Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Drukexpress.pl doposaża introligatornię

Drukexpress.pl doposaża introligatornię

Drukexpress.pl – drukarnia cyfrowa obsługująca klientów nie tylko z Polski, ale też z wielu krajów Europy, w ostatnim czasie dokonała kilku znaczących dla jej działalności inwestycji. Kierownictwo firmy, chcąc wdrożyć kolejne nowe usługi, na które jest zapotrzebowanie rynku, zdecydowała o zakupie maszyny do cięcia. Wybór padł na urządzenie Duplo DC 618, które oprócz cięcia biguje i perforuje w jednym przebiegu. Jest to kolejne urządzenie z oferty tego producenta, które pracuje obecnie we wrocławskim zakładzie.

„Pierwsza inwestycja w maszynę Duplo była odpowiedzią na nasze ówczesne problemy. Zależało nam wówczas na tym, by przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej, jaką dysponowaliśmy – mówi Paweł Perdek, właściciel drukarni. – Okazało się wówczas, że zakupiony przez nas system broszurujący Duplo 150 stał się odpowiedzią na te potrzeby. Po inwestycji odnotowaliśmy znaczące wzrosty zleceń, które mogliśmy realizować w odpowiednich terminach. Dlatego przy kolejnej i w zasadzie podobnej potrzebie po raz kolejny zdecydowaliśmy się na system Duplo”.

Firma jakiś czas temu, słuchając potrzeb swoich klientów, w jeszcze większym stopniu postawiła na inwestycje związane z uszlachetnieniami, wykorzystując do tego hot-stamping, sleeking, a od niedawna również lakierowanie 3D. „To bardzo ważny dla nas kierunek, który otwiera zupełnie nowe możliwości – mówi Paweł Perdek. – Jednak, aby sprostać tego rodzaju produkcji, potrzebny jest sprzęt, który zapewni nam bezpieczne, wydajne i jakościowo dobre wykańczanie. Nie każda maszyna na rynku radzi sobie z wydrukami z lakierowaniem 3D. Okazało się, że system Duplo nadaje się do tego znakomicie i dlatego – mając również na względzie pozytywne doświadczenia z tym producentem i oferowaną przez niego najwyższej jakości obsługę – po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup systemu z jego bogatej oferty. Naszym zdaniem DC-618 jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia arkuszy, dostępnym obecnie na rynku”.

Firma zdecydowała się zakupić dodatkowe opcje do tego urządzenia, by dzięki nim móc w jeszcze większym zakresie rozbudować swoją ofertę, wprowadzając do niej nowe produkty, ale także – dzięki możliwości wykorzystania tego urządzenia do obsługi standardowych zleceń – w jeszcze większym stopniu przyspieszyć ich realizację. Inwestycja wpłynęła także na możliwość oferowania krótszych terminów realizacji niektórych produktów, ograniczyła również ilość błędów, jakie zdarzały się przy wykańczaniu prac. „Dzięki czytnikowi kodów kreskowych udało się zautomatyzować produkcję, osiągając powtarzalność – podkreśla Paweł Perdek – i najwyższą jakość gotowego produktu. Doskonale sprawdza się przy cięciu produktów lakierowanych 3D, w tym względzie nie ma konkurencji na rynku. Realizujemy na niej również cięcie innych produktów, np. wizytówek”.

Drukexpress.pl od lat specjalizuje się w naklejkach i drukach premium z uszlachetnieniami, realizowanych również na nietypowych nośnikach, choć wykonuje się tu pełną gamę produktów poligraficznych. „Duplo DC-618 to doskonałe narzędzie do wydruków lakierowanych, bo nie obserwujemy tu efektu poszarpania, jaki jest częsty w innych maszynach do cięcia. Dlatego po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Zawsze bowiem stawialiśmy przede wszystkim na wysoką jakość i terminowość realizacji zleceń. Ta inwestycja zwiększyła nie tylko potencjał produkcyjny naszej drukarni, ale doskonale wpisała się w ciąg naszych ostatnich inwestycji, jakimi były – poza urządzeniem Duplo – ploter tnąco-bigujący, wspomniana maszyna do lakierowania wybiórczego 3D, a także foliarka do złoceń 3D”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.