Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Hedom modernizuje introligatornię

Drukarnia Hedom modernizuje introligatornię

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

„Jesteśmy firmą poligraficzną o ugruntowanej pozycji rynkowej, dysponujemy doświadczeniem zdobywanym przez dekady. Realizujemy zamówienia dla klientów korporacyjnych, sektora publicznego oraz klientów indywidualnych. Produkujemy opakowania – współpracując w tym zakresie głównie z okolicznymi hutami szkła, ale również z firmami z Niemiec, Anglii czy Danii – a także plakaty, katalogi czy etykiety. Dla naszych stałych klientów drukujemy także gazety, broszury czy różnego rodzaju instrukcje obsługi.

Chcąc zapewnić zleceniodawcom terminowość oraz – sobie samym – bezpieczeństwo w zakresie ciągłości produkcji i dostaw, podjęliśmy decyzję o zmodernizowaniu naszej introligatorni. Poszukiwaliśmy konkretnego rozwiązania dla naszych aktualnych potrzeb. Przede wszystkim zależało nam na linii, która zapewni szeroki zakres zbieranych formatów, wytwarzamy bowiem instrukcje o małych rozmiarach docelowych np. 110 × 110mm lub 148 × 80mm. System Duplo, na który ostatecznie się zdecydowaliśmy, pozwala nam sprawnie zbierać takie formaty. Dzięki temu proces realizacji wykonywanych przez nas zamówień tego typu znacznie się skrócił” – mówi Bolesław Murdzek, właściciel drukarni.

Drukarnia Hedom posiada kompletne studio graficzne, naświetlarnię CtP oraz offsetowe i cyfrowe maszyny drukujące. Jednak, aby proces sprawnej realizacji zleceń przebiegał bez zakłóceń, również introligatornia drukarni musi być wyposażona w sprzęt usprawniający zachodzące w niej procesy.

„Oferujemy kompleksową obsługę i pełne doradztwo w zakresie przygotowania materiałów do druku oraz procesów wykończeniowych – mówi Bolesław Murdzek. – Dzięki zakupowi linii Duplo 600i znacznie skrócił się czas realizacji zamówień, co wpłynęło korzystnie na nasze relacje z kontrahentami. Mogą oni liczyć na terminowe wykonanie ich zamówień, a na tym szczególnie nam zależy. Nowoczesny park maszynowy jest niezbędnym elementem wysokiej jakości druku, dotyczy to również systemów wykańczających. Ważny jest dla nas też partner tych inwestycji. W przypadku Duplo na każdym etapie mogliśmy liczyć na pomoc pracowników tej firmy: od przedstawiciela handlowego, który pomógł wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla naszej firmy, jak również umożliwił nam przeprowadzenie prób na już zainstalowanej linii; poprzez techników, którzy sprawili, że urządzenie drugiego dnia po wdrożeniu było gotowe do pracy, a pracownicy nie mieli żadnych problemów z jego obsługą. Maszyna bowiem jest prosta w obsłudze, a jej przezbrojenie jest stosunkowo krótkie i nie wymaga manualnej pracy operatorów, co bywa czasami trudne, a przede wszystkim czasochłonne”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.