Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Dwukrotnie większa produktywność w druku akcydensowym

Dwukrotnie większa produktywność w druku akcydensowym

Podczas trwającego Innovation Week (o harmonogramie spotkań pisaliśmy TUTAJ) Heidelberg zaprezentował premierowo kompleksowy zestaw rozwiązań dla wysoko uprzemysłowionych drukarń akcydensowych ze znormalizowanymi procesami produkcyjnymi. Mają one podnieść produktywność w sektorze do nowego poziomu, zapewnić konkurencyjność i rentowność oraz jeszcze lepiej wspierać pracowników drukarni. Wśród najnowszych rozwiązań znalazły się: zautomatyzowany przepływ pracy od PDF do ułożonych w stos złamanych arkuszy (światowa premiera); nawigacja dla operatora i inteligentne systemy wspomagające we wszystkich modelach maszyn Speedmaster; elastyczny wybór pomiędzy drukiem cyfrowym i offsetowym; zwiększona wydajność Versafire dzięki nowemu trybowi produkcji Digital Cluster.

Proces produkcyjny oparty o Prinect Production Managera pozwala zorganizować ucyfrowione procesy w inteligentnej drukarni dzięki szerokiemu, skalowalnemu zakresowi funkcji. Zapewnia usprawnione, ekonomiczne przepływy pracy i potencjał wzrostu, nawet w mniejszych i średnich firmach. Dzięki Prinect Digital Front End (DFE) integruje nie tylko offsetowe maszyny drukarskie, ale także maszyny cyfrowe. Tryb produkcyjny Digital Cluster to nowa funkcja w Prinect DFE – umożliwia kilku maszynom cyfrowym Versafire nowej generacji współdzielenie kolejki zadań.

Podczas Innovation Week swoją premierę miała całkowicie autonomiczna produkcja. Cyfrowy system planowania Prinect Scheduler pozwala rozplanować przychodzące zadania w optymalnej kolejności w oparciu o takie kryteria, jak papier, kolorystyka i sposób złamywania. Naświetlanie płyt odbywa się w pełni automatycznie w odpowiedniej kolejności dzięki systemowi produkcyjnemu CtP Suprasetter. Prace są automatycznie ładowane bezpośrednio do pamięci maszyny drukarskiej przez program Prinect Scheduler. Dzięki systemowi Plate to Unit płyty drukowe są dostarczane i zdejmowane automatycznie.

Maszyna drukująca Speedmaster XL 106- P+L generacji 2020 zapewnia pełne wykorzystanie jej wydajności na co dzień. Nawigacja operatora osiąga nowy poziom dzięki dalszym inteligentnym systemom wspomagania i wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Nowy Heidelberg UX zapewnia użytkownikowi nowe wrażenia, a nowoczesna stacja robocza daje ergonomiczne wsparcie i zapewnia najwyższą wydajność. Oprogramowanie Intellistart 3 organizuje i optymalizuje procesy narządzania, zaś Intellirun rozszerza funkcjonalność nawigacji poza proces przygotowania i zapewnia operatorowi ciągłe informacje, aby uniknąć przerw na dodatkowe działania.

Brama do sortowania niepoprawnych arkuszy została po raz pierwszy zintegrowana z maszyną drukującą z odwracaniem. Odrzucone automatycznie arkusze są natychmiast rozdrabniane i usuwane. Nowa generacja systemów suszenia DryStar LED Pro jest nie tylko o 20% lżejsza, ale także mocniejsza i zapewnia suche arkusze na stosie na wykładaniu, które można od razu przekazać do działu introligatorni. Są one następnie przesyłane bezobsługowym systemem transportowym do falcerki Stahlfolder KH 82-P, która złamuje około 15 tys. ark./godz. Falcerka również pracuje w systemie Push to Stop i automatycznie wykrywa następną składkę po wydrukowanym kodzie kreskowym. Każda nowa składka jest rozpoznawana i automatycznie złamywana. W porównaniu z poprzednimi przepływami procesów eliminuje to łącznie sześć kroków, a także konieczność angażowania operatora.

Kolejną światową premierą w dziedzinie falcerek jest Stahlfolder TH 56 Pharma, która zawiera wiele nowych dodatków umożliwiających bardziej ekonomiczną produkcję szerokiej gamy wkładek opakowaniowych. Nowe rozwiązania w zakresie Push to Stop znalazły się również w systemach cięcia Polar. Nowy system AirGo Jog w pełni automatyzuje proces utrząsania.

Podczas Innovation Week Heidelberg pokazał również, w jaki sposób Smart Print Shop jest rozwiązaniem zapewniającym ekonomiczną produkcję i przetrwaniem coraz ostrzejszej konkurencji także dla mniejszych i średnich drukarń. Całkowicie przeprojektowany Prinect Press Center generacji 2020 z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i interfejs Prinect Cloud dla każdego Speedmastera od modelu SX 52 do XL 106. Dzięki Heidelberg UX operator jest w stanie stale wykorzystywać potencjał wydajności maszyny. Cyfrowe, zautomatyzowane procesy umożliwiają nawigowane drukowanie aż do procesy introligatorskie na falcerce Stahlfolder KH 82, która również pracuje w reżimie Push to Stop.

Drukarnie średniej wielkości charakteryzują się szerokim portfolio usług, w których wykorzystują zarówno druk offsetowy, jak i cyfrowy. Dzięki Versafire Heidelberg oferuje cyfrowy system druku arkuszowego, który jest zintegrowany ze wszystkimi różnymi procesami drukowania za pośrednictwem Prinect DFE. Ścisła integracja druku offsetowego i cyfrowego pozwala decydować, która technika drukowania jest najbardziej ekonomiczna dla danego zlecenia i bieżącego obciążenia, aż do chwili, gdy rozpocznie się drukowanie. Nawet krótkie serie, które były wcześniej produkowane przy użyciu druku offsetowego, można bez problemu uzupełnić o nadruk cyfrowy. Dzięki systemowi Heidelberg Colour Management przestrzeń kolorów wykorzystywana przez system druku cyfrowego Versafire jest dopasowywana do arkusza drukowanego offsetowo. Technologia rastrowania jest identyczna.

Dla drukarń mających dużą liczbą zleceń na druk cyfrowy Heidelberg opracował dodatkową funkcjonalność dla Prinect DFE z nowym trybem produkcji Digital Cluster. Umożliwia on inteligentne zarządzanie zadaniami w grupie dwóch lub więcej maszyn Versafire, połączonych przez Prinect DFE. Zintegrowane narzędzie do zarządzania Media Management Tool automatyczne ustawia ponad 200 parametrów maszyny Versafire, aby uzyskać optymalny wydrukowany obraz na różnych podłożach. Dokładna regulacja tych parametrów jest również możliwa w przypadku specjalnych podłoży.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.