dodatkowym argumentem, przemawiającym za zakupem maszyny Fujifim, był fakt, że od wielu lat mamy bardzo dobre relacje z właścicielem firmy MKPress, która jest autoryzowanym partnerem handlowym i serwisowym tego producenta. Także przy tej współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi, jaką nam zapewniono”.

Fujifilm wśród zalet modelu Revoria Press PC1120 wymienia m.in. wysoką prędkość, możliwość rozbudowy o dodatkowe kolory (łącznie 10 stacji kolorystycznych), szerokie spektrum obsługiwanych podłoży, ale też przyjazną dla użytkownika, intuicyjną obsługę. Sławomir Skrobek potwierdza: „Maszyna, mimo że należy do klasy urządzeń produkcyjnych, nie jest skomplikowana w obsłudze, więc wiele osób zatrudnionych w naszym śródmiejskim oddziale ma z nią do czynienia. To duży atut, gdyż zwiększa elastyczność w kontekście realizacji zleceń i tempa ich wykonania. Mamy własny dział graficzny, więc – nawet gdy klient ma problem z plikiem bądź z projektem – służymy mu pomocą. Oczywiście praca, która trafia do Revorii, musi odpowiadać jej specyfice pod względem formatu czy nakładu. Naszego klienta tak naprawdę nie interesuje bowiem, w jakiej technologii na którym urządzeniu jego zlecenie jest realizowane. Ma być wykonane z wysoką jakością, oferować właściwą reprodukcję barwną i dostępne bądź dostarczone na czas. Revoria znacząco nam w tym pomaga”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.