Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia ABC z nowym ploterem

Drukarnia ABC z nowym ploterem

Instalacja plotera

Drukarnia ABC niedawno zdecydowała się na poszerzenie parku maszynowego o ploter wielkoformatowy Mutoh ValueJet 1324X z oferty firmy Amagraf. To kolejna inwestycja zrealizowana przy udziale tego dostawcy, który od wielu lat nie tylko zaopatruje zakład w Piotrkowie Trybunalskim w sprzęt i materiały eksploatacyjne, ale też serwisuje pracujące tam urządzenia.

Drukarnia ABC to rodzinna firma oferująca szeroki wachlarz usług związanych z poligrafią i reklamą. Zajmuje się produkcją banerów, tablic, ulotek, wizytówek, recept i innych druków akcydensowych wykorzystując do tego technologię offsetową i cyfrową. „Elastycznie podchodzimy do potrzeb naszych klientów – mówi Wojciech Florczyk, który wraz z żoną Ewą prowadzi drukarnię. – Jakość i terminowość są dla nas priorytetowe, dlatego z jednej strony musimy dbać o maszyny w naszym parku sprzętowym (w tym zakresie nieoceniony jest dla nas serwis Amagrafu), ale również nieustannie musimy się rozwijać – tu liczy się doradztwo tego dostawcy i jego elastyczne podejście do naszych potrzeb. Kolejna maszyna Mutoh była jednym z elementów tego rozwoju. Ponieważ postanowiliśmy zmodernizować nasz park maszynowy, zdecydowaliśmy się na ploter od tego samego producenta. Cenimy sobie bowiem jakość, jaką oferują te urządzenia. Ważnym argumentem przemawiającym za tym zakupem była również możliwość korzystania z tych samych materiałów eksploatacyjnych, których już używamy w naszej firmie i które również dostarcza Amagraf.

Ewa Florczyk dodaje: „Nasze wybory dotyczące urządzeń z oferty Amagraf wynikają z niemal 25-letniej znajomości, a także z zaufania, jakim darzymy tego dostawcę. Wcześniej za jego pośrednictwem kupiliśmy m.in. wieżę Duplo, układarkę i falcerkę, a także powielacze cyfrowe. Od lat Amagraf serwisuje również naszą maszynę do druku cyfrowego oraz wcześniej zakupiony ploter firmy Mutoh. Najnowszy ploter spełnił nasze oczekiwania: dzięki tej inwestycji mogliśmy przyspieszyć pracę, ponieważ możemy teraz drukować na różnych podłożach w tym samym czasie, a w efekcie – szybciej obsługiwać klientów. Co więcej posiadanie nowej, wysokiej klasy maszyny wyróżnia nas na tle innych tego typu firm działających w naszym regionie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.