Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia August Faller zwiększa możliwości produkcyjne

Drukarnia August Faller zwiększa możliwości produkcyjne

Od lewej: Mariusz Kantyka, Adam Śmietański, Krzysztof Krupa, Bartosz Ciesiołkiewicz – wszyscy reprezentują drukarnię August Faller
Fot. Koenig & Bauer (CEE)

Zwiększenie rocznej produkcji opakowań kartonowych o ok. 20% (z obecnych 850 mln do ponad 1 mld szt.), poprawa wydajności i jakości realizowanych zleceń, szybsza obsługa klientów – to priorytetowe kwestie, jakie przyświecały drukarni August Faller z Łodzi przy podejmowaniu decyzji o inwestycji w nową, półformatową maszynę offsetową. Siedmiokolorowa Rapida 76-7-LTTL ALV3 z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie tu pracę w 1. kwartale przyszłego roku, znacząco wpływając na moce produkcyjnego tego zakładu poligraficznego, specjalizującego się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego.

August Faller to grupa poligraficzna zrzeszająca drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier, specjalizująca się w obsłudze firm farmaceutycznych w zakresie opakowań, etykiet i ulotek. Drukarnia w Łodzi, koncentrująca swoją działalność na opakowaniach kartonowych, powstała w 2013 r. i jest obecnie – jak zapewnia jej dyrektor, Krzysztof Krupa – bardzo silną częścią struktur całego koncernu, czego wyrazem jest realizowana właśnie inwestycja m. in. w nową maszynę offsetową.

Półformatowa Rapida 76-7-LTTL ALV3 to pierwsza tego typu konfiguracja w Polsce, stanowiąca część kompleksowego planu inwestycyjnego. Maszyna jest wyposażona w siedem zespołów drukujących, dwie wieże lakierujące (w tym UV), liczne systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz rozwiązania w zakresie logistyki stosu, dostosowane do całej linii logistycznej funkcjonującej w drukarni. „Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych – mówi Krzysztof Krupa. – Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która – przy wielu agregatach – jest dość kompaktowa. O wyborze dostawcy nowej maszyny zdecydowała również zapowiadana przez Koenig & Bauer opieka posprzedażowo-serwisowa oraz testy druku, wykonane w centrali producenta w Radebeul, które pokazały, że maszyna bez problemu radzi sobie z naszymi najtrudniejszymi pracami. Duże wrażenie zrobiły na nas liczne systemy kontrolno-pomiarowe, działające w trybie inline oraz możliwość połączenia maszyny – poprzez specjalny moduł – z naszym systemem MIS”.
Potencjał produkcyjny łódzkiego zakładu systematycznie rośnie. „W ostatnich latach są to wzrosty skokowe – podkreśla dyrektor drukarni. – Nasza produkcja, realizowana na czterech maszynach półformatowych, zwiększyła się w ostatnich dwóch latach z 630 do 850 mln opakowań rocznie. W roku 2021, za sprawą nowej inwestycji, odnotujemy kolejny skok wydajnościowy, sięgający – jak zakładamy – 20%. Mamy nadzieję, że odczują to przede wszystkim nasi klienci, których będziemy w stanie obsłużyć sprawniej i szybciej”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.