Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukarnia internetowa PrintONE poszerzyła park maszynowy

Drukarnia internetowa PrintONE poszerzyła park maszynowy

Duża liczba różnorodnych zamówień, zmieniające się natężenie pracy i konieczność utrzymywania konkurencyjnych cen – to codzienne problemy, z jakimi borykają się drukarnie internetowe. Aby wyjść im naprzeciw, właściciel drukarni PrintONE postanowił odnowić swój park maszynowy. Jego wybór padł na Canon imagePRESS V1350 – flagowe urządzenie producenta do kolorowego druku cyfrowego w średnim i dużym nakładzie. To już czwarte urządzenie tej marki, jakie w codziennej pracy wykorzystuje firma spod Szczecina.

Na rynku wydawniczym drukuje się coraz więcej, ale w spadających nakładach. To powoduje, że spora część produkcji przenosi się z druku offsetowego na maszyny cyfrowe. A to nie tylko książki – równie duży ruch notuje się w pozostałych dziedzinach druku cyfrowego. Wzrasta popyt na kalendarze, wizytówki, plakaty, ulotki, teczki... nie mówiąc już o mniej klasycznych projektach.

Dlatego przedsiębiorcy tacy jak Michał Rajski, właściciel drukarni PrintONE spod Szczecina, stają przed zadaniem stałego unowocześniania parku maszynowego. „Na początku tego roku rozpocząłem testowanie maszyn różnych firm – mówi drukarz. – Sprawdziłem możliwości urządzeń pięciu producentów. W każdym z odwiedzonych przeze mnie showroomów spędziłem mnóstwo czasu, bo przywoziłem tam własne media i godzinami obserwowałem, jak maszyny radzą sobie z wydrukami na nich. Ostatecznie uznałem, że w moim zakąłzie najlepiej sprawdzi się maszyna Canon imagePRESS V1350”.

Model ten to najnowszy reprezentant serii, która zdobyła uznanie rynku dzięki wysokiej stabilności pracy i kolorów oraz wysokiej precyzji zadruku z obu stron. „Gwarantowana przez tę maszynę prędkość druku to aż 135 str./min, a łączny miesięczny nakład może wynieść nawet 2,4 mln stron. Co jednak najważniejsze dla takich drukarni jak PrintONE, konstruktorzy urządzenia zastosowali podciśnieniowy mechanizm podawania nośnika, optymalną ścieżkę transportu papieru dla używanego w danym momencie, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury i nowy system utrwalania POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk” – mówi Michał Młynarczyk, Professional Print Product Manager w Canon Polska.

Michał Rajski dodaje, że największy wpływ na wybór urządzenia miała oferowana przez nie stabilność pracy: „Moją uwagę zwróciła przede wszystkim płynność produkcji na różnorodnych nośnikach – od najcieńszych po najgrubsze. A to w codziennej pracy przede wszystkim brak przestojów i zacięć. Ale ważna była także wysoka jakość usług dodatkowych oraz korzystny kontrakt serwisowy, w ramach którego każdego miesiąca Canon dostarcza mi materiały eksploatacyjne i zapewnia pomoc w razie ewentualnej awarii” – wyjaśnia właściciel drukarni.

To już czwarte urządzenie Canon, jakie w codziennej pracy wykorzystuje PrintONE. Poprzednie trzy maszyny dbają o wydruk wysokojakościowych druków akcydensowych (w tym samokopiujących), okładek na grubych nośnikach oraz wnętrz książek. Najnowszy nabytek umożliwi produkcję na szerokim wachlarzu nośników, aż do gramatury 500 g/m2, a tym samym jeszcze bardziej poszerzy ofertę drukarni.

Co więcej, dodatkowym wsparciem dla pracy imagePRESS V1350 jest tak zwany Moduł Wykrywania, czyli dodatkowy moduł na bieżąco monitorujący kolor oraz dopasowanie przód/tył każdego wydruku. Automatycznie dostosowuje parametry, aby odpowiadały najlepszym ustawieniom, eliminując tym samym potrzebę czasochłonnej manualnej kalibracji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.