Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarki wielkoformatowe do rysunków technicznych i plakatów

Drukarki wielkoformatowe do rysunków technicznych i plakatów

Canon wprowadza na rynek nową serię drukarek – imagePROGRAF TM. Zawiera ona trzy modele w formacie A0+: TM-355, TM-350 i TM-340 oraz dwa w formacie A1+: TM-255 i TM-240. Urządzenia, wykorzystujące nowo opracowany atrament magenta, są przeznaczone dla użytkowników z takich sektorów jak np. architektura, inżynieria, budownictwo (pliki CAD), ale też produkcja, handel detaliczny, hotelarstwo czy edukacja, którzy wymagają wysokojakościowych, precyzyjnych wydruków.

Udoskonalona konstrukcja korpusu i niewielka powierzchnia zapewniają, że zmieszczą się one w każdej przestrzeni biurowej lub handlowej, nawet w połączeniu z opcjonalnym skanerem wielkoformatowym.

Seria imagePROGRAF TM jest wyposażona w nowo opracowany mechanizm przetwarzania obrazu L-COA PRO II, który umożliwia szybkie uruchamianie. TM-355/350 oferuje najwyższą prędkość drukowania do 3,2 str./min, czyli ok. 28% szybciej niż poprzednie modele.

Urządzenia wykorzystują udoskonalone, wodoodporne atramenty pigmentowe, zapewniające bardziej żywe kolory nawet na niepowlekanym papierze. Dzięki nowo zaprojektowanemu procesorowi do przetwarzania obrazu i zoptymalizowanemu atramentowi magenta oferują bardzo dobre odwzorowanie koloru czerwonego, co przekłada się na żywą reprodukcję i ostrzejsze kontrasty, a zarazem oznacza większą wyrazistość podczas zaznaczania poprawek i korekt na rysunkach CAD lub wyświetlania krytycznych adnotacji technicznych. Drukarki mogą produkować także przyciągające wzrok, trwałe plakaty i dekoracje punktów sprzedaży; możliwy jest zadruk bez marginesów, z wykorzystaniem całej szerokości roli.

Urządzenia są standardowo wyposażone w funkcję kalibracji kolorów. Nowa płaska konstrukcja ułatwia zmianę rolek papieru. Duży panel dotykowy wyświetla szerokość i rodzaj papieru, a także informacje dotyczące ilości pozostałego w roli papieru i atramentu.

Urządzenia z serii TM są dostarczane z oprogramowaniem Direct Print Plus, co oznacza, że wiele plików w różnych formatach można zamówić do drukowania w partii za pomocą prostej operacji przeciągania i upuszczania. Dostępna jest też autorska aplikacja PosterArtist do tworzenia oryginalnych projektów plakatów i ulotek.

Seria imagePROGRAF TM uzyskała złotą ocenę produktu w amerykańskim rejestrze EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool), najwyższy poziom rejestracji w dziedzinie produktów do przetwarzania obrazu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.