Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia JKB Print zwiększa konkurencyjność

Drukarnia JKB Print zwiększa konkurencyjność

Krystian Barciński przy nowym urządzeniu

Warszawska drukarnia internetowa JKB Print, specjalizująca się w produkcji książek, materiałów marketingowych – przede wszystkim katalogów (m.in. klejonych), materiałów biurowych oraz druków samokopiujących, zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup oklejarki PUR. Wybór właściciela firmy, Krystiana Barcińskiego, padł na model PFi 6100 Duo z oferty Duplo Polska.

„Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska to nie tylko wzmocnienie naszej pozycji na rynku, ale przede wszystkim doskonała odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów” – mówi Krystian Barciński.

Wykonywanie trudnych zleceń, często w nietypowych formatach, na szerokiej palecie podłoży do druku, wygenerowało tu potrzebę wprowadzenia nowej technologii oprawy.

„Dlatego gdy nadszedł moment na inwestycję w bardziej wydajne rozwiązanie do oprawy klejonej w technologii PUR, przystosowane do oprawy ciągłej, zdecydowaliśmy się na oklejarkę z oferty Duplo. Współpracujemy ze sobą od lat. Technologia klejenia również była nam już wcześniej znana. Nowe rozwiązanie, model PFi 6100 Duo, umożliwia połączenie oprawy w technologii PUR i hot melt w jednym urządzeniu. Klej PUR aplikowany jest na grzbiet, a hot melt na boki książki, co przekłada się na szybszą, dalszą obróbkę na krajarce lub trójnożu. Dzięki temu, że oklejarka Duplo ma zamknięty klejownik PUR, zwiększyliśmy udział niskonakładowych zleceń, nawet od 1 sztuki. Zamknięty klejownik pozwala również w prosty sposób utrzymać urządzenie w czystości, co z kolei przekłada się na jego bezawaryjność. Dzięki możliwości oprawy nawet jednej książki, bez straty kleju, nowa oklejarka zwiększyła naszą elastyczność i wpłynęła na przyspieszenie realizacji zleceń, nawet tych bardziej skomplikowanych. Oprawa – od cienkich książek po grube katalogi – bez względu na rodzaj podłoża, łączenie okładki na sztywnym kartonie ze środkami na spulchnionym papierze, czy też prace ze skrzydełkami (lub jednym skrzydełkiem) nie stanowią już żadnego problemu” – mówi właściciel JKB.

Oprawa w technologii PUR to – jak podkreśla Krystian Barciński – gwarancja wysokiej trwałości oprawy. Książki są dzięki niej bardziej odporne na uszkodzenia, otwierają się na płasko i mają dłuższą żywotność niż publikacje klejone w tradycyjnej oprawie hot melt. „Technologia łączona PUR i hot melt ma kluczowe znaczenie, kiedy zlecenie jest »na już«, np. nasz klient potrzebuje publikacji na targi lub na spotkanie autorskie. Dzięki nowej oklejarce jesteśmy w stanie sprostać takim wyzwaniom” – podsumowuje właściciel JKB Print.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.