Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ekologiczna powłoka barierowa do produkcji opakowań

Ekologiczna powłoka barierowa do produkcji opakowań

Firma hubergroup Print Solutions poszerzyła swoje portfolio o ochronną powłokę nie przepuszczającą płynów, przeznaczoną do produkcji papierowych opakowań zarówno spożywczych, jak i niespożywczych. Powłoka barierowa Hydro-X GA może być poddawana recyklingowi w ramach funkcjonującego systemu odzysku papieru, ponieważ polietylenowy laminat, pełniący standardowo funkcję bariery, zastąpiono nowo opracowaną recepturą środków wiążących dla powłoki na bazie wody.

Jak podaje producent, Hydro-X GA Water Barrier Coating można stosować zarówno na papierze powlekanym, jak i niepowlekanym. Aby go użyć, wystarczy doposażyć maszynę drukującą w jedną dodatkową jednostkę służącą do nakładania powłoki – dzięki temu można uzyskać czysty, monomateriałowy papier do produkcji opakowań przyjaznych środowisku. Obok możliwości łatwego recyklingu takiego materiału, wśród korzyści tego rozwiązania hubergroup wymienia: rozszerzenie gamy zastosowań opakowań z jednorodnego papieru o sektory, które dotychczas polegały na opakowaniach łączących papier i laminat PE; obniżenie kosztów materiału dzięki wyeliminowaniu folii z tworzyw sztucznych, które są zastępowane przez nową powłokę; skrócenie czasu przetwórstwa o jeden etap (laminowanie polietylenem lub powlekanie przez wytłaczanie nie jest już konieczne). Jak podkreśla producent, nowe rozwiązanie zapewnia nie tylko wystarczającą ochronę przed płynami, ale też – biorąc pod uwagę pełny proces produkcji – jest tańsze niż standardowo stosowane produkty barierowe.

Nowa powłoka hubergroup jest przeznaczona przede wszystkim do produkcji opakowań dla sektora spożywczego, zwłaszcza na produkty wrażliwe na wilgoć (np. cukier, mąka czy sucha karma dla zwierząt), ale też dla innych zastosowań (jak np. opakowania na cement).

Lutz Frischmann, globalny dyrektor ds. opakowań giętkich w hubergroup, podkreśla, że przemysł opakowań przechodzi poważne zmiany – zmierza ku produkcji bardziej przyjaznej dla środowiska, widoczne jest też coraz większe zainteresowanie monomateriałami, a tym samym powłokami barierowymi: „Obecnie intensywnie pracujemy nad rozwojem i produkcją dodatkowych powłok ochronnych, takich jak powłoka stanowiąca barierę dla tlenu. Z uwagi na zainteresowanie kwestiami zrównoważonego rozwoju widzimy duży potencjał tych grup produktów. W bieżącym roku chcemy wprowadzać na rynek kolejne rozwiązania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Wykorzystuje on sprawdzony zestaw testów PDF opracowany przez Ghent WorkGroup (międzynarodową organizację użytkowników i stowarzyszeń zajmujących się sztuką graficzną) i jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Stowarzyszenie FESPA zachęca do wzięcia udziału w trzeciej międzynarodowej ankiecie, której celem jest dostarczenie branży aktualnych informacji na temat trendów panujących w branży oraz rozpoznanie rzeczywistych wyzwań i możliwości, przed którymi stoją drukarze i twórcy oznakowani w czasie po pandemii. Wyniki FESPA Print Census 2023 umożliwią organizacji lepsze wspieranie swoich członków w podejmowaniu świadomych decyzji i długoterminowym rozwoju.

Wraz z końcem czerwca wielu z Państwa rozpoczęło już urlop – niezależnie od stylu planowanego wypoczynku i kierunku podróży życzymy wszystkim udanych wakacji! Tych zaś z Państwa, którzy najbliższy czas spędzą jeszcze za biurkiem, zachęcamy do zapoznania się z planowaną zawartością letniego wydania „Świata DRUKU”, nad którym już pracujemy.
Tradycyjnie w numerze lipcowo-sierpniowym powrócimy do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie powinni znaleźć także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Planujemy też poruszyć tematykę prepressu, zarządzania barwą oraz systemów POS.
Publikacja dostępna będzie w dodatkowej bezpłatnej dystrybucji na naszym stoisku na wrześniowych targach reklamy i druku Festiwal Marketingu (Warszawa, 14–15.09 br.), będzie też obecna na poznańskich targach DREMA (13–16.09.2022 r.). Z tym wydaniem wyruszymy także dalej – do Warszawy, na XVI Konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, która odbędzie się 26 października br., i na którą już teraz zapraszamy wszystkich miłośników Color Managementu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.