Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ekologiczna powłoka barierowa do produkcji opakowań

Ekologiczna powłoka barierowa do produkcji opakowań

Firma hubergroup Print Solutions poszerzyła swoje portfolio o ochronną powłokę nie przepuszczającą płynów, przeznaczoną do produkcji papierowych opakowań zarówno spożywczych, jak i niespożywczych. Powłoka barierowa Hydro-X GA może być poddawana recyklingowi w ramach funkcjonującego systemu odzysku papieru, ponieważ polietylenowy laminat, pełniący standardowo funkcję bariery, zastąpiono nowo opracowaną recepturą środków wiążących dla powłoki na bazie wody.

Jak podaje producent, Hydro-X GA Water Barrier Coating można stosować zarówno na papierze powlekanym, jak i niepowlekanym. Aby go użyć, wystarczy doposażyć maszynę drukującą w jedną dodatkową jednostkę służącą do nakładania powłoki – dzięki temu można uzyskać czysty, monomateriałowy papier do produkcji opakowań przyjaznych środowisku. Obok możliwości łatwego recyklingu takiego materiału, wśród korzyści tego rozwiązania hubergroup wymienia: rozszerzenie gamy zastosowań opakowań z jednorodnego papieru o sektory, które dotychczas polegały na opakowaniach łączących papier i laminat PE; obniżenie kosztów materiału dzięki wyeliminowaniu folii z tworzyw sztucznych, które są zastępowane przez nową powłokę; skrócenie czasu przetwórstwa o jeden etap (laminowanie polietylenem lub powlekanie przez wytłaczanie nie jest już konieczne). Jak podkreśla producent, nowe rozwiązanie zapewnia nie tylko wystarczającą ochronę przed płynami, ale też – biorąc pod uwagę pełny proces produkcji – jest tańsze niż standardowo stosowane produkty barierowe.

Nowa powłoka hubergroup jest przeznaczona przede wszystkim do produkcji opakowań dla sektora spożywczego, zwłaszcza na produkty wrażliwe na wilgoć (np. cukier, mąka czy sucha karma dla zwierząt), ale też dla innych zastosowań (jak np. opakowania na cement).

Lutz Frischmann, globalny dyrektor ds. opakowań giętkich w hubergroup, podkreśla, że przemysł opakowań przechodzi poważne zmiany – zmierza ku produkcji bardziej przyjaznej dla środowiska, widoczne jest też coraz większe zainteresowanie monomateriałami, a tym samym powłokami barierowymi: „Obecnie intensywnie pracujemy nad rozwojem i produkcją dodatkowych powłok ochronnych, takich jak powłoka stanowiąca barierę dla tlenu. Z uwagi na zainteresowanie kwestiami zrównoważonego rozwoju widzimy duży potencjał tych grup produktów. W bieżącym roku chcemy wprowadzać na rynek kolejne rozwiązania”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Jak co roku w grudniu Instytut Pantone ujawnił wytypowany przez zespół ekspertów wiodący kolor nadchodzącego roku. W 2023 r. dominować będzie Viva Magenta (18-1750) – wibrujący odcień przygaszonej czerwieni, który łączy zarówno ciepłe, jak i zimne tony. To kolor „odważny, potężny i wzmacniający”, emanujący radością, zachęcający do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń; jego żywiołowość ma zapowiadać radosny czas, szczególnie w odniesieniu do ostatnich, dość trudnych lat.

W dn. 15–17 listopada 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. To jedyna tego typu wystawa w Polsce, stanowiąca platformę do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych, zwiększania potencjału organizacyjnego firm i budowania rozpoznawalności marki na rynku tekstylnym.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Etykiet Samoprzylepnych FINAT podało dane dotyczące stanu europejskich rynków etykiet samoprzylepnych w 3. kwartale 2022 r. Z informacji tej wynika, że w tym okresie popyt na materiały etykietowe w Europie znacznie wzrósł po słabej pierwszej połowie roku – co było spowodowane niedoborami papieru wynikającymi z przedłużającego się strajku w Finlandii. W całym okresie pierwszych trzech kwartałów europejski przemysł etykietowy odnotował skromny wzrost o 1,7% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.