Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia Mirage Studio z nowym ploterem tnącym

Drukarnia Mirage Studio z nowym ploterem tnącym

Drukarnia Mirage Studio, oferująca zróżnicowane usługi – od druku offsetowego, przez cyfrowy oraz wielkoformatowy, po produkcję prototypów opakowań (mock-upów) – w ostatnim czasie zdecydowała się rozszerzyć swój park maszynowy o kolejny ploter tnąco-bigujący Sinajet 1007 MT. Za pomyślne wdrożenie urządzenia odpowiedzialna jest firma Grafmasz, która kilka lat wcześniej dostarczyła do warszawskiego zakładu także laminator wydruków cyfrowych Matrix 370P. Nowa inwestycja pozwoliła drukarni na wykonywanie części prac w sposób cyfrowy, bez konieczności stosowania wykrojników.

„Rozwiązanie to pozwala nam na wycinanie różnych kształtów bez konieczności oczekiwania na nowy wykrojnik, możemy wykonywać również zlecenia w mniejszych nakładach i personalizowane. Ploter oferuje możliwość rozbudowy o różne narzędzia. Wcześniej do wycinania np. naklejek używaliśmy dość prostego urządzenia innej marki, które było również zdecydowanie wolniejsze od nowego nabytku. Rozwój firmy zdeterminował potrzebę inwestycji. Wybór padł na model 1007 MT, a sam zakup poprzedziły testy z wykorzystaniem bardzo różnych aplikacji w showroomie znanego nam już dostawcy. Maszyna oferowana przez Grafmasz zdecydowanie wyróżniła się pozytywnie na tle innych testowanych modeli” – mówi Adam Zieliński, właściciel drukarni.

Szef Mirage Studio dodaje: „Ploter pracuje u nas od kilku miesięcy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Zainstalowany w naszym zakładzie egzemplarz jest wyposażony w nóż wleczony, aktywny oraz oscylację, oferuje również możliwość wycinania typu V-cut w tekturze oraz kilka wariantów bigowania. Oprócz naklejek wycinamy na nim również pudełka z tektury litej, tektury typu plaster miodu oraz materiałów typu pianka. Do zakupu przekonało nas m.in. to, że urządzenie w standardzie pozwala m.in. na odczyt kodów QR do automatycznej zmiany programów oraz moduł TCC – automatycznej kalibracji głębokości cięcia, niedostępny standardowo w innych ploterach tej klasy”.

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się m.in. w nacinaniu papieru/folii samoprzylepnej oraz cięciu materiału do grubości 2 mm, jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym (co pozwala na cięcie materiału o grubości do 10 mm), nóż V-cut (przydatny np. w produkcji prototypów pudełek) oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Wyposażenie obejmuje również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli (prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1500 mm/s, a dokładność do 0,01 mm); urządzenie ma solidną metalową konstrukcję.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.