Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi

Ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi

Matowa, ekologiczna folia do zadruku atramentami pigmentowymi, opracowana przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Atrium i Ikonos, to najnowsza propozycja w portfolio folii samoprzylepnych marki Ikonos. Wodne powleczenie, na którym oparto jej produkcję, nie zawiera żadnych chemicznych rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Folia wkrótce trafi do sprzedaży w trzech szerokościach rolki: 61 cm, 110 cm i 127 cm.

Jak podaje producent, nowa folia bardzo dobrze sprawdzi się w pracy z ploterami i drukarkami pigmentowymi różnych marek. Przykładem takiej maszyny jest ploter Mutoh DrafStation RJ-900 XG, przeznaczonym do precyzyjnego druku wodno-pigmentowego (np. foto, sublimacja, CAD, GIS). Jest to wysokiej jakości japońskie urządzenie w przystępnej cenie, dla średnich zakładów produkcyjnych, działów marketingu, agencji reklamowych, start-upów.

Mutoh RJ-900 XG jest bardzo łatwy w obsłudze i codziennym użytkowaniu. Doskonały do druku jednostkowych projektów, np. reprodukcji obrazów, fotografii. Poradzi sobie także z ciągłym drukiem produkcyjnym. Ploter osiąga maksymalną prędkość zadruku do 39,6 m2/h. Tak więc format A0 zadrukowywany jest w 91 s (360 dpi) a format A1 w niespełna 44 s. W zależności od parametrów druku i aplikacji, średnia produktywność urządzenia wynosi 18,5 m2/h.

Pierwsze partie nowych, ekologicznych mediów do druku wielkoformatowego, opracowanych przez jedyne w Polsce kompleksowe Laboratorium Druku Wielkoformatowego Atrium i Ikonos, mają być dostępne na rynku już w marcu 2023 r.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.