Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia August Faller zwiększa możliwości produkcyjne

Drukarnia August Faller zwiększa możliwości produkcyjne

Od lewej: Mariusz Kantyka, Adam Śmietański, Krzysztof Krupa, Bartosz Ciesiołkiewicz – wszyscy reprezentują drukarnię August Faller
Fot. Koenig & Bauer (CEE)

Zwiększenie rocznej produkcji opakowań kartonowych o ok. 20% (z obecnych 850 mln do ponad 1 mld szt.), poprawa wydajności i jakości realizowanych zleceń, szybsza obsługa klientów – to priorytetowe kwestie, jakie przyświecały drukarni August Faller z Łodzi przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w nową, półformatową maszynę offsetową. Siedmiokolorowa Rapida 76-7-LTTL ALV3 z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie tu pracę w 1. kwartale przyszłego roku, znacząco wpływając na moce produkcyjnego tego zakładu poligraficznego, specjalizującego się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego.

August Faller to grupa poligraficzna zrzeszająca drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier, specjalizująca się w obsłudze firm farmaceutycznych w zakresie opakowań, etykiet i ulotek. Drukarnia w Łodzi, koncentrująca swoją działalność na opakowaniach kartonowych, powstała w 2013 r. i jest obecnie – jak zapewnia jej dyrektor, Krzysztof Krupa – bardzo silną częścią struktur całego koncernu, czego wyrazem jest realizowana właśnie inwestycja m. in. w nową maszynę offsetową.

Półformatowa Rapida 76-7-LTTL ALV3 to pierwsza tego typu konfiguracja w Polsce, stanowiąca część kompleksowego planu inwestycyjnego. Maszyna jest wyposażona w siedem zespołów drukujących, dwie wieże lakierujące (w tym UV), liczne systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz rozwiązania w zakresie logistyki stosu, dostosowane do całej linii logistycznej funkcjonującej w drukarni. „Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych – mówi Krzysztof Krupa. – Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która – przy wielu agregatach – jest dość kompaktowa. O wyborze dostawcy nowej maszyny zdecydowała również zapowiadana przez Koenig & Bauer opieka posprzedażowo-serwisowa oraz testy druku, wykonane w centrali producenta w Radebeul, które pokazały, że maszyna bez problemu radzi sobie z naszymi najtrudniejszymi pracami. Duże wrażenie zrobiły na nas liczne systemy kontrolno-pomiarowe, działające w trybie inline oraz możliwość połączenia maszyny – poprzez specjalny moduł – z naszym systemem MIS”.
Potencjał produkcyjny łódzkiego zakładu systematycznie rośnie. „W ostatnich latach są to wzrosty skokowe – podkreśla dyrektor drukarni. – Nasza produkcja, realizowana na czterech maszynach półformatowych, zwiększyła się w ostatnich dwóch latach z 630 do 850 mln opakowań rocznie. W roku 2021, za sprawą nowej inwestycji, odnotujemy kolejny skok wydajnościowy, sięgający – jak zakładamy – 20%. Mamy nadzieję, że odczują to przede wszystkim nasi klienci, których będziemy w stanie obsłużyć sprawniej i szybciej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Intensywnie pracujemy nad ostatnim tegorocznym wydaniem „Świata DRUKU”. Będzie jak zwykle wyjątkowe i trafi do rąk naszych Czytelników tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wśród tematów przewodnich grudniowego wydania znajdą się: materiały poligraficzne, komunikacja wizualna, druk cyfrowy wielkoformatowy, druk na tekstyliach, upominki reklamowe i dekoracje okolicznościowe, ekologiczne rozwiązania w poligrafii, nauka i szkolnictwo poligraficzne. W numerze także sekcja „Etykiety samoprzylepne”, a w niej relacja z Pre-Kongresu „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za współpracę w tym niewątpliwie trudnym i wymagającym roku oraz zachęcamy do udziału w świątecznym wydaniu i – tradycyjnie – do złożenia życzeń Państwa klientom w wybranej formie. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Jest to produkt łączący tradycyjną drukowaną reklamę wraz z komunikacją internetową – choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie banneru na stronie: www.swiatdruku.eu.

Już 10 grudnia br. w godz. 9–17, za pośrednictwem platformy Click Meeting odbędzie się organizowane co roku przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy szkolenie „Poligrafia w marketingu”. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.
Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Jego cel to zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią. W trakcie szkolenia zapewniamy możliwość zadawania pytań trenerowi, który postara się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, aby obcowanie ze sztuką poligrafii stało się łatwe i przyjemne.
Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Serdecznie zapraszamy!

W dniach 26 października – 12 listopada br. odbyło się wydarzenie online o nazwie Printing United Digital Experience, skierowane do wszystkich segmentów branży poligraficznej z całego świata i poruszające tematy dotyczące m.in. technologii, materiałów eksploatacyjnych, edukacji, oprogramowania czy usług. Organizator tego globalnego wydarzenia – Printing United Alliance – podał, że ogółem wzięło w nim udział ponad 8,2 tys. zarejestrowanych osób z 5,7 tys. firm i 108 krajów (odnotowano ponad 100 tys. odsłon platformy internetowej i obejrzano ponad 7,5 godzin nagrań; liczba ta stale rośnie, ponieważ do końca stycznia 2021 r. można bezpłatnie się rejestrować i korzystać z zasobów platformy).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.