Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Ipress Studio doposaża introligatornię

Drukarnia Ipress Studio doposaża introligatornię

Od lewej: Rajmund Życzyński i Sebastian Lis

Po niespełna miesiącu użytkowania multifinisher Duplo Docucutter DC-618 został „pracownikiem miesiąca” w drukarni Ipress Studio z Nowego Sącza. Maszyna została zakupiona po wizycie na targach RemaDays, pokonując wcześniej – przy wyborze urządzenia do wykańczania przez kierownictwo firmy – konkurencyjne systemy. Jak się szybko okazało, inwestycja znacząco przyspieszył tu procesy produkcyjne w introligatorni tego zakładu, co wpłynęło na całokształt jego wydajności.

Wdrożenie multifinishera Docucutter DC-618 niemal natychmiast wpłynęło na naszą pracę – mówi Rajmund Życzyński, właściciel drukarni. – Przede wszystkim znacząco zwiększył on naszą wydajność. Wcześniej te same procesy, które obecnie sprawnie wykonujemy w jednym urządzeniu, realizowaliśmy na gilotynie i bigówce. Po zakupie maszyny z oferty Duplo nie tylko dwukrotnie przyspieszyliśmy realizację zleceń, ale mogliśmy sprzedać bigówkę, ponieważ w krótkim czasie przenieśliśmy prawie całość naszej dotychczasowej produkcji na Docucuttera. Już w pierwszym miesiącu pracy z tym systemem uznaliśmy go – traktując to oczywiście z przymrużeniem oka – za pracownika miesiąca. Mam na myśli rzecz jasna prace, jakie udało się zrealizować w tym urządzeniu, bo okazało się, że są ich takie ilości, jakie wcześniej były dla nas nieosiągalne w tak krótkim czasie. Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że poprawa efektywności naszej produkcji będzie tak duża dzięki tak niewielkiemu urządzeniu”.

Multifinisher Duplo Docucutter DC-618 to w pełni automatyczne, kompaktowe rozwiązanie do obsługi wydruków cyfrowych, krótkich serii i zmiennych nakładów. „Te dominują w naszej firmie – podkreśla Rajmund Życzyński. – Obecnie produkujemy przede wszystkim papeterię ślubną, wykonując dla naszych klientów – we własnym zakresie – wszystkie produkty, które przy tej okazji są potrzebne. Wcześniej ich obsługa wymagała od nas nakładu pracy przy obsłudze gilotyny, a następnie bigówki, co znacząco wydłużało czas i niejednokrotnie generowało błędy. Obecnie nasi pracownicy mogą zająć się czymś innym, a system Duplo znacznie szybciej wykona za nich tę samą pracę, zapewniając przy tym doskonałą jakość. Warto podkreślić, że jest ona przeznaczona do produkcji różnego rodzaju materiałów z zakresu szeroko pojętego akcydensu, realizowanych w trybie „na żądanie” – od wizytówek, poprzez karty okolicznościowe, zaproszenia (w tym realizowane tu w dużej mierze zaproszenia ślubne), pocztówki, foldery, karty menu, winietki, okładki i wiele innych. System wykorzystujemy do wszystkich tych prac, które – obok papeterii ślubnej, a także wydruków wielkoformatowych, gazet, książek, kalendarzy, różnego rodzaju informatorów, jakie również realizujemy, stanowią znaczący procent naszej produkcji”.

„Potrzeba inwestycji w zakresie introligatorni – jak mówi Rajmund Życzyński – była w drukarni odczuwana już od jakiegoś czasu. Zakup Duplo otworzył przed nami zupełnie nowe możliwości, z których nie zdawałem sobie nawet sprawy. Mając bowiem nawet najlepszy sprzęt drukujący, niewiele z nim zdziałamy, nie mając sprawnej introligatorni. Obecnie klient oczekuje, że jego zlecenie będzie wykonane niemal natychmiast. Bez wydajnych systemów do wykańczania nie jest to możliwe, dlatego tak bardzo doceniliśmy maszynę Duplo już po bardzo krótkim czasie. Okazało się bowiem, że nie moglibyśmy wykonać we własnym zakresie wszystkich zleceń dotyczących chociażby zaproszeń ślubnych, które potrzebne były klientom przed minionymi świętami, a ponieważ były to naprawdę ogromne ilości – nie dalibyśmy sobie z tym rady. Z Duplo nie tylko to się udało, ale wykonaliśmy je perfekcyjnie mając zapas czasowy, co dało nam również poczucie bezpieczeństwa”.

Oprócz standardowych DC-618 posiada specjalne moduły, w które – w zależności od potrzeb drukarni – można doposażyć maszynę: ręcznie ustawiany moduł perforacji i bigowania wzdłużnego. „Po analizie naszych potrzeb doszedłem jednak do wniosku, że na ten moment nie będą nam one potrzebne, ale być może kiedyś powstanie taka potrzeba, a modułowa budowa pozwala na rozbudowanie tej maszyny, co również jest jej dużą zaletą” – mówi Rajmund Życzyński.

Właściciel Ipress Studio zwraca uwagę także na prostotę obsługi urządzenia: „Ponieważ jesteśmy małą firmą, każdy nasz pracownik obsługuje wiele urządzeń w drukarni. W przypadku tej maszyny nie było z tym najmniejszego problemu”. Maszyna oferuje dodatkowe wsparcie w postaci software’u, w którym można programować nieograniczoną liczbę nowych zadań. Dodatkowym ułatwieniem jest tu również automatyczna impozycja. „Wszystko to sprawia, że możemy realizować nasze zlecenia poprawnie już od pierwszego arkusza, co wpływa również na duże oszczędności papieru. Dzięki znacznikowi pasowania system automatycznie koryguje przesunięcia obrazu względem arkusza, wzdłuż i w poprzek. O zalecie tej funkcji przekonaliśmy się niemal od razu przy produkcji winietek ślubnych. Wcześniej zdarzało się, że następowało tu – przy procesach cięcia i bigowania – nieznaczne przesunięcie, teraz są one wykonane perfekcyjnie” – podkreśla Rajmund Życzyński, i wspomina o jeszcze jednym istotnym elemencie decydującym o wyborze maszyny z oferty Duplo – dostawcy. „To trzecie urządzenie tego dostawcy w naszej drukarni. Ze wszystkich wcześniejszych jesteśmy bardzo zadowoleni, a to najnowsze przerosło nasze oczekiwania. Czujemy się dzięki niemu bezpieczniej, co jest dla nas szczególnie istotne. Klient bowiem jest dla nas najważniejszy, a dzięki DC-618 możemy dostarczać mu produkt o jeszcze wyższej jakości w znacznie krótszym czasie”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.